Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Nadační fond Albert vstupuje do sedmého roku své existence. Za tu dobu věnoval již více než 65 milionů korun na projekty pomáhající v sociální oblasti a v oblasti zdravého životního stylu!

Nadační fond Albert podpořil již přes 550 projektů a pomohl tak tisícům dětí, každoročně navíc rozděluje přibližně 9 milionů korun na grantové výzvy a své vlastní projekty.

Financování Nadačního fondu Albert plyne především z prodeje plastových tašek, které si zákazníci mohou zakoupit v kterémkoliv obchodě Albert po celé České republice. Do obou oblastí působení fondu (sociální a podpory zdravého životního stylu) jsou pak finance rozděleny ve stejném poměru.

  • „Fond se svým posláním „Zdravý život pro společnost a pomoc těm, kteří ji potřebují“ sjednotil dobročinné aktivity společnosti Ahold Czech Republic, která se oblasti společenské angažovanosti věnovala již od počátku svého působení na českém trhu. Významnou byla například sbírková akce „S Bertíkem za dětským úsměvem“ z roku 1999, prostřednictvím které byla poskytnuta pomoc dětem ze sociálně ohroženého prostředí,“ přibližuje původ vzniku Nadačního fondu Albert jeho předseda, Jiří Mareček.

Velkým vlastním projektem, který Nadační fond Albert spravuje, je Zdravá 5. Jedná se o unikátní vzdělávací program, který je poskytován mateřským a základním školám zcela zdarma. Zaměřuje se na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování.

V rámci dvouhodinového bloku se žáci díky odborným lektorům seznámí se zásadami zdravého jídelníčku, stejně jako s aktuálními problémy, které se stravováním souvisí. Cílem těchto aktivit je motivace děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozené implementaci do životního stylu.

  • „Za loňský školní rok bylo navštíveno 648 mateřských a základních škol v celé České republice a zábavnou formou tak vyškoleno již přes 60 tisíc dětí. Stejný počet dětí plánuje Zdravá 5 navštívit i letošní školní rok,“ říká koordinátorka Zdravé 5 Eva Nepokojová.

Zdravá 5 se bude navíc nově věnovat i edukaci pedagogů. Nový seminář Zdravá 5 – pět didaktických námětů na podporu výchovy ke správné výživě děti a mládeže již získal akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a jeho prostřednictvím tak bude nabídnuto další vzdělávání pedagogů ve všech krajích. Pokračovat bude i celostátní kuchařská soutěž Coolinaření s Albertem, který u dětí a mladistvých podporuje umění kreativní přípravy jednoduchých zdravých pokrmů a znalost správné výživy.

Více informací o všech aktivitách Nadačního fondu Albert naleznete na www.nadacnifondalbert.cz.

Nadační fond Albert pomáhá již sedmý rok všem, kteří to potřebují

Úvodního slova se ujal Jiří Mareček, předseda Nadačního fondu Albert.

Nadační fond Albert pomáhá již sedmý rok všem, kteří to potřebují

Aktivity Nadačního fondu Albert představil Pavel Mikoška, ředitel kvality obchodního řetězce Albert a zároveň i člen představenstva NFA.

Nadační fond Albert pomáhá již sedmý rok všem, kteří to potřebují

Na závěr setkání novináři společně se zaměstnanci Aholdu podstoupili workshop o zdravém stravování a životním stylu.

 

08. 01. 2016, 19.07:53

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist