Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Lucie Reichlová: Mezinárodní Bodymind & Bodywork kongres

Dne 30.března 2014 v univerzitním kampusu v Brně proběhl první ročník Mezinárodního Bodymind & Bodywork kongresu. Příznivci pomalých a dynamických forem se mohli těšit na 6 zajímavých lekcích rozdělených do dvou sálu (Bodymind a Bodywork).

Na programu nechyběly lekce typu TBW, Bosu, Pilates, Port de bras, Dynamic joga a další. Prezentéři tohoto kongresu byli Orazio Battiato (ITA), Lenka Velínská, Roman Ondrášek, Jana Zeisbergerová, Lukáš Kolek aj. Nabídka byla opravdu pestrá. Já se zaměřila především na dynamické formy, které momentálně předcvičuji.

Lucie Reichlová: Mezinárodní Bodymind & Bodywork kongres

První lekce TBW se sympatickým Italem Oraziem Battiatem. Lekce nabitá různými kombinacemi squatů, výpadů, přechodů do planků. Orazio nás nešetřil, od začátku do konce tělo maximálně makalo. Tento italský koncept využívající váhu vlastního těla v různých polohách a variacích se mi začíná čím dál víc líbit a snažím se ho zařazovat do svých posilovacích hodin.

Druhá hodina patřila Lence Velinské. Připravila si pro nás ukázku Slow Toningu. Lekce měla tři  posilovací části, které jsme se učili velmi pomalu. Kombinace balance, side lunchů, vystřídaly přechody do planků, V závěru hodiny jsme přešly na zem, kde jsme se zaměřili na core (střed těla). Hodina pro mne byla velmi inspirující.

Třeti lekce tentokrát TBW + bosu s Romanem Ondráškem. Na začátku nás čekalo jednoduché zahřátí a postupně jsme navyšovali. Lekci rozdělil do 4 posilovacích bloků, Opět nechyběly výpady, plié, přechody do vzporů, kliky, balance. Tato lekce byla krásná a velmi výživná.

Ve čtvrté lekci jsme se už potřebovali zklidnit. Zvolili jsme Dynamic jogu s Janou Zeisbergerovou. Velmi sympatická mladá blondýnka nás mile přivítala. Úvod hodiny byl opravdu velmi klidný, relaxační. Což naše tělo uvítalo. V průběhu lekce jsme přecházeli k silovějším kombinacím, a tam už mé tělo dávalo najevo, že se mu něco nelíbí. Není se čemu divit po třech dynamických hodinách.  Lekci jsem nakonec zvládla a cítila jsem se velmi dobře, nabitá silou do další pro mne poslední lekce.

Pátá lekce Interval trainig s Roman Ondráškem. Lekce ve stylu Tabata trenink. Pro ty z vás, kteří neznají Tabata workout, vysvětlím. Je to vysoce intenzivní intervalové cvičení složené z 20s fyzické zátěže a 10s relaxace. 4 cviky, které opakujete 2x za sebou. Roman nás rozdělil do dvojic, vysvětlil první 4 stanoviště a hodina mohla začít. Pokud to neflákáte a jedete od začátku naplno,. věřte, že po prvním kole už budete pěkně zahřátí. V hodině si zamakáte, zasmějete se a posunete svou laťku zase o nějaký stupínek výš. Doporučuji vyzkoušet!

Po vydatném Interval treininku následovala tombola a předání krásných dárečků od sponzorů této akce.

Poslední šestá lekce s Janou Zeisbergerovou pod názvem Joga focus on breathing uzavírala krásný a vydařený kongres.

Brno opět nezklamalo. Jsem velmi ráda,že jsem se této akce zúčastnila. Už teď se těším na další akci v Brně.

 

08. 04. 2014, 20.50:36

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist