Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Proč kupovat vánoční poukázky?

V souvislosti s blížícími se Vánocemi přináší zajímavé výsledky průzkumu společnosti Unilever. Ten totiž potvrdil vzrůstající trend nákupů vánočních dárků po Vánocích (36 % dotázaných).  Vedou nás k tomu především povánoční cenově výhodné výprodeje, větší klid při výběru a možnost, že si obdarovaný může vybrat dárek sám. Jedná se zejména o dražší dárky v podobě oblečení a obuvi, elektroniky, sportovních potřeb a věcí do domácnosti.

Dále průzkum potvrdil, že Češi stále více kupují namísto klasického vánočního dárku dárkovou poukázku, jedná se o 32 % dotázaných. Na 32 % respondentů potvrdilo, že na tyto Vánoce kupují alespoň jeden dárkový voucher. Důvody jsou logické, poukazy se vztahují především na služby nebo pobyty, které se nedají realizovat okamžitě, poukázka je vnímána jako vhodnější dárek, protože si obdarovaný může vybrat podle svého vlastního vkusu a neméně důležitým aspektem je jednodušší způsob pořízení. 

Vánoce

Nové trendy v nákupu vánočních dárků se nedotkly drobných předmětů, jako jsou kosmetické dárkové balíčky, ale i potraviny a nápoje, kterých se kupuje stále stejné množství. Krize už Čechy také tolik netrápí, v tomto roce se chystají za dárky utratit víc než v předchozích letech.

Co si myslí PhDr. Jeroným Klimeš, PhD.

Osobně nevidím rád, jak se mění podstata Vánoc,“ říká PhDr. Jeroným Klimeš, PhD. „Vánoce přestávají být slavnostní událostí, která má charakter kolektivní, sdílené radosti. Tím, že si lidé kupují dárky po Vánocích nebo si dávají peníze či poukázky, se ochuzují o slavnostní moment pod vánočním stromkem a rozmělňují ho v čase,“ dodává známý psycholog.

Dárky

Kupujete k Vánocům dárkové poukázky?
 

text: redakce, foto: AMI Communications – 10. 12. 2011, 13.05:58

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist