Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Prague Wine Week proběhl mimořádně úspěšně

Konec ledna patřil v Praze vínu a špičkové gastronomii. Druhý ročník festivalu Prague Wine Week byl mimořádně úspěšný. Závěrečné Galadegustace v Břevnovském klášteře se zúčastnilo 1200 lidí.

Právě  skončený druhý ročník festivalu Prague Wine Week probíhal od 18. do 24. ledna 2010. Po celý týden nabízely vybrané pražské restaurace a vinné bary nejrůznější ochutnávky vín či speciální menu kombinované s nejlepšími víny. Vyvrcholením festivalu vína se již tradičně stala Galadegustace v pražském Břevnovském klášteře, která proběhla v pátek 22. ledna 2010 a vzbudila mimořádný zájem. Do Břevnovského kláštera přišlo 1200 lidí, kteří mohli volně ochutnávat více než tři stovky medailových vín ze soutěže Prague Wine Trophy – této soutěže se v roce 2009 zúčastnilo přes 1100 vín. Tři desítky zahraničních vinařů z prestižních vinařství několika kontinentů, kteří získali v největší české soutěži medaile, přijely svá vína představit osobně.  Miloš Michlovský z Vinselektu

Během Galadegustace byly Championům a nejlepším vinařům a dovozcům soutěže slavnostně  předány ceny v podobě skleněných, platinou zdobených originálů z atelieru WAGA. Ocenění pro nejlepší domácí vinařství předal ředitel Vinařského fondu, Jaroslav Machovec, Miloši Michlovskému z Vinselektu (získal jedenáct medailí). Na druhém místě se mezi domácími vinařstvími umístil se sedmi medailemi Sonberk a na třetím místě se šesti medailemi Vinařství Volařík.

Trofej pro nejlepší zahraniční  vinařství z rukou Ajita Mathewa George, zakladatele Winemakers Dinners v USA a Karibiku, převzal sklepmistr slovenského vinařství IN VINO, Novozélanďan Nigel Davies. Cenu za druhé místo převzali Wilhelm Haag, jedna z nejuznávanějších osobností německého vinařství, z Weingut Fritz Haag, a Laura Dreher z vinařství Markus Molitor. Obě tato vinařství  z oblasti Mosely získala shodně pět medailí.

Nejlepší dovozci, kterými se staly společnosti Neubauer&syn a In Vino Trading se ziskem devětatřiceti medailí a Vinom Wine s dvaceti medailemi, převzali ceny z rukou Jindřicha Duška, vydavatele časopisu Víno Revue. Tento časopis Galadegustaci i festival Prague Wine Week uspořádal. Generálním partnerem festivalu byla společnost Allivictus. Projekt podpořil Vinařský fond ČR. 

 

28. 01. 2010, 17.20:44

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist