Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

ME FISAF INTERNATIONAL EUROPEAN ve Vídni II.

Druhý den MEve Vídni probíhal ve znamení semifinálových kol v kategoriích JUNIOR.

Česká výprava má v juniorských kategoriích opravdu silné zastoupení. V aerobiku závodí zavedené kluby Fitness Center Báry a Hanky Šulcových, AJC Ivany Mrňákové a Aerobic Team Chuchle. Se stepy na plochu vstupují závodnice z týmů Fit Studio Venuše Kladno, Oxygen Příbram a Aerobik Centrum Brno. V kategorii pěti členných týmů se představí pouze české týmy – Fitness Center B. a H. Šulcových, Aerobik klub Zlín, Studio K Barrandov, JŠA DOMYNO Ivy Farářové a Sportklub ČASPV Kladno.

Největší pozornost na sebe poutá juniorská kategorie žen, ve které soutěží Tereza Kudláčková, Adéla Citová a Aneta Havlíková. Adéla Citová z Fitness Studia Louny, která v semifinále vybojovala druhé místo, se podělila o své pocity:  „Hala a organizace je tady bezvadná, závod je výjimečný v tom, jaká tu je atmosféra, všichni se podporujeme a na ploše mám pak úplně super pocit.“  Je mezi severočeskými klubyz Ústí a Loun rivalita? „To ne, máme se rádi, fandíme si, ale mohli bychom se s Terezkou Kudláčkovou na tom prvním místě někdy vystřídat. Já jsem letos pod vedením naší trenérky Jitky Hofmannové hodně makala. Je na nás přísná, ale to musí být, jinak bychom tady nebyli. Máme od ní velkou podporu a je to super trenérka,“ nešetří chválou Adéla.

A co na to Tereza Kudláčková z ústeckého klubu Ivany Oliveriusové (Mrňákové), která v semifinále vybojovala první příčku? „Rivalita je zdravá, ale hlavně aby to bylo spravedlivé. Kdo to zajede líp, zaslouží si lepší místo.  S týmem jsme po druhém kole druhé a v singlu taky. Tak se musíme ve finále hodně snažit, abychom odvezli zlato.“ I další závodnice z ústeckého tria se shodují, že druhá příčka v semifinále je motivační k tomu, aby finále bylo na zlato. 

Trenérka Ivana Oliveriusovásvé svěřenkyně pochválila: „Děvčata jsou moc šikovná, trénuje se s nimi super, zatím je to baví, tak doufám, že vydrží závodit do dospělácké kategorie!  V Ústí nad Labem vám nic nechybí? "Jééé, tam nám toho chybí (smích). Ne, abych to uvedla na správnou míru, trénujeme po tělocvičnách v základních školách a věčný problém jsou peníze. Ale s tím bojuje většina klubů a myslím, že na tom nejsme nejhůř, takže si nestěžujeme. Chybí nám nějaký kvalitní plavecký bazén na rehabilitaci, ale teď by nám tu měli dělat nový, tak to bude fajn."  A jak je to s tou soupeřivostí s Louny? "Určitě tam nějaká rivalita je, Louny jsou na tom teď výkonnostně velice dobře, ale myslím si, že si vzájemně fandíme a kdo bude ve finále lepší, ten ať vyhraje a určitě se na ně pak nebudeme zlobit, že nás porazili. Myslím, že trénujeme stejně kvalitně, rozhodne momentální stav.My jsme momentálně po zranění, takže jsme rádi, že vůbec můžeme závodit a budeme vděční za každou medaili."

 

text: tisková zpráva FISAF – 29. 05. 2014, 20.35:16

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist