Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018

dsc-3190.jpg

První sobota v červnu nepatřila pouze dětem, ale i dospělým, kteří milují pohyb a zdravý životní styl. Už po osmé uspořádalo 3D Fitness největší vzdělávací fitness kongres v ČR.  Po roční pauze jsme se mohli těšit na spoustu novinek.

První novinkou byla změna termínu konání oproti minulým ročníkům, které se konaly kolem 17.listopadu. 
Měsíc červen je za mne určitě chytře zvolený termín. Nic podobného se v tomto měsíci nekoná, lidé ještě nejsou na dovolených, je teplo a dny jsou už dlouhé.

Další novinkou byly nové prostory kongresu. Předchozí ročníky probíhaly v Praze – Benicích. Letos se kongres přemístil na univerzitní půdu v Olomouci do Aplikačního centra Baluo. Sály byly daleko menší,  zato působily příjemnějším, rodinným dojmem. Maximální kapacita kongesu sčítala 400 účastníků.  Z celé ČR a SK se sjeli majitelé fitness centrech, trenéři osobních tréninků, instruktoři skupinových lekcích či jen široká veřejnost, která se chce seznámit s novinkami ze světa fitness. Já samozřejmě nemohla na této akci chybět. Důvod byl zřejmý: Nejen načerpat inspiraci na své lekce a získat nové informace ze světa fitness, ale také podpořit mého bratra Michaela, který letos dostal možnost se prezentovat jako trenér 3D Fitness.

Tento unitkání kongres nebyl jen o prezentaci cvičebních programů, ale také o vzdělávacích seminářích, přednáškách na různé téma v oblasti fitness a podnikání v něm.  Mohli jste si  také vyzkoušet různé cvičební pomůcky od společností Matrix, Excape, TotalGym, TRX, Lebert, GuneX, In Body a další. Dále na akci nechyběla prezentace oblečení značky Opium, Venice Beach. Po celý den byl zajištěn výborný catering v podobě ochutnávek od firmy Zdravé stravování.

Lekce a přednášky byly rozděleny do tří skupin (Workout/Body&Mind; Aréna funkčního tréninku; 3D Fitness Clinic – Workshopy). Již při zakoupení vstupenky jste si mohli elektronicky vybrat, které lekce či semináře chcete absolvovat. Což při takovém množství lidí a lekcí jinak nejde. Při vstupu na kongres jste pak dostali pití, tašku s propagačními materiály od sponzorů a rozvrh vašich lekcí. 

Program kongresu byl od začátku do konce naplněný přínosnými lekcemi a přednáškami.  Mohli jste si vybrat z osmdesáti lekcí, což je na jeden den opravdu hodně. Můj výběr byl složen z pomalých a dynamických lekcí.  

První hodinu jsem zvolila Jógu pro zdravá záda s Jakubem  Šambergrem, který nás jednoduchými jógovými pozicemi krásně protáhl.  Určitě dobře zvolená hodina na úvod.

Druhou hodinu mne čekal workshop s Filipem Raptopulosem Top 10 silových cviků. Filipa znám osobně a vím, že jeho lekce  stojí za to. Filip nás provedl v novém špičkově vybaveném TRX sále od společnosti 3D Fitness.  Na úvod nám vysvětlil, proč cvičit sílu a jak na to. Pak nám jednotlivě vysvětlit 10 silových cviků, které jsme si prakticky ukázali. Rozdělil nás do dvojic, abychom se vzájemně kontrolovali.  U každého cviku jsme dbali na správnou techniku provedení. V posledních deseti minutách jsme si střihli kruhový trénink. Celkem tři stanoviště, které jsme opakovali čtyřikrát. Bylo to opravdu výživné.

Další hodinu jsem zůstala ve stejném sále na lekci TRX for Yoga s Michaelou Raptopulu. Míšu také znám osobně. Minulý rok jsem si u ní dělala workshop TRX for Yoga. Velmi mne tato lekce nadchla. Je to spojení jógy a TRX, kdy přenášíte určité jógové pozice na TRX. Někdy vám tato pomůcka pomůže, jindy zase ztíží. Skvělé na tom ovšem je, že se nejen protáhnete, ale také posílíte tělo.

Během hodinové pauzy na oběd jsem zamířila ke stánku „Zdravého stravování“ a ochutnávala dobroty. Potkala jsem se tam také svým bratrem Michaelem, kterého čekala odpoledne první lekce ve „Funkční aréně“. Vyměnili jsme si své dojmy. Venku jsem také zahlédla Ivu Mojžíškovou s jejím přítelem Kamilem Zasadou, kteří rovněž na akci měli své lekce, a mohla jsem je po delší době opět pozdravit.

Čtvrtou lekcí byl TRX flow s Jakubem Wurzlem. Hodně mi to připomínalo TRX for Yoga. Pomalá lekce proložená kombinací zajímavých cviků, které můžete zařadit do skupinových lekcích TRX.

Pátou lekcí byl ViPR s Robertem Chottem. Tuto lekci už jsem zkoušela předloni na kongresu a moc mne bavila. Zajímavá pomůcka připomínající rouru. Zkoušeli jsme s ní squaty, výpady či pozice v lehu na zádech - vždy s ohledem na správnou techniku. Robert nás stále obcházel a rovnal nás, upozorňoval, co děláme špatně.

Šestou hodinou byl TBW s Kamilem Zasadou. Hodina byla velmi inspirující plná zajímavých kombinací cviků. Střídání dynamických částí se statickými, balančními prvky nenechalo ani jedno tričko suché. Tento typ lekce mám moc ráda, člověk si dá pořádně do těla.
Samozřejmě jsem se těšila na lekcí svého bratra Michaela Reichla: Sport Performance  - Plank& Squat. Michael nám na začátku vysvětlil, co budeme dělat. Cvičení bylo rozdělené do šesti stanovišť, kde se střídaly cviky v planku a squatu v různých modifikacích. Každý cvik jsme dělali 20 – 30 vteřin, mezi přecházením na stanoviště byla pauza. Opět to byla pro mne výživná hodina.

Poslední na mém programu byl Flowinpilates s Janem Větrovským. V této lekci jsme si prakticky vyzkoušeli spojení flowinu s pilatesem.  Docela to byla fuška vyvinout tlak a sunout po podložce nohu či ruku a soustředit se na správné provedení. Naštěstí nás Honza dlouho netrápil a dával menší počet opakování. Přeci už se únava dostavovala. 

Všechny lekce jsem si maximálně užila. Lektoři byli úžasní a předali nám spoustu informací, inspirací, úsměvů a energie. Když jste potřebovali s něčím poradit, byli k dispozici pracovníci 3D Fitness, kteří vždy rádi pomohli. Díky moc! Jde vidět, že 3D Fitness to opravdu umí. Vyškolila ty nejlepší odborníky z oblasti fitness a zdravého pohybu.  Za mne to byla skvělá akce plná inspirací, nových informací a shledání se s fitness přáteli. Velké DĚKUJI patří organizátorům akce za realizaci tohoto kongresu. Dále trenérům a lektorům za jejich krásné vedené lekce a v neposlední řadě všem dobrovolníkům, kteří dohlíželi, aby vše šlapalo, jak mělo. Těším se na další ročník 3D Fitness „Pohyb a zdraví 2019“.

 

foto: 3D fitness archiv – 04. 06. 2018, 20.55:27

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist