Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Pošli příběh je Projekt pro všechny, kteří bojovali či bojují s rakovinou - www.poslipribeh.cz

V letošním roce pokračuje již 2. ročník projektu nadace Rakovina věc veřejná - Pošli příběh,  jehož cílem je prostřednictvím konkrétních příběhů pomoci těm, kteří svádějí boj se zákeřnou rakovinou. Patrony projektu jsou zpěvačka Naďa Urbánková, badmintonista Petr Koukal a moderátor Honza Musil. Zapojit se do něj mohou všichni, kteří se buď na vlastní kůži či prostřednictvím někoho ze svého blízkého okolí s rakovinou setkali.

Pošli příběh

První ročník projektu „Pošli příběh“  probíhal v roce 2011, v jehož průběhu  zasílali lidé z celé České republiky své osobní zkušenosti se zákeřným onemocněním - rakovinou. Podařilo se shromáždit přes 70 příběhů. Autoři pěti nejinspirativnějších byli oceněni na podzim loňského roku na slavnostním večeru v Brně.  Patronkou projektu byla zpěvačka Naďa Urbánková.

Vzhledem k  zájmu široké veřejnosti se nadace RVV rozhodla v tomto projektu pokračovat v roce 2012. I v letošním roce je patronkou zpěvačka Naďa Urbánková (www.nada-urbankova.cz) , projekt se rozhodli podpořit i dvě nové tváře – moderátor Honza Musil (www.honzamusil.cz) a několikanásobný mistr ČR v badmintonu a olympionik Petr Koukal (www.petrkoukal.com). Petr prodělal ve velmi mladém věku rakovinu varlat, nyní se snaží o návrat mezi světovou badmintonovou špičku a úspěšnou kvalifikaci na LOH 2012 v Londýně.

Právě osobnosti, jako jsou Petr Koukal, Naďa Urbánková a Honza Musil a jejich přímé prožitky dávají záruku, že projekt Pošli příběh je založený na skutečných osudech a zkušenostech lidí, kteří přišli na vlastní kůži s rakovinou do styku. Jsou to právě oni, kteří mají tu moc na základě vlastních příkladů dodat naději, povzbuzení a sílu bojovat všem, kteří možná ztrácejí optimismus a žijí v nikdy neutichajícím strachu.

Cílem projektu Pošli příběh je vytvořit přátelskou skupinu lidí, do níž se může zapojit každý, kdo s nádorovým onemocněním bojoval či bojuje, případně kdo tuto nemoc prožíval či prožívá s někým blízkým. Každý může poslat svůj osobní příběh, v němž se nejen „vypíše“ z toho, co v souvislosti s rakovinou prožil, ale může touto cestou motivovat ostatní. Všichni zúčastnění se budou moci zároveň setkávat v rámci workshopů, na nichž bude prostor k navazování nových přátelství, zábavě i k získávání nových informací ohledně výzkumu léčby rakoviny.

Vyhlášení projektu „Pošli příběh“

Všechny zaslané příběhy bude hodnotit porota sestavená z členů a spolupracovníků Nadace RVV: Naďa Urbánková, Prof. Vladimír Mihál, Doc. Marián Hajdúch,  ředitelka nadace Renata Hilšer Grmolenská, tisková mluvčí Martina Husková, patronka nadace Vlaďka Erbová, Renáta Jirásková, Anna Kührová a Václav Krejčík. 
Vyhlášení projektu bude oproti roku loňskému poněkud netradiční. Nadace RVV se rozhodla ve spolupráci se společností Sport Invest Group, zastupující agenturou Petra Koukala, uspořádat 7.9. 2012 sportovní den ve sportovním areálu HAMR Sport Bráník (
http://www.hamrsport.cz/branik), na kterém se sejdou všichni autoři příběhů, patroni projektu i spolupracovníci nadace RVV. Všichni společně si zasportují (např. badminton, hodina jógy pod vedením Vaška Krejčíka – www.energystudio.cz  a mnoho dalšího). Právě aktivní přístup ke sportu a zdravý životní styl jsou předpokladem pro omezení výskytu nádorových onemocnění.
Cílem sportovního dne je odreagovat se, zapomenout na starosti běžného dne a užít si příjemnou atmosféru. Na závěr sportovního dne budou oceněni autoři nejinspirativnějších příběhů.

Více informací a konkrétní údaje k zaslání vlastního příběhu naleznete na oficiálních stránkách projektu Pošli příběh – www.poslipribeh.cz.

Poděkování partnerům:

Generální partner nadace: STAR Czech, LiveSport,
Generální partner projektu: Merck spol. s.r.o.,  ČP ZDRAVÍ
Hlavní partner: Piklio, Všeobecná zdravotní pojišťovna, pilníky Sakury
Partner: OSA, Prácičky.cz, studio Bosorka, restaurace U Buldoka, Žabka, a.s., Sportovní areál HAMR Sport Bráník

 

03. 02. 2012, 14.14:02

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist