Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Nejlepší školní svačiny jsou čerstvé!

Nedávno jsem připravovala článek o školních svačinách a musím říct, že jsem chvilkami měla výčitky, protože vím, že bych za svůj repertoár vždy jedničku nedostala.  Možná nevíte, že společnost Waranfood nyní představuje jednoduché řešení - „Take your break FOOD“ aneb každodenní rozvoz čerstvých svačin přímo do školy vašeho dítěte. Svačina je k dispozici již před samotným začátkem vyučování a poskytuje tak dítěti na celé dopoledne dostatečný přísun energie a tekutin.

„Pokud dítě vstává ráno kolem šesté hodiny, mělo by se nasnídat ještě doma před odchodem do školy. Pokud to není možné z nějakých důvodů učinit, je nutné dbát na to, aby to dohnalo alespoň zdravou a vydatnou svačinou. V žádném případě nesmíme dopustit, aby dítě bylo o hladu až do oběda, který, když mu nebude chutnat, nahradí koupí něčeho dle vlastní chuti. A už se dostáváme k tomu, co je v dětském stravování tím nejdůležitějším - pravidelnost a dodržování pitného režimu,“ komentuje Prim. MUDr. Dalibor Pastucha, Ph. D. MBA, dětská obezitologická ambulance.

Nejlepší školní svačiny jsou čerstvé!

Složení svačiny je pravidelně obměňováno, a to zejména s ohledem na aktuálně dostupnou zeleninu. V tuto chvíli se zájemci mohou těšit na „podzimní menu“ s využitím mrkve, zelí, okurky a papriky, které je navrženo pro sudý a lichý týden v měsíci. Na každý den je k dispozici jiný sendvič, tortilla nebo bageta z čerstvého kváskového pečiva obložená čerstvou zeleninou, sýrem a šunkou z masa. Dále nabídku tvoří sladká středa, kde je prozatím k dispozici trio čerstvě upečených šumavských koláčků, nebo tvarohový závin. Součástí všech svačin je také buď ovocný jogurt, smetanový bílý jogurt, nebo tvarohovo-smetanový Okrouhlíček z farmy BioVavřinec. Pro doplnění tekutin slouží 0,5 l balení pramenité neperlivé minerální vody z artézských pramenů. Všechny suroviny jsou čerstvé, svačiny jsou baleny ručně bez použití balicích plynů. Více na www.waranfood.com.

 

11. 11. 2013, 11.31:51

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist