Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Nejčastější otázky ohledně pilates - odpovídá Ivana Davidová, lektorka pilates a autorka DVD Dopni zip

cvik-3.jpg

Po druhém porodu jsem začala mít problémy s inkontinencí. Lékařka mi doporučila posilovací cvičení. Chtěla bych se zeptat, jestli mi může pomoci i pilates.

Pilates vám při potížích se samovolným únikem moči může pomoct. Jeho podstata je totiž založena na posilování hloubkového svalstva. Tím se od ostatních typů cvičení také nejvíce liší. Valná většina cvičení formuje svaly pouze na povrchu. Při pilates je důležité mít tzv. dopnutý zip. To znamená, že zatínáte právě svaly v intimních partiích, svěrače, které moč zadržují a spouští. Jejich pravidelné a důsledné posilování vás těchto problémů může dokonce zcela zbavit. Cvičení zbytečně neoddalujte a využijte počátečních obtíží, které se přirozeně odstraňují snáze.

Chtěla bych začít cvičit pilates, ale slyšela jsem od kolegyně, že je velmi náročné. Také jsem se chtěla zeptat, jestli je pro mě vůbec vhodné. Je mi 53 let a mám časté problémy s bederní páteří.

Se cvičením pilates můžete bez obav začít. Věk ani zmiňované zdravotní problémy nejsou překážkou. Naopak! Pilates vám dokonce pomůže při vašich potížích se zády. Pomocí pilates totiž můžete posílit hloubkové svaly v oblasti bederní páteře a tím vytvořit dostatečnou oporu a zamezit bolestem. Tím, že při cvičení pilates nepodsazujete pánev a necháváte páteř v její přirozené poloze. Tato metoda je pro vás maximálně bezpečnou alternativou. Ovšem, jak už vás upozornila vaše přítelkyně, jedná se o technicky náročnější sport. A je opravdu velmi důležité cviky provádět správně, abyste si neublížila. Zpočátku bych vám tedy jednoznačně doporučila navštívit soukromou hodinu, kdy se bude lektor věnovat pouze vám.

Ráda bych si upřesnila, jak je to s podsazováním pánve při cvičení. Lektorka, ke které chodím, mě učí pánev podsazovat. Už několikrát jsem ale slyšela, že je to špatně. Jak to tedy doopravdy je?DVD

Nerada bych zpochybňovala dovednosti vaší paní lektorky, ale pokud jde o cvičení pilates, je podsazováním pánve ve všech ohledech špatně. Poloha, kdy podsadíte pánev, je pro vaši páteř nepřirozená. Z takového cvičení vás mohou akorát tak bolet záda. Má negativní dopad i na bederní páteř a ve finále byste si mohla dokonce i ublížit. Správný postup je tzv. dopnout zip. To znamená, že stáhnete hloubkové svalstvo v intimních partiích a bříško. Pokud si neumíte představit, jak takový dopnutý zip vypadá, shlédněte instruktážní část na mém DVD Pilates s Ivanou Davidovou (59 Kč), kde se naučíte správné technice. Můžete si se mnou odcvičit i vzorovou hodinu, sestavu na posílení celého těla, který najdete v jeho druhé části.

DVD Dopni zip – Pilates s Ivanou Davidovou

DVD je v prodeji od 15. 1. ve většině trafik. Lektorka zde jednoduchou formou vysvětluje jednotlivé úkony, ukazuje nejčastější chyby a učí třem základním pravidlům důležitým pro správný průběh efektivního cvičení. V druhé části je pak ukázková hodina pilatek, podle které je možné doma pravidelně cvičit a konečně dopnout zip!

 

13. 01. 2012, 19.04:17

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist