Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Před MS ve sportovním aerobiku a fitness týmech

Výprava Českého svazu aerobiku odjíždí v neděli, 12. října ve 20 hodin, pěti autobusy na Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness družstvech do srbského Bělehradu v počtu 14 závodníků sportovního aerobiku a cca 60 závodníků reprezentujících fitness týmy v kategorii dospělých. Podobné počty mladých sportovců odjíždí i v kategoriích juniorů 14-16 let a kadetů 11-13 let.

K celkové výpravě se přidává zhruba 20 trenérů a  dalších osm členů výpravy (prezidentka svazu PaedDr. Jitka Polášková, dvě mezinárodní rozhodčí, vedoucí výpravy s jedním asistentem, fyzioterapeut a dvoučlenný štáb České televize). Dohromady čítá celá výprava cca 250 účastníků včetně početné výpravy fanoušků. Do Bělehradu dorazí oficiální výprava v pondělí ráno a od úterý do soboty budou naši reprezentanti bojovat o medaile. Celý soutěžní program je doplněn spoustou doprovodných  programů, např. cvičením pro širokou veřejnost nebo Expo výstavou sportovního zboží.

Nominace na tento závod proběhla již v červnu, šanci vybojovat ji měli vždy tři závodníci ze sedmi soutěžních kategorií- jednotlivci muži, ženy, koedukované páry, tříčlenné týmy ve sportovním aerobiku a fitness týmy v kategoriích aerobik, step a hip hop. Před čtrnácti dny se konal v Praze Hostivaři kontrolní závod, při kterém ještě vybojovali dodatečnou nominaci muž Pavel Sirotek a pár Monika Krajčová a Daniel Komarov. Poté se odjel reprezentační tým připravovat na pár dní do sportovního střediska Žinkovy, kde ještě závodníci dopilovali své sestavy a zregenerovali síly.

Z kategorie dospělých žen na MS ještě odjíždí Denisa Barešová, Sylvie Galíková a Tamara Jiříková, z mužské kategorie Jan Pochobradský, Vojtěch Ešner a v kategorii týmů Hana Babková, Miroslava Zimová, Jan Novosad (1. tým), Klára Birnbaumová, Dominika Fričová a Martina Volková (2. tým) a Iveta Piskáčková, Gabriela Ziková a Veronika Stupková (3. tým).

„Největší souboj o zlatou medaili očekávám v mužské kategorii, kde bude startovat několikanásobný mistr světa v aerobikových federacích FIG i FISAF Španěl Jonatan Canada, před kterým se musel na květnovém ME sklonit náš Honza Pochobradský. Ten se celé léto poctivě připravoval, aby mu mohl porážku oplatit,“ zhodnotil situaci reprezentační trenér Jakub Strakoš. Největší konkurence bude zcela jistě v kategorii ženy, kde jsou na startu výborné reprezentantky z Austrálie, Finska, Bulharska či Nového Zélandu.

V kategorii fitness byly nominovány vždy první tři týmy z kategorií fitness aerobik, step i hip hop. Všechna fitness družstva si hradí náklady tradičně sama a dostatek finančních prostředků na MS se podařilo sehnat v kategorii aerobik fitness družstvům: Fitness center Hanky Šulcové, Aerobic team Veroniky Vrzbové a Aerobik klub Zlín, v kategorii step fitness družstvům: Aerobic Dancers Kladno, Aerobik centrum Brno a Fit studio Gábina. V kategorii hip hop jede družstvo Jumping Kangaroos.

Průběžné výsledky z jednotlivých soutěžních dní i celkové výsledky naleznete na oficiálních stránkách Českého svazu aerobiku: www.ceskysvazaerobiku.cz.

 

text: Český svaz aerobiku, foto: Český svaz aerobiku – 13. 10. 2007, 11.20:25

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist