Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Marcela Janischová: Ohlédnutí za tradiční letní akcí Aerobicmania SUN Day

Už několik let jezdím pravidelně, 2x ročně, do Brna na Mezinárodní kongres Aerobicmania, která se koná vždy na stejném místě - v univerzitním kampusu  Masarykovy univerzity. Letos jsem se rozhodla navštívit i menší letní akci – Aerobicmania SUN Day.

Hodně lidí v létě se věnuje sportům venku a sálové aktivity ustupují do pozadí. To ale neplatilo v sobotu 6. srpna 2016, kdy účastníci SUN Day hravě zaplnili dva sály. A rozhodně toho bylo hodně, co jsme chtěli stihnout.

Ohlédnutí za tradiční letní akcí Aerobicmania SUN Day

Začátek patřil Lence Velínské s Latino Dance, které k létu prostě neodmyslitelně patří. Halou se rozezněly latinsko-americké rytmy a díky jednoduché choreografii se cvičící parádně probudili.

Ve druhé hale mezitím Milan Ondruš rozehříval cvičící posilovací lekcí FACT ve vysokém tempu. Ačkoliv na kongresech posilovací hodiny obvykle pouze sleduj, tuto jsem si poctivě odcvičila a musím říct, že nakonec i ráda.

  • Co mě překvapilo, bylo, že jsme cvičili na boso – to u posilovacích lekcí moc běžné není.

Kombinace posilovacích prvků do sekvencí byla vytvořena tak, že každá část měla 3 úrovně obtížnosti, které se postupně učily a každý si tak mohl vybrat, na kterou se cítí.

Na druhou hodinu jsem se přesunula do taneční haly, kde byla na programu lekce Dance&FUN s Ivou Mojžíškovou a Kristýnou Trnavskou  - talentovanou a šikovnou ostravskou lektorkou,  která měla svou kongresovou premiéru. Holky byly sehrané a dohromady vytvořily krásnou taneční hodinu, kterou si užívali všichni, kteří mají rádi choreografie do všech směrů. Navíc s plynulou metodikou byla hračka se vše naučit.

Po kratší přestávce, která následovala, jsem zamířila čerpat další inspiraci na Pilates s Lenkou Velínskou.  Ačkoliv cviky pilatek jsou ve svém principy v podstatě pořád ty samé, jež byly vytvořeny v počátku J.Pilatesem, tak modifikace, které Lenka do své lekce zařadila, byly pro mě mnohdy překvapivé. A jelikož se mi na začátku nepodařilo ulovit cvičící podložku, pár z nich jsem si musela vyzkoušet aspoň na boku haly, abych si je lépe zapamatovala.

Romanu Ondráškovi patřil poslední dynamický Cardio Dance. Jako vždy byl Roman zárukou pořádné taneční jízdy se vším všudy. Báječná atmosféra, která na lekci panovala, pomohla tomu, že i na předposlední lekci kongresu zůstali všichni až do konce.

Závěr dne patřil ladnému PortDeBras v podání Ivy Mojžíškové. Při ladném, téměř baletním, PortDeBras, se všichni, kteří vydrželi až do konce, báječně protáhli a rozhýbali namožené svaly z celého dne a zároveň při krásně plynulých pohybech a nádherné hudbě uklidnili svou mysl.

Tip redakce: Na viděnou na AEROBICMANIA - 15. Mezinárodní kongres aerobiku, fitness a Body&mind

 

text: Marcela Janischová – 05. 09. 2016, 19.33:22

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist