Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

NIKE COVENTION 2008 – Stockholm

Poslední lednový víkend jsem se už pošesté zúčastnila kongresu, který ve švédské metropoli organizuje společnost NIKE  a podle instruktorů jde o největší a nejprestižnější událost roku v oblasti aerobiku a fitness. Tento kongres pro mě vždycky znamená víkend strávený v krásném prostředí (koná se v komplexu tělocvičen univerzitních kolejí, postavených v typicky švédském stylu – přírodní materiály, prostornost, tlumené, příjemné světlo), který mi přinese spoustu inspirace a nové energie do mých lekcí.

Také letos jsme mohli ve výběru ze 74 lekcí (dance, aerobik, step, kondiční lekce, lekce bojových umění, body and mind, spinning) najít mnoho inspirativních lekcí, výborně si zatančit a obohatit se o nové postupy týkající se metodiky, stavby choreografie, práce s hudbou, stylem pohybů apod. Nicméně celkově se kongres více otevřel cvičící veřejnosti, která kongres bere jako skvělý tréninkový maraton, naplno odcvičí každou lekci ( na lekcích stepů si většina účastníků upravila stepy na nejvyšší možnou výšku), ale samozřejmě náročnost lekcí pak zůstává v rovině kondiční, choreograficky a koordinačně je úroveň nízká.

Po několika lekcích step aerobiku jsme se s mými dvěma spolucestovateli – instruktory - shodli na tom, že naše běžné lekce ve fitness centrech jsou mnohem obtížnější a pestřejší, nemluvě pak o lekcích, které jsou prezentovány na našich kongresech. Tady však zaručeně plný sál a velký úspěch měly všechny lekce Les Mills programu a jim podobné. Pro ty, kteří se s pojmem Les Mills ještě nesetkali, jde o lekce s názvy např. Body Combat, Body Jam, Body step, Body Pump, které mají pro dané období několika měsíců pevně danou strukturou, hudbu, počet opakování atd. Proškolený instruktor (po zaplacení licenčních poplatků samozřejmě) dostane DVD s lekcí a CD s hudbou pro tuto lekci, a tu pak musí beze změny několik měsíců učit, dokud není vytvořena lekce nová. Obsahově jsou lekce velmi jednoduché, pohyby se mnohonásobně opakují, ale tím pádem mají v některých zemích obrovskou navštěvovanost.

Zklamání z lekcí step aerobiku ale nakonec bylo překryto výbornými tanečními lekcemi mých oblíbenců Liny Anderson, Anny Kullman, Anny Duberg nebo Fredrika Sjöberga a pak také samozřejmě nakupovánímJ. Stánek NIKE (vzhledem k jeho velikosti je pojmenování „stánek“ hodně nepřesné, zabíral vlastně prostor v celé délce hlavního sálu) nabízel kompletní novou kolekci za ceny, kterým se těžko odolává, takže zabalit při odjezdu byl trochu problém. I když letos mé osobní hodnocení švédského kongresu nebylo jednoznačně nadšené jako v předcházejících letech, určitě mě kongres obohatil a byl příjemným relaxem před obdobím našich kongresů a školení, které právě začalo.

 

text: Lenka Velínská, FACE team , foto: archiv autorky – 24. 02. 2008, 19.31:42

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist