Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Oslavte Světový den zdraví vyváženějším jídelníčkem pro vaše ratolesti

Během Světového dne zdraví, který připadá na 7. dubna, si připomínáme, že bychom měli neustále budovat a zlepšovat kvalitu našeho života. Nezdravým životním stylem však žije stále více českých dětí, které si špatné návyky přináší především z rodiny. Ta by jim přitom měla zajišťovat dvě třetiny denní stravy včetně svačiny do školy.

Školáci dnes přijímají především stravu bohatou na živočišné tuky a jednoduché cukry. Ve spojení s nedostatkem pohybu však tento životní styl přináší řadu zdravotních komplikací. „Rozhodující pro dětskou obezitu je množství zkonzumovaných potravin vzhledem k celodenní aktivitě. S věkem klesá počet snídajících dětí, což má za následek nedostatek cukru v krvi a tím únavu a nesoustředěnost. Děti však hojně takzvaně „snackují“, tedy konzumují nezdravé pamlsky plné cukru, tuku a soli zakoupené ve školním bufetu nebo přinesené z domova,“ shrnuje problém nejmladší generace strávníků RNDr. Pavel Suchánek, odborník na výživu a spolupracovník Zdravé 5.

Více informací o programech a aktivitách Zdravé 5, které nabízí školám Nadační fond Albert zdarma, naleznete na www.zdrava5.cz.

 

22. 03. 2016, 17.50:09

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist