Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Maminky – nejdůležitější osoby na světě. Znáte Top 10 seriálových matek?

Maminky – nejdůležitější osoby na světě. Jsou různé: milé i rázné, chaotické i pečlivé, většinou jsou to ty nejtrpělivější a nejodolnější osoby na světě. Kromě těch reálných existují ale i seriálové matky, které mohou být úplně stejně skvělé jako reálné matky. Nebo taky ne…Přinášíme vám výběr TOP 10 matek, které můžete pravidelně potkávat na televizních obrazovkách - ať už v odpoledních seriálových pásmech největších televizních stanic nebo celý den na Prima Comedy Central.

Taková moderní rodinka, Prima Comedy Central.

1.    Lorelai Gilmorová

Přiznejme si, že jsme občas zatoužili mít tak cool matku jako je Lorelai Gilmorová. Chodit s ní na kafe a občas být ten rozumnější, kdo vlastní matku může poučovat. Je pravda, že občas si Lorelai nevěděla rady ani sama se sebou, ale svojí dceru Rori podle nás vychovala ukázkově. Pokračování nám tento podzim slibuje Netflix.  

2.    Marge Simpsonová

Nejstarší a neznámější animovaná matka 3 dětí, kterou nemusíme dlouze představovat. Profesionální matka, která vyzkoušela na více než 25 let existence seriálu mnoho zaměstnání, ale stejně vždy zjistila, že pečovat o teplo rodinného krbu je to, co jí naplňuje nejvíc.

3.    Gloria Delgago-Pritchettová

O tom, že klasický model rodiny už není tak úplně aktuální, nás přesvědčí seriál Taková moderní rodinka. Co na tom, že Jay vypadá, jako její otec. Glorii, horkokrevné Kolumbijce, to nevadí a klidně si ho vezme. Gloriin syn Manny však po matce její horkokrevnost nepodědil, raději tráví celé dny sněním a psaním veršů. Těžko říct, zda je to kvůli jeho věku nebo kvůli Gloriině výchově. Sama Gloria se v jednom díle přiznala, že si přála holčičku, aby jí mohla krásně oblékat a líčit. No a v Mannyho prvním roce ho tedy párkrát oblékla jako holku a chlubila se, že má dceru – ale jen párkrát, nechtěla ho totiž traumatizovat.

4.    Lois Griffinová

Další zástupkyně matek z animovaného světa. Kromě péče o domácnost dává lekce klavíru. Možná právě hudba jí umožňuje nemyslet na své tři tak trochu netradiční děti. Její roční syn Stewiejí chce zabít a ovládnout svět, dcera Megse trápí tím, že je neoblíbená a Chrise netrápí nic, protože je tak trošku jednoduší.

5.    Frankie Hacková

Další matka se třemi dětmi. Frankie je nepříliš úspěšná dealerka automobilů, a co se jí nevede v práci, musí zvládnout doma. Matka dospívajícího syna Axla, dcery Sue, které se nepovede nic, na co sáhne a malého Bricka, u kterého se trochu nepovedla socializace, podstupuje dnes a denně každodenní boj, aby z Heckových vytvořila velkou a šťastnou rodinu.Sem tam má dojem,že výchova neselhala v ní a v jejím manželovi, ale v jejich dětech. Holt příroda vede a výchovou to moc změnit nejde. Frankie se skvěle hodí k večerům, kdy se vrátíte unavení z práce a doma Vás čeká hromada žehlení. Protože Průměrňákovi mají doma hory nevyžehleného prádla stejně jako vy.

6.    Francine Smithová

Sice se seriál jmenuje Americký táta, ale je i o mámě. Francine je manželkou agenta CIA. Takže jejím nejdůležitějším posláním je manžela hlavně reprezentovat. A to jde dost těžko, protože Francine v duši pořád mladou a nespoutanou královnou večírků, která má pořád zálibu v pořádání odvázaných party. A k tomu všemu musí sdílet domácnost s mimozemšťanem Rogerem, který je fakt mimo, a německy mluvící zlatou rybou Klausem. A samozřejmě se svými dětmi – Steviem a Haley. Tahle rodinka je sice trošku absurdní a nekorektní, ale ruku na srdce, to snad každá.

7.    Cheryl

V této rodině (která na rozdíl od jiných nemá příjmení) je sice hlavou rodiny Jim, trošku dětinský, líný chlap mající na všechno odpověď. Ale jak už to tak bývá, hlavou hýbe krk a to je v tomto případě Cheryl, pravý opak Jima. Domácnost s nimi kromě jejich dětí Ruby, Gracie a Kayla sdílí ještě Cherylini sourozenci – Dana a Andy. Pro tuhle rodinku není moc problém – domek na stromě, pohřeb kočky, ale ani sporťák, který si přiveze Jim místo velké pohodlné dodávky pro celou rodinu. Cheryl ve Světě podle Jima musí obstát.

8.    Beverly Hofstaterová

Budeme upřímní, tohle není zrovna vysněná matka. Uznává psycholožka má na výchovu svých děti vědecky podložené metody a minimum citů. Proč například slavit narozeniny svých dětí? Vždyť ony se ničím nepřičinily k tomu, že se narodily – všechno práci odřeli rodiče a matky zvlášť. I tak se jí nějak povedlo vychovat 3 děti. Jedno z nich, Leonard Hofstater, však její výchovu rozhodně neocenil a občas trochu úsměvná traumata si nese dodnes.

9.    Evelyn Harperová

Nejen matka, ale už i babička dvou a půl chlapa. Charlie a Alan však vypadají, jako by je každého vychovávala jiná Evelyn. Z její sarkastické, místy až arogantní, opilecké a naivní výchovy si každý vzal něco jiného. Je pravda, že na jejího vnuka Jakea už takový vliv nemá, ale co ho nenaučí babička Evelyn, o to se jistě postará stejda Charlie.

10.    Joyce Byersová

Nakonec něco úplně aktuálního – nový,pro změnu hororový seriál Stranger Things. Protože matky se vyskytují napříč žánry. Zoufalá matka Joyce Byersová se svým starším synem pátrají po mladším synu Willovi, po kterém se slehne zem. A protože mateřská láska nemůže čekat na policejní vyšetřování,přebírá Joyce iniciativu. Nenajde však to, co čekala a kolem se začnou dít divné věci.

 

23. 09. 2016, 00.01:52

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist