Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Nikola Sudová opět stála na lyžích!

Nikola Sudová Nikola Sudová Nikola Sudová

Zraněná boulařka Nikola Sudová chodí pravidelně rehabilitovat do centra Vittore v pražských Řepích. Kromě péče po stránce fyzioterapeutické a lékařské je také důležitá správná výživa. Proto do pečovatelského týmu patří i známý odborník a specialista na výživu Ing. Petr Havlíček. A v úterý 26. ledna se dokonce poprvé po svém zranění postavila na lyže.

Během víkendu by se měla Nikola přesunout i se svým trenérem a pod dohledem lékařů a fyzioterapeutů na další tréninky do zahraničí, kde bude již trénovat i jízdu na boulích a skoky na lyžích. Přitom se drží zásad výživového poradce Petra Havlíčka.„Jídelníček jsem Nikole napsal hned po návratu do Čech, upravili jsme ho vzhledem k tomu, že výdej energie a zátěž není taková, jako před zraněním. Bylo nutné začít okamžitě s doplňky na kloubní výživu. Velkým pomocníkem v tomto ohledu jsou doplňky stravy FLEXIT DRINK a FLEXIT LIQUID od společnosti NUTREND,“ řekl Petr Havlíček, který se stará kromě Nikoly o výživu předních sportovců. 

A jak vypadá všední den Nikoly Sudové?  „Sem do centra Vittore docházím hlavně regenerovat. S fyzioterapeutkami cvičíme – došlapáváme na speciálním kole, kde mohu porovnávat zatížení levé a pravé nohy. Musím si hlídat, abych u levé nohy moc nenasazovala nebo naopak to všechno netahala zdravou pravou nohou. Potom samozřejmě dělám různá posilování, například horních částí těla a břišních svalů,“ popisuje svoji rekonvalescenci Nikola Sudová.   „Pevně věřím, že odcestuji 4. února speciálem s celou olympijskou výpravou. Musím zaklepat, zatím to zvládám, ale všechno ukážou až následující tréninky - lyže, boule a skoky a teprve podle toho se rozhodnu, jestli to jde anebo nejde,“ říká Nikola Sudová, která si již zvyká na novou ortézu a připravuje se na tréninky na Liberecku.

O Nikolu pečují tři fyzioterapeuti, Anna Horáková, Iva Rufferová a Pavel Kolář, kteří s ní jezdí po závodech a soustředěních. Lékařský dohled zabezpečuje se svým týmem doktor Vladislav Hospodár. Na olympiádu Nikolu připravuje trenér Radek Herot a jeho hlavním úkolem je nyní Nikolu postavit znovu na lyže a být jí oporou při prvním tréninku. Jsme pracoviště, které se soustřeďuje na vrcholový sport, takže držíme palce všem českým sportovcům a nejen Nikole, shodují se na závěr všichni v centru Vittore.

 

28. 01. 2010, 10.49:23

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist