Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Poslední zastávka Tělo a Mysl tour Opava očima Věry Macoškové

Sedm měst po celé České republice a Slovensku mělo možnost si zacvičit s Olgou Šípkovou a Davidem Hufem. Poslední zastávka byla v sobotu 23. dubna v Opavě.  

Když mi David někdy během října volal, že chystá tour s Olgou Šípkovou, ani chvíli jsem nemusela přemýšlet o tom, zda tuto akci uspořádat. Věděla jsem, že to bude skvělá akce.  David u nás v Opavě cvičil už několikrát, a Olga ještě jako lektorka nikdy.  Nemohla jsem se dočkat. Teď už to můžu prozradit - splnilo se mi přání, které jsem měla kdysi dávno - dostat Olču do Opavy, abyste měli možnost si s ní zacvičit. Stále jsem nevěřila, že přijede…………

A je tady sobota 23.dubna a přichází den D.  Vše klape tak, jak má - podium a ozvučení se chystá v krásné sportovní hale Slezského gymnázia, já jsemPoslední zastávka Tělo a Mysl tour Opava očima Věry Macoškové na opačné straně u prezentace, kde chystáme drobné dárky od partnerů a pronesu větu, že jsem zvědavá, kdy Olča s Davčou přijedou. A slyším, že prý oni už jsou v hale. Kouknu a říkám si, kde? Odpověď (myslím, že to byla Markétka): „Tam to malinké, to je Olinka.“  V klidu si přišli zadním vchodem a chystají své bannery od sponzorů u podia.

Jdu k nim a Olča i Davča se smějí, prý mě chtěli překvapit. To se jim povedlo. Jsou zde dva lidé, kteří na vlastní tělo poznali dřinu, pot, bolest……..ale i vítězství. Mistři světa ve sportovním aerobiku.

A začíná první lekce DANCE AEROBIC s Olčou. Většinou na akcích necvičím, ale nechat si ujít dance aerobic? Stojím v první řadě, ohlédnu se - hala je plná. Olča nás naučí krásnou choreografii (nic překombinovaného) , kterou doprovází hudba z 90 let. Nic přetechnizovaného, co rve uši. My zpíváme, smějeme se, potíme, je nám krásně. Pokud něco spleteme, nestresujeme se a usmějeme se na kamarádku vedle sebe (viď, Vlaďko, Martine) a jedeme dál. Radost z pohybu - tleskáme a endorfíny (hormony dobré nálady) způsobují, že chceme další a další opakování finále…….  dostáváme se do mírného časového skluzu.  Krátká pauzička a je tady.

Davča s KICK4FIT  - lekce plná kopů, úderů, výpadů, poskoků …. a jsou tady jednoduché vazby. David s přehledem vystřihnul  i po těch letech provaz a rozštěp. Já si dávám pauzu ( i když mi to asi Linda neodpustí) a sleduji vše okem diváka a fotografa.  Nasávám tu energii a obdivuji všechny, jak si dávají do těla, i když nám, některým, už 20 dávno není.   Přichází Olča a jako bonbónek je tady posilování ve dvojicích .  Křehká Olga to se svalnatým Davidem nemá lehké, ale vše oba zvládají s úsměvem. I lidé se dobře baví. Je to parádní makačka…………..a už máme hodinový skluz (co ty endorfíny s námi dělají). Krátká pauza

A je tady opět Olča s lekcí  FIT jóga (má srdeční záležitost)  Nemohu chybět v první řadě (úsměv). Příjemný hlas, krásné mluvené slovo nás provede celou lekcí s lehkostí Olince vlastní.  Předklony, záklony, twisty, rovnovážné pozice a jsme v pozici šavaasáně  a užíváme si relaxaci.  Lekce končí a krásný pocit mi vhání slzy do očí (nestydím se za to). Rozhlédnu se kolem sebe a vidím, že na tom jsou někteří stejně jako já………

Závěrečný skupinový Koučink  pro osobní rozvoj  vedený Davidem i Olgou  mnohé  donutil se zamyslet. A možná dostat odpověď na otázky, které si nedokázali zodpovědět nebo pojmenovat.

Tečkou za vydařenou akcí byla bohatá tombola od sponzorů a partnerů akce.

Chtěla bych touto cestou poděkovat skvělým lektorům Olince i Davidovi za nejen krásné lekce, ale i pohodu, úsměvy, energii….. a skromnost!
Dále mi dovolte poděkovat  týmu SPORT PERFEKTu  za pomoc,  sponzorům a partnerům akce, ale hlavně vám všem, kteří jste se této jedinečné akce zúčastnili. Vaše úsměvy a ohlasy jsou pro mě tou nejkrásnější odměnou,  krásně hřejí u srdíčka. Děkuji vám, že jste.  Těším se na vás na dalších akcích.


Věra MacoškováVěra Macošková

kvalifikace:

• 27 letá praxe ve vedení různých stylů skupinového cvičení
• 9 letá praxe v poradenství ve výživě
• Mezinárodní instruktorka IFAA (Stefan Perman)
• Profi instruktorka ČŠA Heleny Jarkovské
• Majitelka SPORT PERFEKT v Opavě
• BOSU® Master trainer

Více v profilu na Aerobic.cz
                                                                                                        

Velká fotogalerie z akce

 

text: Věra Macošková, foto: Věra Macošková – 24. 04. 2016, 18.21:00

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist