Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Monika Zemanová: Řídím se moudrým heslem, že nejlepším lékem pro člověka je člověk

Bolesti zad a hlavy – kdo by je neznal… Není toho ale v poslední době trochu moc, co nás všeobecně trápí? Každý z nás se jistě běžně ocitá v situaci, kde se mezi kamarády či kolegy zrovna probírá, koho co trápí. Zřejmě je to dobou, kdy příliš stresu, honění se za nesplnitelnými cíli, řešení nepříjemných životních situací, nespokojenost v osobním životě, pomaličku a nenápadně zasévají malá semínka bolesti, která poté krátkodobě či dlouhodobě sužuje naše fyzické tělo a psychiku… Bránit se můžeme, změníme-li něco ve svém životě a budeme-lisvé tělo, potažmo i psychiku poslouchat a pečovat o ně. K tomu nám může pomoci pečlivě vybraný terapeut, který dokáže spojit techniky práce s celou naší bytostí a pomůže klientovi pochopit, odkud bolest pochází.

Před několika lety se příjemná dáma jménem Monika Zemanová dostala shodou zdravotních a životních okolností od kancelářské práce až k praxi masérské, díky které potkala mnoho lidí s různými zdravotními tělesnými, ale i psychickými či životními problémy. Díky těmto zkušenostem a každodenní prací s lidmi, se zvyšoval její zájem o učení se různých technik masáží a stejně tak v ní vzrůstalo nadšení pro různorodé techniky práce s lidskou psychikou, a hlavně pro terapie, které souvisí s tělem i duší. Díky velkému osobnímu zaujetí a pozitivním ohlasům klientů, kteří se díky její práci uzdravili, se po letech Monika stala terapeutkou, co ovládá mnoho technik.
„Většina klientů, kteří ke mně přichází, si stěžuje si na výše uvedené a podobné bolesti,“ říká Monika Zemanová, sympatická majitelka masážního studia. „Ale málokdo si uvědomuje, že dané potíže začínají na psychické úrovni,“ konstatuje paní Zemanová.

Toto tvrzení není jistě nic světoborného. Většina terapeutů, lékařů a následně i samotní pacienti se na tomto bodě shodnou. Jenže zřídkakdy je na obou stranách ochota pracovat s příčinou problému. Bolest je často jen důsledkem nepříjemných situací, postojů nebo zážitků, které jsou schovány hluboko v nositeli. Pramení z fyzických či psychických traumat a bloků. Za bolest mohou ale i potlačované strachy, emoce, dlouhodobé stresy apod. „Poté, co se u klienta diagnostikuje, s čím přesně přichází, je možné zvolit, jakou metodou začneme. Může to být klasická či relaxační masáž, uvolňování fyzických bloků, Shiatsu, Reiki, baňkování, ale také práce s energiemi či podvědomím. Při masážích se mi klienti většinou začínají otevírat a díky jejich výpovědím se blíže dostávám k podstatě problémů, jež mohou způsobovat bolest, se kterou mě navštívili. Po několika návštěvách se jim snažím navrhnout terapii, která jim umožní změnit úhel pohledu na život. A hlavně se snažím klientům pomoci se vyhnout opakujícím se chybám, které jim dělají život složitým a nesnesitelným. Následně jim též po dohodě navrhuji,jakým směrem by se měla terapie odvíjet,“ popisuje Monika, jak s klienty pracuje.

Spektrum potíží, se kterými se klienti na Moniku obrací, je široký. Terapeutka, která se sama neustále vzdělává, se velmi často setkává se ženami, které nemohou otěhotnět. Hrdě tvrdí, že téměř každá klientka po její terapii brzy otěhotněla. „Není to žádné šamanství či zázrak, ženy mívají důsledkem stresu a očekávání často velmi zablokovanou energii a páteř, což může být hlavní příčinou, jejich potíží,“ vysvětluje Monika dle svých zkušeností.

KONTAKT: www.monikazemanova.cz

 

31. 10. 2014, 20.17:40

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist