Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Nová diagnostická neinvazivní metoda: Jak poznat první příznaky diabetu, infarktu a dalších závažných onemocnění

Pokud se bojíte odběru krve a podobných nepříjemných vyšetření, tak právě pro vás je jako dělaný moderní neinvazivní screeningový přístroj, který dokáže během několika minut zjistit 117 hodnot o zdravotním stavu pacienta. A to vše bez nutnosti přímého odběru krve. Přístroj napomáhá identifikovat například první příznaky mozkových příhod, kardiologických poruch (infarktu), diabetes mellitus (cukrovka) či některých druhů rakovinného bujení.

Jak probíhá vyšetření?

Přístroj měří zdravotní stav pacienta z pozice celkové funkčnosti, hemodynamické rovnováhy, plynové výměny a výměny tekutin, měří funkční parametry jater, plic, ledvin, srdečně cévního komplexu a nervového systému. Pokud lékař odhalí kritické hodnoty v rámci těchto parametrů, získá velmi zajímavý námět k dalšímu a přesnějšímu in vitro vyšetření.

Vyšetření

Měření se provádí tak, že lékař zapíše do počítače váhu a věk pacienta, jeho dechovou a tepovou frekvenci. Následně přiloží pět optických senzorů na tzv. biologicky aktivní body, které se nacházejí v oblasti krku, podpaží a pupku. Získaná data jsou pak převedena do počítače a zpracována speciálním programem.

MUDr. Jiří Skoupý

Díky tomu, že screeningový přístroj měří hodnoty pomocí optických čidel, nemá měření na organismus vyšetřovaného pacienta prakticky žádný vliv. Měření je absolutně bezbolestné, jednoduché a rychlé. Zařízení nepotřebuje pro analýzu ani kapku krve, což ocení lidé, kteří mají z odběrů panickou hrůzu. Informace o svém zdravotním stavu pacient obdrží v tištěné nebo elektronické podobě bezprostředně po měření. Na výsledky klasického vyšetření se může čekat i týden. U nás jsou výsledky k dispozici okamžitě,“ říká MUDr. Jiří Skoupý z Centra neinvazivní diagnostiky Aditus Vitae.

MUDr. Jiří Skoupý

Více informací na www.aditusvitae.cz.

Zajímavosti o Centru neinvazivní diagnostiky Aditus Vitae

Každé další screeningové vyšetření je o 100 Kč levnější.
Pro rodinu je určena jednorázová skupinová sleva 30%.
Lze zakoupit i poukazy na vyšetření, které můžete věnovat jako dárek.

 

text: redakce, foto: aspen.pr – 07. 12. 2011, 08.52:47

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist