Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Postřehy a zážitky z I. International Convention EFA 2002

Tak tedy už ne dvoudenní kongres IFAA, ale jednodenní Convention EFA ( = European Fitness Assotiation). Tentokrát zdaleka ne tak navštívený, ale přesto dobře obsazený zahraničními prezentéry: 

David Pozos
Španělský prezentér - prvky především taneční a samozřejmě španělské rytmy i choreografie. Aerobiková hodina Spanish Hi-Lo a stepová Spanish Step. Ani jedné z uvedených hodin jsem se nezúčastnila, proto nemohu objektivně hodnotit. Slyšela jsem ale kladné ohlasy na obě hodiny. Na mezinárodním kongrese ve Valencii byl David Pozos nominován na nejlepšího prezentéra, mimo jiné se zúčastnil kongresů v Portugalsku, Itálii, Francii, Polsku, Argentině, Švýcarsku a Španělsku. 

Jannie Lindeque
Pro účastníky dříve konaných kongresů známý a velmi oblíbený prezentér. Objevuje se zde už od roku 1997, kdy získal ocenění začínajících nováčků. O dva roky později byl zvolen třetím nejlepším prezentérem na jarním kongrese IFAA v Heidelbergu a v loňském roce nejoblíbenějším prezentérem podzimního kongresu právě v Průhonicích. Tentokrát se představil hned třikrát - a to ve stepu, aerobiku i posilování: 
Watch Your Step - stepová hodina s nápaditou choreografií a emotivní hudbou
Magic Worx Aerobic - hezká aerobiková choreografie, prováděná hodně do prostoru, dobře použitelná i v hodinách aerobiku s vycvičenou klientelou
Step and Bodystyling – hodinu uvedl slovy: „There is nothing new in the Bodystyling“ – po pravdě řečeno jsem po této větě měla chuť odejít do jiné haly a vzít si inspiraci tam, protože kvůli inspiraci tam většina z nás byla. A právě v posilování je inspirace potřeba. Líbilo se mi však spojení stepů s posilováním – zůstala jsem tedy a svého rozhodnutí nelitovala. Opravdu – nic nového !!! – výpady, sqoaty na posilování stehen a hýždí, posilování břišních, zádových svalů a ramen. Ale střídání velkého rozsahu pohybu s malými hmity a opravdu dlouhodobými výdržemi bylo velmi vydatné a dalo zabrat nám všem! 

Fabio Block
Instruktor brazilského původu žijící v současné době v Mnichově se v oblasti aerobiku a tance pohybuje už více než 10 let. Jako choreograf pracoval pro několik znávaných tanečních skupin. Svůj původ nezapřel především v aerobikové hodině, která byla údajně inspirována karnevaly v Riu. Opravdu hodně brazilské – hudba, choreografie, pohyby byly hodně taneční, pro některé hůře zvládnutelné, ale mělo to šťávu. Stepová hodina byla téměř bez španělských či brazilských rytmů i pohybů, ale choreografie byla nápaditá, celkem  dobře zvládnutelná a docela dobře použitelná – alespoň část – ke stepovým hodinám. 

Nicole Bilan – Wedel
Prezentérka a trenérka vzdělávacího týmu Tomahawk Indoor Cycling. Hodiny spinningu byly ve většině určeny jen zájemcům o spinning, kteří se neúčastnili ostatních hodin aerobiku či posilování. Jen poslední hodina spinningu byla určena těm „ostatním“. Nemohu hodnotit, protože jsem se její hodiny nezúčastnila, ale z doslechu nebyly účastníci těchto hodin příliš nadšeni. 

To byl tedy komentář k prezenérům a k hodinám, které, alespoň podle mého názoru, byly dobré. Horší už to bylo s celou organizací kongresu – propagací počínaje, neboť účast byla opravdu slabá a nebylo to jen prosincovým termínem, i když ten se na účasti určitě podepsal také, ale především nedostatečnou propagací. Kvůli malé účasti samozřejmě neměly některé hodiny tu pravou atmosféru a ani pro prezentéry to určitě nebyl žádný med cvičit s poloprázdnou, v některých případech i jen z třetiny zaplněnou halou. 

Samozřejmě, že hlavním motivem je dobře si zacvičit, vzít si inspiraci, což bylo snad splněno, ale prostředí, organizace a vše, co k tomu patří, udělá strašně moc.
Takže na jaře snad "ahoj" na lépe zorganizované a možná i dvoudenní akci v Průhonicích! 

 

text: Veronika Fránová, Praha Průhonice 7.12.2002 – 31. 12. 2002, 09.03:30

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist