Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Nikol Maio: Jóga Dnes Konference v Praze

Jsem lektorkou a školitelkou jógy a zdravotního cvičení. A tak jako každý učitel musí hledat své zdroje inspirace a odpočinku, tak i já se vydala v sobotu 10.11.2018 na Jóga Dnes konferenci za sou dávkou inspirace.

Nikol Maio: Jóga Dnes Konference v Praze

Byla jsem poprvé v Hotelu Hilton Prague Old Town a musím říct, že si užívat jógu přímo v centru města v příjemném a teplém prostředí tohoto hotelu bylo super.

Hned při vstupu nás přivítal celý organizační sbor v čele s Katkou Bílkovou a někde pocupkávající Áňou (její roční dcerka). Po prezentaci jsem se šla převléknout a hned umístit podložku do mnou zvoleného sálu. Celkem jsem prošla pěti lekcemi.

První lekci jsem absolvovala s Tomášem Strnadem a jeho inspirací v jógovém pohybu. Tom je známý svou bezprostředností a vtipem. A tak tomu bylo i tu. Začal slovy „tak než se dotrousí zbytek lidí, můžeme si dát pár pozdravů slunce a stojky na rukou ať se trochu zahřejeme“. Potom jsme měli asi dvěstěkrát mačkat pomeranče, abychom rozpohybovali a posílili zápěstí… Tak nějak po padesáti opakováních jsme začali věřit, že těch 200 myslí vážně a… myslel. Bylo nás na malý sál  cca 60 lidí, takže když se Tom rozjel ve svých pestrých pohybech, pravidelně jsem navštěvovala sousedčinu podložku, ale díky úžasnému naladění všech zúčastněných to nevadilo. Myslím si, že tyto velké akce jsou dobrým místem k tomu, aby se lidé více sblížili a vnímali, že jóga není tak individuální, jak se často prezentuje. Ale že má zahrnout blízkost a soucit k dalším lidem.

Druhá lekce byla má nejmilejší z celého dne a moc jsem se na ni těšila. Bhakti flow „cesta srdce“ s Markétou Faustovou v hudebním doprovodu Nikol Maio: Jóga Dnes Konference v Prazes Marií Lenkou Novotnou (ze skupiny Jayamantra), kde jsme otevírali srdce pomocí zpěvu a prana flow pohybů. Zapracovávali jsme několik muder (spojení dlaní, prstů), které pomáhají vést energii v těle, a zároveň jsme harmonizovali dech.

Otevírali svá srdce a já zpívala a plula v prostoru, bylo to skvělé. Vytvořili jsme v jednu chvíli dlouhého kontaktního hada, kde jsme pomocí ruky mezi lopatkami předávali a zároveň nasávali energii od souseda/ky. Bylo to krásné propojení dechu a energie. Nakonec jsme zakončili lekci ve velkém objímacím kruhu, kde jsme nakumulovanou energii mohli lépe vnímat a tváří v tvář se pozdravit a rozloučit na polední pauzu. Během krátkých přestávek jsme mohli navštívit stánky s produkty od podložek, vůní, tašek až po potravinové doplňky a kosmetiku.

Po obědě jsem se ponořila do Podzimní tantra hathajógy se Zuzkou Klingrovou. Harmonizovali jsme vátu – vnímali vnitřní klid a stabilitu. Přes vyčerpávající popis od Zuzky všech souvisejících drah v našem těle jsme tak každý pohyb mohli pozorně vnímat i energeticky. Postupně přes několik pránajámových cvičení (dýchacích technik) jsme tak namířili pozornost  do hloubky a další jógové pozice pak byly mnohem uvědomělejší a získávali jsme větší klid. Tím jsme pak skvěle navázali na další lekci, kterou vedla silná trojka.

Byly to „inverze jinak“ aneb Balancujte společně na vlně dechu se Zuzkou Klingrovou, Tomášem Strnadem a Veronikou Ševčíkovou. Verča začala přípravou a silovějšími pozicemi, abychom připravili střed těla a ruce. Tomáš pak se svým opět vtipným podáním vedl hlavní část a my zkoušeli lehčí i těžší varianty stojů na hlavě i na rukou, ale s dopomocí kolegyně z vedlejší podložky, aby to bylo bezpečnější. Musím říct, že vedená lekce touto trojicí byla příjemným oživením a bylo vidět, že jsou mezi sebou sehraní. Dokázali vytvořit příjemné flow lekce pro 80 lidí v tak náročných pozicích. Byla jsem ráda, že nakonec všichni tři sdíleli své skutečné prožitky o tom, po jaké době se do stoje na hlavě či rukou dostali, jelikož se někdy lidé pouštějí do těchto pozic příliš rychle a tělo jim dá potom za „uši“.

Poslední lekce byla více klidná – což jsem už upřímně potřebovala – Tajemství středu těla a pánve v józe, kterou vedla Aneta Králová. Anetu jsem do té doby neznala osobně a příjemně mě překvapil její přirozený přístup k tělu a józe, i když je lékařka. Připravila si pár základních pozic a jejich precizní donastavení tak, aby byly pro tělo šetrné a bezpečné. Mohli jsme to vyzkoušet zase s dopomocí souseda, a tak jsme měli takový malý osobní trénink řízený z pódia Anetou. Pro mnoho lektorů je to výborná inspirace a možná právě ty „aha“ momenty, které mám já sama v pohybu moc ráda.

Pro zpestření celého programu jsme si v předsálí mohli vytvořit svou vlastní titulku časopisu Jóga Dnes. Možností na výběr bylo mnoho a myslím, že si Instagram s námi ten den užil (smích).

Na závěr jsme měli tombolu, kde všichni sponzoři přispěli krásnými dárečky. A úplný závěr dne patřil Vaškovi Krejčíkovi a jeho Mindfulness meditaci. Po pěti  výživných lekcích krásná třešnička na dortu - zrelaxování celého těla a uklidnění roztěkané mysli po skvělém programu.

Děkuji za báječný den s mnoha příjemnými lidmi, jenž byl plný inspirace a skvělé nálady. Příští rok se můžete na další konferenci těšit 5. října na stejném místě Hilton Prague Old Town Hotel v Praze.

Mgr. Nikol Maio
průvodce pohybem – body wisdom

 

 

18. 11. 2018, 21.54:09

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist