Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

První kolo ligy ŽIJ POHYBEM 2010 zná své vítěze

015.jpg033.jpg069.jpg
128.jpg158.jpg201.jpg

V sobotu 16. ledna 2010 proběhl v pražských Modřanech v prostorách ZŠ Pertoldova první závod 2. ročníku ligy ŽIJ POHYBEM – AEROBIC SHOW.  Navzdory sněhové kalamitě dorazilo do Prahy 856 závodníků, a diváci tak mohli sledovat klání 78 týmů z celé republiky.

První závod letošního roku byl odstartován již tradičním společným nástupem – tentokrát ve stylu Indiana Jonese. Novinkou druhého ročníku bylo hodnocení rozhodčích elektronickou formou a zobrazení součtu bodů každého týmu bezprostředně po jeho vystoupení. Akci navštívilo cca 500 diváků. Závod byl i tentokrát rozdělen do pěti věkových kategorií (4-7, 8-10, 11-14, 15-20 a nad 21 let) a dále do kategorií dle velikosti týmů (small teams při počtu 5-10 členů v týmu a big teams při počtu 11 a více členů). Soutěžilo se také v kategoriích bez náčiní, s náčiním, sportovní týmy a týmy na stepech, nově pak byla pro letošní rok přidána kategorie dance teams.

Nejvíce obsazená byla kategorie 11 – 14 let, které se zúčastnilo celkem 24 týmů. Stále populárnější se stává také „seniorská“ kategorie nad 21 let, v níž o zlato bojovalo celkem 9 týmů. Nejlepší bodové ohodnocení napříč týmy získala sestava DDM Bílina Pan Hrášek a slečna Kukuřička, jejíž provedení porotci ohodnotili 152 body.

Sestavy všech týmů hodnotilo osm proškolených rozhodčích z řad profesionálních trenérů aerobicu a fitness, kteří udělovali body. Soutěžící a diváci si vyslechli také názor dvou profesionálních rozhodčích, jejichž hodnocení však nemělo na výsledky vliv. Do křesel amatérské poroty přijali pozvání Markéta Majerová a Slávek Boura. Celým dnem provázel osvědčený moderátor Jindra Karas.

V rámci ligy ŽIJ POHYBEM se letos uskuteční ještě tři závody, a to v dubnu, květnu a červnu. Ze součtu bodů ze všech závodů pak bude v každé kategorii vyhlášen vítěz celé ligy pro rok 2010. Kompletní výsledky, fotografie a další informace o lize ŽIJ POHYBEM jsou k dispozici na www.zijpohybem.cz.

 

28. 01. 2010, 11.13:33

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist