Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Nadace RVV slaví patnácté narozeniny

p1470294.jpgp1470295.jpgp1470298.jpg

Na tiskové konferenci ve smíchovské restauraci U Buldoka představila nadace RVV své partnery a sponzory a seznámila novináře se svými dosavadními i plánovanými aktivitami pro letošní rok.

Tisková konference se nesla v příjemném, přátelském a takřka rodinném duchu. Moderování se již tradičně ujal Honza Musil www.honzamusil.cz  a hned v úvodu připomněl, že RVV letos slaví své již patnácté narozeniny. Poté představil jak stávající, tak nové partnery  nadace, mezi něž patří ředitelka nadace RVV Renata Hilšer Grmolenská, profesor Vladimír Mihál, tvář Nadace RVV Vlaďka Erbová, novinářka a fotografka Pavla Hodková a jejichž řady nyní rozšířili badmintonista Petr Koukal a slovenský zpěvák Norbert Peticzký.

Hlavním sponzorem je již po řadu let společnost Star Group, LiveSport, z těch nových můžeme jmenovat například VZP, Merck, Žabka, Sakury, restaurace U Buldoka.
O své práci pro nadaci postupně krátce pohovořili všichni z přítomných hostů, pouze Vlaďka Erbová
www.erbova-vladka.cz  se z důvodu pokročilého těhotenství zkombinovaného s virózou zúčastnila alespoň prostřednictvím telemostu: „Práce pro nadaci Rakovina věc veřejná je pro mne srdeční záležitost a velmi ráda v ní budu pokračovat i v budoucnu, věřím, že se mi podaří vše zvládnout a skloubit i s blížícími se mateřskými povinnostmi,“ slíbila.

Poté se slova ujala ředitelka nadace paní Renata Hilšer Grmolenská, která nejdříve všem poděkovala za podporu a poté stručně představila charitativní projekty a aktivity, kterým se nadace RVV věnuje a jejichž výtěžek je poukázán na výzkum léčby rakoviny  při Dětské klinice Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.  Stejně jako v předešlých letech bude i letos nadace RVV pořádat koncerty, módní přehlídky a další společenské i sportovní akce, které podpoří výzkum léčby rakoviny. Již třetím rokem pokračuje putovní výstava fotografií Pavly Hodkové za podpory Jana Saudka, a probíhat bude rovněž druhý ročník projektu Pošli příběh.
Profesor Vladimír Mihál pohovořil a výsledcích výzkumu a zmínil především úspěchy v oblasti léčby dětské leukémie a v prevenci a včasném podchycení rakoviny děložního čípku.

Pavla Hodková po úspěchu putovní výstavy, která se již po tři roky každé dva měsíce stěhuje po městech v České republice, představila nový fotografický záměr – umělecké akty sportovců a dalších osobností, jimiž by chtěla zdůraznit jak krásu, tak zároveň křehkost a zranitelnost lidského těla. Z těchto fotografií vznikne kalendář pro rok 2013.

Patronem letošního ročníku projektu Pošli příběh se stal badmintonista Petr Koukal www.petrkoukal.com , který se s rakovinou setkal na vlastní kůži a díky lékařům i vlastnímu odhodlání a píli se mu podařilo nad ní zvítězit. Projekt Pošli příběh www.poslipribeh.cz  je určený široké veřejnosti, všem, kteří ať již přímo sami osobně či zprostředkovaně přišli s rakovinou do styku.

Nadaci RVV se také rozhodl podporovat slovenský zpěvák Norbert Petický www.norbertp.com . Aktivně se účastní různých společenských akcí, které nadace RVV pořádá včetně vernisáží putovní fotografické výstavy. Rovněž se rozhodl nadaci RVV věnovat výtěžek z prodeje svého debutového alba Alchymista v nákladu 2500 ks.
V závěru tiskové konference byl také představen její hostitel, restaurace U Buldoka, který bude Nadaci nejen poskytovat své prostory pro pořádání různých akcí, ale podporovat ji bude i finančně, což dokázal předaným šekem v hodnotě 50 000,- Kč. Šek se slovy díků převzali ředitelka nadace RVV paní Renata Hilšer Grmolenská a profesor Vladimír Mihál společně s patrony.

 

21. 02. 2012, 15.58:01

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist