Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Marcela Janischová: Mezinárodní kongres BRATISLAVA 2014

Jaro, jak všichni vnímáme, je hlavní sezonou, kdy se s aerobikovými kongresy a akcemi, téměř každý rok, roztrhne pytel.  Někdy je třeba vybírat, které akci dát přednost, protože na všech být kolikrát nemůžeme... Jedna akce, kterou byste si  neměli nechat ujít, byl i Mezinárodní kongres FACE v Bratislavě!

Ve známém prostředí národního tenisového centra v Bratislavě se konal tentokrát v menším měřítku  - pouze ve dvou sálech (na kvalitě se však zmenšení akce neprojevilo) – Mezinárodní kongres Bratislava 2014.

Už při prvním pohledu na zveřejněný program lekcí jsem se zaradovala. Bylo opravdu z čeho vybírat a u některých lekcí jsem se jen stěží rozhodovala, kterou si vyberu a konečné rozhodnutí jsem byla nucena odložit přímo na místo podle aktuálního rozmaru.

Marcela Janischová: Mezinárodní kongres BRATISLAVA 2014

Program sliboval takové prezentéry jako je Julio Papi, Zuzka Šviková, Soňa Blažková, Iva Mojžíšková, Marta Wawszczyk a domácí Lea Grančič a Milan Ondruš.
 
Na podobných kongresech kolikrát lituju, že se nemohu rozdvojit... a nebo přemýšlím, kdy zvládnu si dát něco k jídlu... nebylo tomu jinak ani v Bratislavě.

První hodina byla jasná... Functional Training with BOSU se Soňou Blažkovou. Odhodlaně jsem si obsadila své BOSU a přesvědčovala samu sebe, že celou hodinu pojedu na 100%... po deseti minutách jsem zvolila taktiku – musím přece ještě odcvičit další hodiny... po 20 minutách jsem uvažovala, jestli se druhý den vůbec pohnu...  Funkční trénink se Soňou byl dokonale výživný, dynamický, energický a trochu říznutý s intervalovým tréninkem. Soniny lekce nikdy nezklamou.
Zbytek dopoledne jsem chtěla věnovat oblíbeným stepům.  Nejprve se Zuzkou Švíkovou, která energicky rozproudila sál a rozhýbala tělo po náročné první lekci. Energie, pozitivní komunikace a show, kterou Zuzka dokáže na hodinách udělat,  je hodna obdivu.  Nádherná lekce s nápaditě vkládanou choreografií.

Milana Ondruše považuji za jednoho z nejlepších prezentérů stepů v Česku i Slovensku a na lekce jdu se zárukou, že lekce bude opravdovou zábavou.  Choreografie, i když byla poměrně obtížná, byla nádherná. Zastávám názor, že čím těžší lekce – tím větší odpočinek pro hlavu a tato lekce to dokonale splňovala. I když jsem už sotva pletla nohama, nemohla jsem prostě přestat. 

Dopoledne kongresu bylo docela náročné. Venku bylo nádherné jarní počasí a aspoň polední pauza lákala k tomu  vyběhnout ven, sníst oběd na lavičce a užít si jarního teplého počasí.  Na druhou polovinu dne jsem měla vybrány dvě body mind lekce a ještě jednu posilovačku (.... to zvládnu!...)

Krásně ladné PortDeBras s Ivou Mojžíškovou, které je opravdu na špičce v žebříčku body mind lekcí, mi odpolední část zahájilo.  I když musím přiznat, že lekce čím dál známější lektorky Ivy Mojžíškové – jedné  z pouze dvou mezinárodních prezentérek PortDeBras v ČR (pozn. druhou je Zuzka Švíková), docela dobře znám, tak každá nová choreografie této výborné lektorky je odlišná a dokáže mě něčím překvapit. Myslím, že toto je opravdovým znakem dobrého lektora. Navíc při finálovce „Say Something“ ve spojení s PortDeBras až mrazilo.   V další Iviné hodině TBA se ladná víla ovšem proměnila v – prosím za prominutí – králíčka Duracella.

Unavené svaly z první hodiny se hlásily brzy o slovo a nadávaly mi, co jsem jim to jen udělala. Funkční trénink, s přechody na zem a zpět, výpady, poskoky aj.  mi daly opravdu zabrat. Moc mi nepřichází na mysl, jak tuto lekci popsat. Byla náročná. Hodně náročná. Zábavná. Hodně zábavná. Však posuďte sami...Po téhle divočině už mohl následovat pouze ..... Integrated Power Stretch s Juliem Papim.  V závěrečné lekci byl cítit nebývalý klid a pohoda, která prostupovala všechny, pro mě někdy zvláštní a krkolomné pózy, u kterých jsem přemýšlela, že jsem se pravděpodobně narodila chudší o nějaký ten kloub, který jiní mají a proto se takhle dokáží ohýbat... Na konci jsem se ale cítila zrelaxovaně a odpočatě.

Konec kongresu je vždy zvláštní pocit... vždyť jsem před chvíli teprve začala první hodinu... Ale naštěstí se můžeme těšit už v květnu na BEST of FACE v Praze....

 

 

08. 04. 2014, 21.57:26

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist