Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Monika Bartůšková: Moje první Aerobicmania v Brně

14741044-10208584474662257-954215032-n.jpg


Rubber Jumping - Eliška a Pepa Růžičkovi ČR

Sobotní 15. kongres Aerobicmania 2016 odstartovali v sále Bodywork Eliška a Pepa Růžičkovi se svou lekcí Rubber Jumping alias skákání přes gumu. Představili nám tuto retro hru v novém fitness kabátě a ukázali, jak mohou trenéři tuto gumu efektivně využít ve svém tréninku. Lekce byla rozdělena do tří částí. První se věnovala klasickému skákání, tak jak ho známe z dětství, čili skákání ve trojicích. Dva drží gumu a jeden skáče. Aby ale oni Monika Bartůšková: Moje první Aerobicmania v Brně"držáci" příliš nelenili, místo klasického postávání museli například držet ve sporu nebo posilovat tricepsy či břicho. Ve druhé části se cvičilo týmově. Utvořily se sice dvojice, ale cvičili všichni hromadně. Běhalo se, skákalo se a všichni se skvěle bavili, i přesto, že se řádně zapotili. Poslední část se věnovala strečinku. Eliška s Pepou nám ukázali, jak se efektivně dá využít guma při střečinku a jak se pořádně protáhnout. Oba trenéři se snažili ukázat co nejvíc variací, aby poskytli co největší inspiraci pro využití gumy. Hodina byla velice inspirativní, svižná, zábavná a rozhodně maximálně inovativní.

TBW - Fabio Ponzio IT

S italským temperamentem vtrhl do sálu Bodywork Fabio Ponzio se svou lekcí TBW (Total Body Workout). Lekce byla vedena v angličtině, ale i tak byla naprosto srozumitelná a měla tu pravou šťávu. Fabio se vřítil na podium jako uragán a v tomto tempu se držel až do samotného konce lekce. Sestava byla postavena na aerobicovém základu, ale doplněna o prvky posilování (kliky, dřepy) a střídání poloh ve stoje a ve sporu. Hodina by mohla probíhat ve větším sále, protože zájem byl skutečně velký… Na trable s prostorem ale bylo velmi rychle zapomenuto, protože udržet Fabiovo tempo nebylo nic jednoduchého. Lekce byla skutečně výživná a komplexní a všichni účastníci odcházeli spokojení, i když málem po čtyřech.

Dance Moves - Milan Ondruš SK

Taneční lekce slovenského trenéra Milana Ondruše probíhala v hlavní tělocvičně, což bylo dobře, protože o taneční lekce byl během kongresu největší zájem. Milanova lekce se vyznačovala tím, že u ní nemluví. Tedy mluví, ale pouze svým tělem. Milan je skutečně dobrý tanečník, má v sobě ten pravý „drive“ a dokáže strhnout celý sál. Jeho hudba byla dynamická a snadno se jí dalo podlehnout. Já jsem tedy hudbě podlehla, bohužel s tanečními kroky to bylo horší. Trošku jsem se motala a měla jsem problém rychle pochopit, co se po mně vlastně chce. Ostatní sestavu ale zvládali bravurně, takže vinu připisuji jenom sobě a svým nohám. Celých 50 minut uteklo neskutečným tempem a jako mávnutím kouzelného proutku byl konec. I přesto, že sestava byla náročná a tělo se pořádně zapotilo, všichni odcházeli spokojení a nabití energií do dalších lekcí, které na ně na kongresu čekaly.

deepWORK - Lea Grančič SK

Úplnou novinkou pro mě osobně byla lekce, kterou vedla slovenská lektorka Lea Grančič v sále Dance, a která se jmenuje deepWORK. Začátek hodiny se nesl v pomalém, až bych řekla téměř jógovém, tempu. Pomalá hudba, protahování a pozice dítěte se ale záhy změnily skoro až ve vojenský dril. Lea nasadila vysoké tempo a v sále to začalo vřít. Rychlé přechody ze stoje na zem, dřepy, výpady, ale třeba i kotouly. Pro mě naprosto netradiční lekce byla doplněna o intenzivní povzbuzování hlavní lektorky, která si s sebou ze Slovenska přivezla i čtyřčlennou posilu, jež jí na pódiu pomáhala s předváděním cviků. Také hudba byla velice energická a povzbuzovala ještě k většímu výkonu. Lea publiku nedala nic zadarmo, a tak se všichni snažili ze sebe vydat co nejvíc. Intenzivní hodina byla zakončená kvalitním protažením a relaxací. Tato lekce jistě byla velice inspirativní i pro ostatní trenéry, protože prováděné cviky se dají skutečně využít v nejrůznějších typech tréninků, a proto tato lekce splnila poselství kongresu. Nejen podat kvalitní cvičební zážitek, ale i inspiraci pro ostatní.

Zaujala vás lekce Rubber Jumping? Tak mrkněte na video!

Natáčeli jste na kongresu svoje videa a chcete je zveřejnit na www.aerobic.cz? Pak nám napište do zpráv na facebooku.

 

foto: archiv Elišky Růžičkové – 16. 10. 2016, 20.22:25

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist