Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Olga Šípková a David Huf: Proč právě Tělo a mysl tour a my dva společně?

Rádi bychom vám s Davidem představili originální projekt - spojení fyzického a mentálního tréninku. Přes dvacet let oba působíme jako aktivní lektoři a propagátoři zdravého životního stylu. Máme toho totiž spoustu společného. Oba dva jsme začínali na  počátku devadesátých let téměř stejně a hlavním odrazovým můstkem byly naše světové tituly ve sportovním aerobiku, které jsme prožívali společně s celou českou reprezentací na přelomu století v letech 1995 až 1999. Byl to ale pouhý začátek naší další bohaté kariéry.

Předávat zkušenosti  a energii se pro nás stalo posláním. Máme z čeho čerpat a již dlouho víme, že patříme k těm šťastným 17% populace, které jejich práce strašně baví! Oba jsme pro to obětovali strašně moc. Studovali vysokou školu zaměřenou na sport, absolvovali mnoho školení zaměřených na vedení lidí ve smyslu posílení tělesné kondice a posléze také se zaměřením na vylepšení jejich potenciálu a motivace.

Olga Šípková a David Huf: Proč právě Tělo a mysl tour a my dva společně?

Jak vás napadlo, že spojíte cvičení a koučování?

Na začátku tohoto projektu stál David, který již aktivně koučuje několik let.  Na základě myšlenky uspořádat turné po českých a slovenských městech sice s klasickým cvičebním programem poprvé, ale tak to společně právě obohaceným o lekci skupinového koučinku na téma osobní rozvoj, jsem I já nastoupila na stadium Akreditovaného profesionálního kouče. Upřímně velmi mne to obohatilo a otevřeli se další dveře, jak pomáhat lidem nejen prostřednictvím lekcí různých druhů cvičení.

  • Po celou naši kariéru, ať sportovců nebo trenérů, jsme se totiž potýkali s otázkou: JAK CO NEJLÉPE MOTIVOVAT SVÉ SVĚŘENCE?

A jak se motivujete vy?

Během této životní cesty, kterou jsme si prošlapali sami od úplné nuly, jsme zažili vrcholy i pády. Naučili jsme se  brat životní překážky jako výzvu a s uvědoměním a motivací jít dál. Slyšet slovo “TO NEJDE” je pro nás impulsem pro zbystření mysli a povzbuzením do nového začátku přijít “jak TO JDE!” Oba máme rovněž spoustu mediálních zkušeností a umíme o našem tématu mluvit srozumitelně a jasně vstříc k našemu publiku.

Co by si měli odnést návštěvníci vaší tour?

Oba máme vždy na paměti  to, aby si naši klienti v tělocvičně při tréninku nebo při koučovacím sezení odnesli přesně to, co je pro NĚ hodnotné a cenné. Naučili jsme se tišena slouchat a inspirovat se jejich životními příběhy a zkušenostmi. Učíme lidi vnímat realitu kolem sebe a uvědomovat je, že každý si žije SVŮJ život a má tedy VŠE jen a jen ve svých rukou.

Princip úspěšného koučování je podmíněn vzájemnou důvěrou mezi koučem a koučovaným a také tím, aby ten co přijde, CHTĚL něco opravdu se sebou udělat a už tím, že přišel, udělal tím svůj první krok..

Měli jsme štěstí, že jsme v sobě objevili svůj talent, který jsme díky veliké a mnohaleté dřině, odvaze, vůli  a štěstí dotáhli až na samotný vrchol. Toto uvědomění nás motivuje jít dál po zbytek života.

Olga + David závěrem vzkazují:
Turné je pro nás velká výzva a moc se na to vše těšíme. Nechte se vést, přijďte si ne jen zacvičit, ale také díky skupinovému koučinku se na chvíli zastavit, zamyslet nad smyslem života, být chvilinku v mysli jen sám se sebou a třeba objevit něco nového…

 

13. 02. 2016, 20.41:13

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist