Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Na co si dát v létě pozor, když nosíte kontaktní čočky

Na suché oko - Systane® HYDRATION - dvě zvlhčující látky místo jedné DAILIES®AquaComfortPlus®Čistící ubrousky na oční hygienu Systane® LID WIPES

Dnešní měkké kontaktní čočky jsou dostatečně šetrné k očím a většina jich je určena k nošení denně během celého roku. Podmínkou je absolvovat výběr čoček u odborníka – očního lékaře nebo optometristy. Přestože máte vhodný typ, buďte během léta a prázdninových aktivit opatrní. Vyvarujte se zbytečným nepříjemnostem spojených s očima.

“Obecně je nutné v teplých dnech dodržovat ještě důsledněji zásady hygieny, používat kvalitní a dostatečně účinné roztoky na dezinfekci kontaktních čoček a popřípadě dát přednost jednodenní variantě kontaktních čoček,“ vysvětluje Bc. Petr Vykypěl, optometrista společnosti Alcon Pharmaceuticals.

V některých zemích, např. ve Španělsku, nemusí být tekoucí voda v koupelně pitná, protože je z hygienických důvodů chlorovaná. „Než si nasadíte či sejmete kontaktní čočky, doporučuji používat při umytí rukou balenou vodu nebo alespoň antibakteriální vlhčené ubrousky,“ radí specialista.

Pokud se chodíte koupat s kontaktními čočkami, měli byste si oči chránit před vniknutím vody. „Slaná mořská voda může oči podráždit - ty pak pálí. Zároveň vysušuje povrch očí a čočku. V kombinaci se sluncem a UV zářením pak může dojít snadno k zánětu. Proto při vodních sportech doporučuji plavecké nebo potápěčské brýle,“ pokračuje odborník.

Nezbytnou ochrannou pomůckou jsou v létě dostatečně tmavé sluneční brýle s UV filtrem a pokrývkahlavy, která stíní obličej. Nezapomeňte, že se paprsky od vodní hladiny odráží, a dopadá tak na povrch těla mnohem více záření než na souši.

„Oči s čočkami je také třeba zvláště chránit u koupališť, řek a rybníků. V této vodě se velmi často vyskytují mikroorganismy, které mohou vyvolat infekce očí. Na dovolenou k jezeru nebo k řece doporučuji pouze jednodenní čočky, které se po použití vyhodí,“ dodává Bc. Petr Vykypěl, optometrista společnosti Alcon Pharmaceuticals.

Jednodenní kontaktní čočky jsou pouze na jedno použití a je jich na našem trhu dostatečný výběr. K dispozici jsou i pro lidi trpící astigmatismem a pro ty, kteří potřebují brýle na čtení – multifokální čočky. Jednodenní čočky nasadíte vždy čisté ze sterilního pouzdra a na konci dne je vyhodíte. Minimalizujete tak riziko infekcí nebo podráždění očí z nevyčištěných usazenin na povrchu čoček.

Produktové tipy viz fotogalerie nahoře. 

 

29. 06. 2015, 20.48:27

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist