Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Novinky ze zahraničí aneb Dance with me

Přestože paní Zima vládne pevnou rukou, aerobikový svět zažívá svůj růst a rozkvět. Nejen v České republice, ale především v zahraničí. Obecně platí pravidlo o neustálém zdokonalování. Ne jinak je tomu v tanečním aerobiku a step aerobiku.

Někteří lektoři se neváhají vydat pro inspiraci do Německa či Švédska. Profesionální instruktorka aerobiku a studentka Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Petra Jandová barvitě popisuje show v Budapešti plnou dynamické hudby, sexy pohybů a nových nápadů.

„Určitě nejoblíbenější byly tradičně taneční a stepové lekce. Zazářily světové hvězdy – Jessica Exposito s lekcí Latin aerobic. Přeplněná plocha nadšených tanečníků a tanečnic se vlnila v aerobikovém tempu okořeněném špetkou vyzývavých póz. Asymetrická choreografie sršela novými nápady, které jistě využije nejedna profesionální instruktorka. A pohled na samotnou dračici Jessicku s vysokými kozačkami nenechal chladným nikoho z přítomných mužů. Lekci hodnotím jako energicky - relaxační.

Julio Dieguez Papi – živelný elegán představil svou lekci Asymetrical Step. Byla bezpochyby oříškem i pro náročné stepaře. Je známo, že není jednoduchéPetra Jandová vymyslet a především naučit klientelu zajímavou choreografii na stupínku. Step je překážkou, překonáváme určitý výškový rozdíl. Nejdůležitější pro lektora je vyvážit rovnoměrně pravou a levou nohu. Julio se s pravoleváctvím popral na výbornou.

Další asymetrickou choreografii představil Israel Mallebre. Škoda, že šlo o první lekci celého kongresu. Já jsem se po dlouhé cestě a spánku v tamějším hostlu sotva probudila. Naštěstí moderní technika funguje a celá „choroška“ je pečlivě uložena v mém mobilu. Největším zážitkem byl pro mě (milovníka step aerobiku) Balázs Füzessy. Lekcí s názvem Stepology mě - ostatně jako vždy – nadchnul. Specifická hudba, dokonalá metodika, nápaditá choreografie a strhující show. Opravdový pan Prezentér.

Kromě dance a step aerobiku bylo možné zhlédnout a vyzkoušet lekce hip hopu a street funku. Bohužel moje pohybové nadání v těchto stylech nepatří k nejlepším, proto jsem se s chutí zařadila k zírajícím divákům. Přínosné byly zajisté i spinningové trendy. Můj vztah ke „spinnu“ není tak žhavý, proto mě lekce tipu Spinning Barlag Békéscsaba nechaly poněkud chladnou. Cizí jazyky jsou mojí velkou zálibou, bohužel maďarština k nim nepatří. Po celodenním a všudypřítomném poslouchání této - pro mě nepochopitelné - řeči jsem usoudila, že yoga v maďarském podání, s maďarským výkladem nebude tím pravým ořechovým.:). Capoeira, Batuka, Kangoo či Súlykontroll – lekce, kde si na své přišli i nekoneční experimentátoři.

A celkový dojem? Jednoduše inspirativní, relaxační a energický. Jediné negativum přikládám k neakceptování kreditních karet a eur na půdě maďarského kongresu. Jsou totiž i tací jedinci, zhýčkaní například Stockholmem, kteří v hektickém balení považovali maďarský forint za zbytečné zdržení.:)“

 

text: Petra Jandová – 19. 11. 2007, 23.44:13

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist