čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmech Aquila Aerobic 2007

Sportovní hala Centrum na Kladně hostila celý víkend 31.března a 1. dubna 2007 finálový závod vrcholné soutěže Českého svazu aerobiku Aquila Aerobic 2007, v pořadí již patnáctého mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmech. Sobotní i nedělní program probíhal pod záštitou Středočeského hejtmana Ing. Petra Bendla. Divákům se postupně představili vždy nejlepší závodníci ze všech závodních věkových kategorií. V sobotu soutěžily kategorie juniorů 14-16 let a kadetů 11-13 let, v neděli dopoledne nejmladší kategorie dětí 8-10 let a celý víkendový program vyvrcholil při odpoledním finále kategorie dospělých, kteří zároveň bojovali o nominaci na evropský šampionát.

V juniorské kategorii byla největší konkurence v kategorii ženy 14-16 let. Mistryní republiky se stala již podruhé Kateřina Šmejkalová z téměř domácího klubu Aerobic Dancers Kladno, stříbrnou medaili odvážela Lenka Jiřenová z Akademie aerobiku Radky Hanákové a na třetí příčce skončila Anna Pačesová z Aerobik Studia Čelákovice. Vítězným týmem v kategorii 14-16let družstva se stal tým ve složení Jašková, Lhotová, Trefná z Fitness klubu Olgy Šípkové, druhý skončil tým Horáková, Klimová, Stupková z Akademie aerobiku Radky Hanákové a na třetím místě se umístilo trio Večerková, Svobodová, Trojanová z Juniorské školy Domyno Ivy Farářové. V kategorii junioři muži 14-16 let se vítězem stal Robert Černý ze Sportklubu ČASPV Kladno před Josefem Pikrtem a Patrikem Šachem z Aerobik studia Dvojka Sedlčany. V kategorii párů zvítězil opět Robert Černý, tentokrát s partnerkou Denisou Sládkovou a stříbro získal pár z Aerobik studia Dvojka Sedlčany Veronika Papežová a Josef Pikrt. Výborné výkony jsme mohli spatřit i v juniorských kategoriích FISAF fitness týmů. V soutěži fitness aerobik dopadlo vítězné pořadí takto: první místo obsadil tým Aerobic Dancers Kladno, který tak obhájil i vítězství z dvou předchozích let, místo druhé Dominator Junior tým Fitness Center Hanky Šulcové a místo třetí Juniorská škola Domyno Ivy Farářové. V kategorii fitness step se na prvním místě umístil tým Oxygen Příbram, na místě druhém SRC Fanatic Havlíčkův Brod a jako třetí skončil tým z Fit Studia Aerobiku Jany Boučkové. Medaile se rozdělovaly i v kategorii funk/hip hop, kde se mistry republiky stal tým z TJ Slavoj Funky Dangers před Fit studiem Venuše Kladno.

Nedělní odpolední program - finále kategorie dospělých - zahájila exhibice všech čerstvých medailistů z dětských, kadetských a juniorských kategorií. Všichni pak netrpělivě očekávali napínavá klání v jednotlivých kategoriích. Startovalo se kategorií ženy, která byla nejvíce obsazená. Své suverénní semifinálové vítězství si nenechala vzít Denisa Barešová z Aerobik Studia Čelákovice, když bezchybně provedla náročné prvky obtížnosti ve své sestavě. Od rozhodčích si tak vysloužila jedny z nejvyšších známek v celé soutěži a s přehledem zvítězila. Na druhém místě skončila velmi nadějná mladá závodnice, která letos přešla z juniorské kategorie Tamara Jiříková (sestra dlouholeté úspěšné závodnice Lucie Jiříkové), která zaujala velice dynamickým provedením své sestavy. Bronzovou medaili získala Silvie Galíková z klubu SK Rytmik Zlín. V kategorii muži proběhl největší souboj celého šampionátu mezi Janem Pochobradským z Fitness klubu Olgy Šípkové, úřadujícím mistrem světa a Petrem Jánským, dvojnásobným mistrem světa v kat. muži a mistrem světa v kat. páry. Tentokrát byl lépe připravený Petr Jánský z Akademie aerobiku Radky Hanákové. Na třetím místě skončil Vojtěch Ešner z Aerobik studia Dvojka Sedlčany. V kategorii párů byl pouze jeden startující pár Kristýna Procházková a Pavel Sirotek. Titul v kategorii tříčlenných týmů si odváží trio ze Sportklubu ČASPV Kladno Fričová, Birnbaumová, Šejvlová, na místě druhém skončil tým Novosad, Babková, Zimová z Fitness Clubu Olgy Šípkové a bronzová medaile patří týmu Stupková, Ziková, Piskáčková z Akademie aerobiku Radky Hanákové.

Následovaly divácky velice atraktivní kategorie FISAF fitness týmů. V kategorii fitness aerobik vyhrál tým Dominator Senior tým Fitness Center Hanky Šulcové, hned za nimi skončil Aerobic tým Veroniky Vrzbové a bronzové medaile získal tým z Aerobik klubu Zdena Zlín. V kategorii step putuje mistrovský titul do klubu Oxygen Příbram, jako druhý skončil tým z Fit Studia Gábina Ml. Boleslav a třetí místo si vybojoval tým Aerobic Dancers Kladno. Kategorii funk/hip hop vyhrál tým Nextyle Hamr Sport, na druhém místě se umístili Jumping Kangaroos a bronzová příčka patří týmu Funky Bikestore.

Nominace na ME dospělých v Lloret de Mar, 9.-13. května, Španělsko
Na Mistrovství Evropy ve španělském Lloret de Mar jsou nominováni tito závodníci: