Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Patnáct medailí pro Českou republiku

Gold Coast 19. října 2011 – Pětkrát zlato, šestkrát stříbro a čtyřikrát bronz. To je bilance českých kadetů a juniorů v australském Gold Coast FISAF World Fitness and Hip Hop Championship 2011.

Zahájení slavnostního ceremoniálu se ujal John Nel, jeden ze čtyř členů výkonného výboru FISAF, který připomněl v únoru t.r. zesnulou prezidentku FISAF Int. Dr. Jitku Poláškovou. Poté už následovalo vyhlášení jednotlivých kategorií, ve kterých zabodovali i čeští reprezentanti.

V kategorii kadet step se mezi sebou utkaly pouze dva české týmy. Ze zisku zlata se nakonec radovaly Venuše Kladno, které skončily před SRC Fanatic Havlíčkův Brod.

V juniorském fitness aerobicu znovu excelovaly Češky z Aerobic Teamu Chuchle, které na stupních vítězů předběhly Rusky i domácí Australanky. „Je to pro nás neskutečný úspěch, v letošní sezóně jsme získali hattrick, po MČR i evropském šampionátu jsme dokázali zabodovat i tady v Austrálii. Konkurence byla obrovská, ale nakonec jsme předběhly jak Rusky, tak i domácí Australanky, takže maximální spokojenost,“ řekla bezprostředně po slavnostním ceremoniálu trenérka čerstvých mistryň světa Veronika Buriš.

Česká hymna zněla sportovní halou i při vyhlášení kategorie junior step, ve které se Češi na bedně umístili dokonce hned dvakrát. Bronz braly holky z havlíčkobrodského Fanaticu, na nejvyšší příčku vystoupal Oxygen Příbram. „Jsem neskutečně šťastná, pro tento tým je to první mezinárodní úspěch. Holky ukázaly to nejlepší, co v nich bylo a přidaly ještě kus srdíčka,“ popsala své pocity trenérka Lenka Chlebnová.

Stříbrnou medaili veze z Austrálie sportovní pár ve složení Denisa Zadáková a David Jiran ze Sportovního klubu MK Kladno, kteří nenašli recept na Australany. Domácí nedokázal v týmech porazit ani Sportklub ČASPV Kladno, který skončil těsně druhý. V našlapané kategorii žen si na svém prvním světovém šampionátu pro medaili došla Daniela Loffelmannova z Aerobik Studia Čelákovice. „Mám neskutečnou radost, je to pro mě poslední rok v kadetech a jsem moc ráda, že mi to vyšlo. Zpočátku jsem byla trošku nervózní, ale pak to ze mě spadlo a bylo to super,“ dodala k úspěchu.

Bronzovou medaili si na krk pověsil Tomáš Posekaný ze Sportovního klubu MK Kladno, který exceloval i v párech s Kristýnou Loušovou, kde získali zlato před stříbrným Markem Šotolou a Danielou Urbářovou ze SRC Fanatic Havlíčkův Brod. V kategorii juniorských týmů zazářily opět české národní barvy, když trio Lucie Pavelková, Kateřina Palková a Kateřina Smíšková z Akademie aerobiku Radky Hanákové získalo zlato, Sabina Pavlíková, Lucie Dalekorejová a Veronika Švarcová z Aerobik Studia Čelákovice braly stříbro. Dvě medaile zacinkaly pro Českou republiku i v ženské kategorii, kde Kristýna Zahradníčková z Loun skončila druhá před Terezou Tydlitátovou z Corridoor teamu Jakuba Strakoše.

 

text: tisková zpráva – 20. 10. 2011, 20.51:55

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist