Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Nike fitness convention

V neděli 16.března se konala akce plná pohybu „NIKE FITNESS CONVENTION“. Mohli jste si vybrat ze tří míst v Praze, kde vždy proběhlo  5 různých lekcí se špičkovými lektory.

Já jsem šla s přítelem (učitel tělesné výchovy) do našeho známého Sportovního centra UK v Hostivaři, kde mě lákala lekce double stepu s O. Šípkovou a S. Brandovou, také ale taneční hodina s Qašou, těšila jsem se ale i na novinku v ČR – na „zumbu“.

Den začal „Classic aerobikem“ s Radkou Hamáčkovou. Čekala jsem opravdu klasické kroky, i když v náročnější choreografii. Nakonec se z „Classic“ aerobiku vyklubal taneční aerobik, který mého přítele (mimochodem závodního tanečníka) trochu odradil. Sestava mi moc neseděla. Ale dobrý nápad byl rozdělit všechny návštěvníky akce na půlku a cvičit celou, už u většiny lidí zažitou choreografii, proti sobě v celé hale.

Další lekcí bylo „Gymstick Cardio and Muscle class“ s Finskou lektorkou Bine Vesterinen. Jak vypadá Gymstick jsem nevěděla. O to větší radost jsem měla, kdyžfoto: archiv Českého svazu aerobiku jsme si mohli všichni tuto novou pomůcku na posilování vyzkoušet a důkladně „osahat“. Je to vlastně odlehčená tyč s pěnovým madlem, z jejíchž konců vede vždy jedna guma s úchytem pro ruce, nebo i nohy. Cvičení bylo velice zajímavé, pestré a účinné! S touto pomůckou se dá různými způsoby posilovat celé tělo, v mnoha polohách vám gymstick pomáhá udržet správnou polohu (ale o tom až v poslední části). Velmi se mi líbily jednotlivé cviky a především hudba, kterou měla lektorka z Finska výborně namixovanou – něco úplně jiného! Finka navíc mluvila výbornou angličtinou, byla velice sympatická a usměvavá. Lekce Gymsticku mě mile překvapila a jsem zvědavá, kdy se bude tato pomůcka běžně používat (zatím bude provádět školení s gymstickem Český svaz aerobiku).

Během přestávek probíhalo losování – tombola se zajímavými dárky od sponzorů. Sice jsme s přítelem nic nevyhráli, ale už wellness čaje v dárkové tašce pro každého, byly příjemným dárkem.

Po skvělé hodině s gymstickem následovala lekce s Olgou Šípkovou a S. Brandovou – double step. Hned na začátku se O. Šípková omlouvala za problém s pódii, kde měl nácvik choreografie probíhat (pódia měla být totiž dvě). Nakonec cvičily obě lektorky společně na jednom malém pódiu. Sestava  byla docela náročná, většina cvičících se tak trochu motala kolem stepu a ke konci už si nebyla jistá, kam má vlastně jít. Ale myslím, že se všichni výborně bavili, což je důležité.

Asi v polovině cvičení jsem odešla do baletního sálu podívat se na novinku v ČR – na „zumbu“. Tuto lekci vedla velice mladá lektorka-tanečnice Tereza Slancová. Protože máme s přítelem latinsko-americké tance rádi, tak se nám tato hodina velice líbila. foto: archiv Českého svazu aerobikuJsou v ní vlastně prvky všech lat.-am. tanců, ale i salsy, merenge aj. Hudba na zumbu prý zatím není v ČR k dostání, ale myslím, že mix písniček z různých CD s lat.-am. hudbou je naprosto dostačující. Škoda, že se lekce zumby konala v tak malém sále – bylo totiž úplně plno! Věřím, že bude brzy tato novinka častěji zařazována do různých fitness center, protože obzvlášť pro ženy je tento styl „cvičení“  přirozený a snad dokonce i zvyšuje sebevědomí.
 
Po zumbě jsme se těšili na další hodinu, tentokrát s Qašou! Než jsme sami začali tančit, viděli jsme úžasné vystoupení skupiny, kterou Qaša trénuje – byli skvělí! Qaša se nás pokusila postupně učit části z onoho vystoupení. Musím ale přiznat, že bych potřebovala o něco víc minut na zažití jednotlivých částí choreografie. Styl hip hop se mi MOC líbil, všichni jsme se, myslím, úžasně pobavili a odreagovali – to byla pro mě, společně se zumbou a gymstickem, nejlepší lekce z celého dne! Qaša je opravdová profesionálka, tančí skvěle.

Poslední lekcí dne byla znovu hodina s Finkou Bine Vesterinen. Cvičení bylo opět s gymstickem, ale tentokrát jsme zkoušeli pilates. Také tato hodina byla velice zajímavá a pestrá. Některé cviky byly sice náročnější, ale s pomocí gymsticku přeci jen snazší na provedení, než např. pilates bez pomůcek. V některých polohách vleže je gymstick výborný v tom, že pomáhá udržet správný sklon páteře či pánve. Je velikou výhodou, že si každý může nastavit obtížnost, tedy rozsah cviků tím, že si omotá gumu kolem tyče. Všimla jsem si, že gymstick existuje ve třech druzích: zelený je nejlehčí, modrý je tvrdší, náročnější, nejtěžší a nejtvrdší je černý. Zkrátka je nutné si toto cvičení vyzkoušet. Určitě si ho oblíbíte! Myslím, že jsme se všichni (i předsedkyně Českého svazu aerobiku Jitka Polášková) při cvičení s gymstickem výborně protáhli a že byla tato lekce příjemnou tečkou za celým cvičením.
Těším se na další podobnou akci!

 

26. 03. 2008, 17.28:58

Přečtěte si také

FOTOGALERIE Z AKCE

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist