Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Nikol Maio: Reebok Yoga Sensation

Na jaře mě upoutala reklama na Reebok Yoga Sensation. Nejsem zastáncem davových akcí, tak jsem si jen pro zajímavost přečetla program a dále jsem již o této akci příliš nemeditovala… Až zase těsně před ní jsem si říkala, že by to bylo jistě jako inspirace zajímavé. A nakonec jsem tam v daný den skončila.

Jsem člověk, který si nachází svou cestu jógy a meditace, ale v takovém měřítku jsem si to nějak nedovedla představit. Ve finále byla akce pro mě příjemným překvapením.

Ráno jsem vstala a byla připravena na celodenní jógový maraton. Vyrazila jsem s radostí do O2 areny a těšila se, že si budu moci celý den užít jako cvičící a ne jako učitel.

Jakmile jsem dorazila dovnitř, byla jsem u vytržení. Tolik lidí pohromadě v červeném jóga matkovém kruhu cvičící pozdrav slunci - a hned 108 krát - byl zážitek! Energie, uvolnění, různé styly, různé pozdravy, různé rytmy…to vše jsme si během prvních tří hodin Suria Namaskara maratonu mohli užít a přitom se nám představila většina lektorů akce (M. Procházková, P. Hub, L. Robinson, Z. Yogi, H. Kubrychtová Bártová, K. Mikulandová, V. Krejčík, D. Beierová, Z. Klingrová).

  • Nejvíce jsem ocenila nápad cvičení v kruhu,  je to úplně jiná síla. Sama to ráda praktikuji na mých lekcích cvičení.

Následovala zasloužená pauza, kde jsme si mohli dát něco dobrého do nosu, trošku poválet rozbolavěná těla v kuličkových „pufech“ a prohlédnout si nabídky u stánků v rámci propagace jóga novinek, akcí, oblečení, aromaterapie apod.

Dobré byly i doprovodné workshopy a lekce ve třech dalších sálech, kam jsem ale pouze nahlédla, jelikož se na ně muselo – jako na většině podobných akcí - dopředu rezervovat, což s mou nerozhodností nešlo dohromady.

Fotogalerie: Reebok Yoga Sensation 2014


Po obědě následovala ukázka z programu Les Mills lekce Bodybalance s vynikající švédskou prezentérkou Annou Paringer, která propojuje prvnky thai chi, yogy, pilates atd. a velmi se mi líbí. Znám ji již z Portugalska, kde jsem pracovala před pár lety a pravidelně tyto lekce navštěvovala.

Potom však přišel vrchol akce, kdy jsem měla tu čest odcvičit velice hezké pojetí Black light yogy. Dle mého názoru to byl vynikající nápad -  ztlumená světla, světelné náramky, to vše přispělo k tomu, že jsme i v davu měli možnost obrátit pozornost na naši vnitřní energii, pozorovat její plynutí v jednotlivých čakrách a přitom zpívat mantry.  Tuto část jsem si velmi užila, jelikož je mi blízká,  a ráda jsem poznala skvělou Zuzku Klingrovou, s kterou cvičení probíhá jako vyprávění pohádky, v které my hrajeme hlavní roli.

Na závěrečné relaxační pohlazení přišel Vašek Krejčík s jeho šarmem a uvedl nás do meditace za hudebního doprovodu Vltavy od Bedřicha  Smetany. Co dodat? „Klasik za doprovodu klasika!“. Uvolnění bodlo, tělo povolilo a slza se skulila.

Celý den byl příjemným prožitkem, na který budu ráda vzpomínat a pokud by se akce opakovala, ráda se jí znovu zúčastním.

Mgr. Nikol Maio
Lektor a trenér forem body and mind

Nikol Maio

 

14. 06. 2014, 21.01:46

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist