Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Program CrossFit: týmový duch, přátelé, zábava, soutěživost, motivace, posunování vlastních výkonů

crossfit-4-zdroj-foto-reebok.jpg

Intenzivní cvičební a soutěžní program, který se stal během krátké doby fenoménem v USA a západní Evropě.

Co je CrossFit

CrossFit můžete trénovat doma, v garáži, v parku, ve škole – často se ale cvičí ve specializovaných tělocvičnách, kterým se říká CrossFit Boxy. Účastníci programu každý den absolvují „trénink dne“ – WOD (Workout of the Day) a svoje výsledky si zapisují v tělocvičně na tabuli. WOD jim tak poskytuje jedinečnou možnost soutěžit, měřit svoje pokroky, podělit se se zkušenostmi a zlepšovat svoje výkony.

CrossFit zpevňuje tělo  a zároveň pozitivně působí na celkovou kondici, která se rychle zlepšuje. CrossFit je vhodný pro muže i ženy, začátečníky i pokročilé - intenzitu cvičení si každý volí sám. Program se dá univerzálně odstupňovat podle obtížnosti a je tudíž skvěle použitelný pro každého odhodlaného jedince bez ohledu na dosavadní zkušenost.


CrossFit je silový a kondiční tréninkový program navržený tak, aby pomohl každému získat lepší kondici a být celkově fit. CrossFit se dá zjednodušeně popsat jako neustále se obměňující jednoduché, funkční pohyby, které jsou cvičeny s vysokou intenzitou. Propojuje základní prvky gymnastiky, atletiky a silového tréninku – při CrossFitu děláte sedy lehy, kliky či skáčete přes švihadlo. Trénink je velice účinný a hlavně zábavný, protože jste součástí komunity lidí, které znáte, takže společně zažijete spoustu legrace a můžete vzájemně poměřovat své síly,“ říká Jana Kovalovská, zástupce značky Reebok, která sdílí spolu s CrossFit programem tutéž filozofii.

 

foto: REEBOK – 16. 04. 2012, 14.47:26

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist