Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Můj výlet do San Diega

Na začátku února jsem se pln očekávání vydal do San Diega na školení pod názvem GRAVITY. Jelikož už jsem byl na prvním neoficiálním školení v Londýně, věděl jsem, do čeho jdu. Pokud někdo nevíte, co je to GRAVITY, tak vězte, že je to cvičení na stroji velmi podobném Total Gymu, tzn. cvičení s vlastním tělem proti zemské gravitaci.

Cvičení na těchto strojích je tak úžasně propracované, že stačí půlhodina cvičení a vy cítíte všechny svaly na těle, dokonce i ty, o kterých jste nikdy nevěděli. Fantastické je, že na jednom stroji můžete cvičit úplně odlišné typy cvičení. Můžete si na něm dát silový a kondiční trénink nebo si zacvičit balanční cvičení Pilates, popř. můžete provádět rehabilitační cvičení. Výběr cviků záleží na trenérovi.

Tak jsem se letěl proškolit k zakladatelům tohoto úžasného cvičení. I když to byla neskutečně dlouhá cesta, rozhodně stála za to. Ještě, že se nevyvedlo počasí, protože jsme celé dny procvičili a učili se a učili.

V hotelovém přednáškovém sále bylo rozloženo kolem 30 strojů GTS, na kterých se cvičí GRAVITY. Musím říct, že jsem se ze začátku cítil trochu osamocen v záplavě všech delegací. Můžu např. jmenovat trenéry z Japonska, Číny, Kanady, Španělska, Itálie, Německa, Francie, Holandska, Austrálie, Nového Zélandu a samozřejmě hodně trenérů ze Spojených států. Všichni byli báječní a hlavně mě překvapilo, že byli naladěni na stejnou strunu. Všichni moc dobře věděli o svalech, o účincích cvičení s vlastním tělem a dokázali dobře uvažovat o biomechanice pohybu při cvičení na GRAVITY.

Takto jsme při přednáškách a vzájemných demonstracích strávili celkem 4 dny. Říká se, že San Diego je krásné město s hezkými plážemi. No, snad se někdy ještě o jeho krásách přesvědčím. Na tomto školení zkrátka na prohlídku města nebyl čas.

O to víc jsme si všichni vážili pozvání manželů Campanaro, majitelů EFI Sport Medicíně, do jejich domu na menší párty. Campanarovi jsou neskutečně skromní a člověk žasne nad tím, co všechno pro svět fitness udělali. Nyní vytvářejí velkou rodinu osobních trenérů, kteří chtějí přinést svým klientům cvičení, které rozvíjí jejich zdraví a kondici.

Pokud i vy chcete patřit do tohoto týmu, tak se přihlaste na školení ve Family Fitness na Zličíně. Cvičení je určeno pro všechny osobní trenéry a fitness instruktory, kteří si chtějí rozšířit obzory a naučit se pracovat na stroji, který se co nevidět rozšíří po celé republice. Pokud nechcete zamrznout na mrtvém bodě a chcete se dál rozvíjet, tak neváhejte.

 

text: Vladimír Valouch, foto: archiv autora textu – 04. 03. 2009, 15.06:48

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist