Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Marcela Janischová: Jak jsem si užila kongres FACE BODY & MIND 2013

Po absolvování několika aerobikových kongresů jak u nás, tak v zahraničí, bych popsala kongres Body&Mind jako uklidňující.  Myslím, že to je to pravé, výstižné slovo...

Už od samého rána, kdy jsme se úspěšně zaprezentovali, všude panoval klid a lekce krásně plynuly dnem. Kongres nabízel 16 masterclass lekcí, ze kterých šlo vybrat bohužel pouze osm. Bohužel proto, že pokud by to šlo, nejeden z účastníků by se jistě rád rozdvojil a vyřešil tak časté dilema... „Kam teď jít?“  Někdy byl výběr opravdu nesnadný. 

  • Program kongresu, myslím, prostudoval kde kdo (pokud ne, najdete ho tady) a vážně bylo o co stát.

Skvělé lekce předních světových i českých prezentérů (Julio Papi, Katia Vasilenko, Marta Wawszczyk, Iva Mojžíšková, Zuzana Švíková, Lenka Velínská, Soňa Blažková Lukáš Kolek),  mnoha Body&Mind stylů - jako je yoga, pilates, port de bras a různé obměny lekcí zaměřených na zpevnění core (středu těla) zaplnily sobotu bez mála 50 cvičícím v pražském sport centru Hamr.

Původně jsem měla v úmyslu popsat každou odcvičenou lekci zvlášť,  ale za prvé by byl problém popsat ji v tak krátkém odstavci, aby čtení celého článku nezabralo vám -  čtenářům - hodinu, a za druhé, některé  lekce byly vážně nepopsatelné.

Například netradiční Port de Bras Experimental s Juliem Papim, které bylo nádherné, energické, inspirativní i emotivní, ale marně jsem si lámala hlavu, jak popsat ten pocit, který ve mě zanechala tahle nádherná hodina a navíc, každý ho měl určitě jiný... takže, spíše si ji při nejbližší příležitosti vyzkoušejte sami.

Soni Blažkové a BOSU patřil hned úvod s Bosu Balance&Core.  Ranní lekce bosu byla úvodem, který svým humorem proměnila v nádherné ranní probuzení.V druhém kongresovém sále pak se druhá skupinka cvičících probouzela s Lukášem Kolkem ranní dávkou jogy, která bezpochyby také pomohla k příjemnému nastartování dne.

Fotogalerie: Kongres FACE Body and Mind 

Fotogalerie: Kongres FACE Body and Mind

Kdo měl štěstí, nebo rychlé nohy (případně si dříve odběhl z první hodiny), mohl na druhou hodinu stihnout AFS Pilates Matwork s výbornou Katiou Vasilenko, kterou osobně považuji za jednu z nejvýznamnějších lektorů  fitness na světě. Nikdo nemohl mít pochyby, že tato lekce bude pro svou atmosféru opravdovým zážitkem. Kdo to štěstí neměl (jako já)a do sálu se už jeho podložka nevešla, měl štěstí v neštěstí, pokud si zašel do druhého sálu na Port de Bras s Martou Wawczyk a nechal se unášet nádherně ladnými pohyby, krásnou hudbou a osobitou atmosférou Martiných lekcí.

V další části příznivci cvičení Pilates mohli zůstat v druhém sále a vychutnat si inspirativní a nádherně vedenou lekci Pilates  Matwork session 1 s toning balls a Lenkou Velínskou a kdo měl zrovna chuť na dynamičtější formu  - i když stále body & mind – zašel si do horního sálu na Zuzku Švíkovou a její Postural Total Body – balančně posilovací hodinu.

Předobědové uklidnění bylo ve znamení Hatha Yogy světového prezentéra Julia Papiho, která bezpochyby protáhla celé tělo, nebo opět Port de Bras, tentokrát v provedení ostravské Ivy Mojžíškové, při kterém  by se, díky plynulému učení a nádherné hudbě,  zajisté cítil jako tanečník i ten, který by Port de Bras vyzkoušel poprvé ve svém životě.

V druhé polovině dne Lukáš Kolek a Lenka Velínská ve svých lekcích odvedli příjemné hodiny Pilates, které nám opět připomenuly svaly, na které zapomínáme, že je vůbec máme. Zvláště příjemné bylo, že jsme si  na Lenčině hodině odpočinuli od kreslení panáčků, neboť jsme je dostali nakreslené. Příznivci yogy si zacvičili na Yoga flow Kati Vasilenko, zatímco v dalším sále vyvádělo ostatní z rovnováhy BOSU v netradičním spojení s dřevěnými paličkami jako dalším zábavným pomocníkem při cvičení.

Konec kongresu patřil uklidňujícímu Port de Bras Zuzky Švikové a velmi příjemnému Integrated  power stretcha  partner stretch (protažení ve dvojicích)  Ivy Mojžíškové.
Pokud jste nestihli kongres FACE Body&Mind, tak příští rok si určitě na něj udělejte místo v kalendářích.

Než se rok s rokem sejde,  zajděte si určitě aspoň na hodiny výše zmíněných prezentérů, např. na Soňu Blažkovou v rámci školení FACE Bosu Core (více na www.faceczech.cz), nebo na akci s Ivou Mojžíškovou -  Relax Weekend ve Starých Těchanovicích 1. – 3.11. 2013 (host Milan Ondruš), kde bude i moje maličkost.

Marcela Janischová :-)

 

17. 10. 2013, 14.34:48

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist