Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Markéta: Jak jsem vylaďovala postavu s Nutrendem

Markéta: Jak jsem vylaďovala postavu  s NutrendemMarkéta: Jak jsem vylaďovala postavu  s NutrendemMarkéta: Jak jsem vylaďovala postavu  s Nutrendem

Jmenuji se Markéta, je mi 24 let a jako téměř každá žena nejsem spokojená se svojí postavou. Od svých 11 let jsem cvičila pravidelně aerobik a do toho téměř každodenní posilovačka celého těla. Ve svých 20 letech jsem odjela na tříměsíční brigádu do Řecka a tam to všechno začalo.

Vybočila jsem ze své téměř každodenní cvičební rutiny a nastala rutina pracovní. Člověk by řekl, že když stojí každý den na nohou, tak se to snad vyrovná i každodennímu cvičení, ale opak se stal pravdou. Tam jsem přibrala asi 3 kila a když jsem dojela domů, už jsem se jich nedokázala zbavit. Do toho jsem se odstěhovala za studiem do Brna a bydlela jsem na kolejích, kde cvičit bylo téměř nemožné. Na brigádu do Řecka jsem jela ještě 2x, na kilech jsem už moc nepřibrala, ale objevila se mi na nohách a zadečku celulitida. 

Někdo by mi možná řekl, proč chci hubnout, že jsem štíhlá... Ale to už si ten dotyčný nedovede představit, jak já se cítím, když se vidím v zrcadle... v plavkách. Měsíc jsem cvičila, podle mě tvrdě, ale to jsem ještě neznala pořádnou tvrďárnu. A kila se nehnula, chuť k jídlu taky žádná a vlastně celulitida byla pořád na svém místě (až ke kolenům). Chtěla jsem tedy úplně změnit techniku cvičení. Ano přesně tu techniku, která mě nikdy nezklamala a najednou jako by přestala fungovat.

Objednala jsem si tedy z jedněch www stránek intervalový časovač a objevila program rutina.cz. Jednalo se o českou verzi dříve velmi populárního bodyrocku. A tam jsem se „poprvé“ dozvěděla o cvičební technice HIIT (krátký intenzivní intervalový trénink). Cvičím jej od prosince a už po 2 měsících mi začala ustupovat má slavná celulitida, ale centimetry se zas tak moc nepohnuly. A tak jsem se rozhodla udělat razantní zásah do mého jídelníčku. A to jsem si vždy myslela, jak se snažím jíst zdravě a ono ne. Zjistila jsem, že velkým kamenem úrazu pro mě byla pravidelnost ve stravování. Buď jsem se přecpala a pak hodně hodin nejedla a pak zase hlad …. a tak pořád dokola. Když jsem si ujasnila své stravování, centimetry se pohnuly a já se pomalu dostávala ke svému cíly. Shodila jsem sice 33,5 cm na šesti měřených obvodech, ale bohužel stále bojuji s pozůstatkem mé milované celulitidy a mým dalším cílem je, když už jsem se zbavila celkem dost tuku na těle, mít krásnou vyrýsovanou postavu.

Proto jsem se přihlásila na testování výrobků Nutrend. Výrobky jsem si vybrala podle mých stanovených cílů. A tady jsou mé dojmy a vybrané ukázky z nového denního režimu:

Aerobik a BOSU – 1 h – 750 ml (Formdrink, Amino BCAA)
Výborná osvěžující chuť citronu. Opravdu jsem nečekala, že by mi to tolik zachutnalo. Vyzkoušela jsem již pár nápojů určených ke konzumaci během sportu a vždy byly příliš sladké, nebo když se zředily více vodou, tak zase nevýrazné. Formdrink bitter lemon mohu opravdu doporučit – osvěží a zároveň po něm nejsem ještě více žíznivá, což se většinou u takovýchto drinků říci nedá. Po aerobiku jsem si dala doporučenou dávku – 2 odměrky Amino BCAA. Chuť tohoto produktu byla již více koncentrovaná, ale nemám s tím problém.

HIIT – 12 minut (Formdrink, Celluherb, Amino BCAA)

Ráno před snídaní a potom před obědem jsem si vzala 3 kapsle (dohromady 6 ks) Celluherb.
Po práci jsem si zacvičila 12 minutový intenzivní trénink (HIIT),  po kterém jsem doplnila sacharidy krupicovou kaší se skořicí (bez přidaného cukru) a následoval proteinový koncentrát Amino BCAA.

HIIT – 25 minut (Celluherb, T-meal, Formdrink, Amino BCAA)
T-meal chutná trochu po prášku, když jsem jej namixovala s vodou, příště zkusím mléko. Jinak nevím, jestli to tak má chutnat. Jestli ano, tak to určitě není nejhorší, co jsem kdy zkoušela, jestli ne, tak to zkusím s tím mlékem a uvidíme. Jinak mě překvapily kousky čokolády, které si zachovaly svou stabilitu.

HIIT – 10 minut (Celluherb, Formdrink, Amino BCAA)

Dnes jsem si chtěla přečíst složení Amino BCAA (ne, že bych si jej už na internetu nečetla, ale opakování je matka moudrosti), tak jsem si znova přečetla i návod k použití a zjistila jsem, že pokračuje i na další straně lahvičky, takže jsem do teď myslela, že se ty 2 odměrky pijí ihned „z odměrky“, ale na druhé straně jsem se dočetla, že se to míchá do nápoje. Takže jsem si do dneška prakticky kazila chuť. No nevadí, tak snad ani můj organismus z toho neměl šoky.

Výrobky:

Amino BCAA Mega Strong, 500 ml
-    Amino BCAA bych si určitě koupila minimálně ještě jednou a to hned i větší balení. Myslím, že se to opravdu vyplatí. Nemusím se dělat s proteinovými nápoji, když chci nabrat svalovou hmotu a co se mi potvrdilo – tak i po náročnějším tréninku mě druhý den nebolel ani sval na těle, což bych jinak bez něj měla další dny po tomto tréninku bolavé celé tělo. Takže palec nahoru!

Celluherb, 120 kapslí
-    když přidám trochu ironie, tak vzhledem k doporučenému užívání 3 tabletek před snídaní a dalších 3 před obědem, jsem prakticky nemusela už ani snídat a potom obědvat. I když tedy prokazatelné účinky téměř žádné, mohu se uklidnit aspoň 20 denní detoxikační kúrou, která mi měla pročistit mé tělo a třeba mám nastartovaný metabolismus pro pálení celulitidy na další dny. Možná by pomohlo tuto kúru protáhnout na další měsíc.

Formdrink, 1000 ml, bitter lemon
-    tento nápoj musím opravdu pochválit. Toto se Nutrendu velmi povedlo. Nevím, jak chutnají ostatní příchutě, ale tady tato – hořký citron (sice hořká nebyla, ale byla příjemně kyselkavá a velmi osvěžující chuť bez pocitu žízně během tréninku), je naprosto vynikající. Dávala jsem si o trochu více vody a přitom si zachoval stále svou vynikající a plnou chuť.

T-meal Fruity Ice Coffee
-    tento nápoj se doporučuje místo jednoho denního jídla. V práci si jej připravit bez mixérku (nebo šejkru) je naprosto nemožné. Ale mohu pochválit příchuť ledové kávy, která je opravdu skvělá! Na druhé straně mi vadí prášková chuť. I po smíchání s mlékem zůstala konzistence i chuť T-meal prakticky neměnná.

Low Carb Protein Bar 30, 80 g, nugát a pistáciový
-    proteinovou tyčinku Low Carb 30 jsem si dala na svačinku během dopoledne. Mohu říci, že mě zasytila na 2 hodiny. Byla vynikající. Pistáciová chutná jak jedna pistáciová tyčinka ze známé reklamy, když už nevíš, co teď, tak si dej …,ale tato opravdu zasytí a ještě k tomu výborně chutná!

Po ukončení této kúry mohu konstatovat, že se mi zpevnily svaly a snad i trochu více vyrýsovaly. Zhubla jsem 400 g, z toho 6,5 cm na šesti měřených obvodech. Nejvíce jsem zhubla pod pupkem, přes tzv. madla lásky a dále, co už jsem objevila hlavně na srovnávacích fotografiích, i zadek. Celulitida na zadečku mi však zůstala, ale já věřím, že když nepolevím ve svém tréninku a do toho správné stravování, tak se s ní určitě poperu. Třeba to bude trvat trochu déle, ale věřím, že budu mít postavu, jako když mi bylo náct. Bohužel s přibývajícím věkem to už je spíše o dřině než o prevenci.

 

11. 11. 2013, 13.45:43

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist