Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Nejlepší muzika pro podzimní dny

Nejlepší muzika pro podzimní dny

Tak už je tu zase podzim. Brzy se stmívá, po ránu je sakra zima, letní dovolená v nedohledu, naopak vánoční nákupy nebezpečně blízko… K tomu řádí různé bacily, které mají teplotu kolem nuly rády…. Ale podzim má i svá pozitiva. Například můžeme poslouchat při dlouhých večerech a popíjení vínka/svařáku/burčáku nějakou dobrou muziku. Nadílka letošního roku vypadá slibně, tak s chutí do toho…

Brach Boys: Greatest Hits

Legendární surf-rocková parta letos slaví padesátiny. Součástí oslav bylo vydání desky Greatest Hits. Kompilaci  budou Beach Boys nabízet ve dvou verzích. Standardní bude obsahovat 19 zásadních skladeb kapely, mezi nimiž nesmějí chybět hity jako California Girls, Good Vibrations, Surfin’ U.S.A., Wouldn’t It Be Nice, God Only Knows nebo Kokomo plus titulní skladbu z jejich albové novinky. Luxusnější vydání označené jako Greatest Hits: 50 Big Ones bude dvoudiskové a potěší celou padesátkou skladeb včetně úplné novinky Isn’t It Time. Já to říkám pořád: Léto v našich srdcích nikdy nekončí :-)

Archivy se otevírají: Jarek Nohavica, Karel Kryl, Pavel Dobeš a Pepa Streichl

Pod souhrnným názvem Archivy se otevírají právě vychází kolekce unikátních koncertů Jaromíra Nohavici, Karla Kryla, Pavla Dobeše a Pepy Streichla. Záznamy pocházejí z rozsáhlého archivu nahrávek pořízených v osmdesátých letech, jejichž zdroj se teprve nedávno objevil… a jistě to nebyly moje šumící pásky z kazetového magnetofonu, která nám dělaly společnost na nejednom mejdanu… Bláznivá Markéta, Když mě brali za vojáka… Pamatujete?

Kylie Minogue: The Abbey Road Sessions

Album přinese šestnáct skladeb včetně hitů The Locomotion, I Should Be So Lucky, Can’t Get You Out Of My Head, Slow nebo All The Lovers. Hm, velká nostalgie…   Navíc některé písně se  dočkaly nečekaných úprav, takže do „stejné“ řeky vstoupíme s novým elánem… 

PET SHOP BOYS:  Elysium…

Dvojice jedenácté album nahrávala v Los Angeles s producentem Andrewem Dawsonem.  List Evening Standard výběr  blahořečí a přidává čtyři hvězdičky z pěti: „Pet Shop Boys neztratili svou tvář, jejich zvuk je nezaměnitelný, přesto znějí s pomocí nových spolupracovníků moderně a nově.“  Elysium je v prodeji od 10.9.2012, k dispozici je i limitovaná edice obsahující CD s instrumentálními verzemi všech skladeb, případně podobně pojaté vinylové 2LP… Album působí sevřeně a  Pet Shop Boys tu prý jsou melancholičtí jako snad nikdy předtím. Jde to ještě vůbec? :-)

BLACKMORE’S NIGHT: A Knight In York.

Legendární kytarista Richie Blackmore a zpěvačka Candice Night se poznali už na přelomu osmedesátých a devadesátých let. Ona působila v rockovém rádiu, on hrál s kapelami Deep Purple a Rainbow. Od roku 1997, kdy vydali debutové album Shadow Of The Moon, spolu fungují pod jako  Blackmore’s Night. Živák A Knight In York vznikl loni v září. Vychází na CD, LP, DVD i Blu-Ray disku. K dispozici je též v digitálním formátu… Těším se, i když ten Švihov jim stále nemohu odpustit. Opravdu je takový problém, aby vyšli na pódium a osobně se čekajícím davům omluvili, že kvůli nepřízni počasí nevystoupí?

 

text: MM, foto: EMI Czech Republic – 01. 10. 2012, 16.57:35

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist