Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Lucie Drahozalová: O co přišel ten, kdo nebyl na Reebok Fitness Sensation 2016

Když jsem poprvé na sociální síti viděla datum konání akce 24.-25.června, asi by mne ani ve snu nenapadlo, že půjde o zatím nejvíce tropický den v roce. Prvotní plán k tolika naplánovaným hodinám byl jasný, hlavně přežít.

První část nabitého programu začínala v pátek v 19:00 s podtitulem „Fitness Party Hard“ a že to byla vskutku jedna velká party. Během večera jsme měli možnost vyzkoušet fitness programy z kategorie Les Mills, například Les Mills BODYATTACK®, Les Mills GRIT® či Les Mills BODYCOMBAT®,  v rámci kterých se představili lektoři nejen ze zahraničí: Kristin Anderson (Švédsko), SzymonWesolowski (Polsko), ale také z Čech: Angeé Svobodová, Andreé Reinders, Filip Kilštrunk, Simona Kalousová, Kateřina Kulštrunk a Ria Hrušovská. 

  • Nutno říci, že milovníci jakéhokoliv dynamického stylu cvičení si přišli na své.

Angličák střídal angličák, vzpor následoval další a dřepů jsme udělali za večer nepočítaně. U některých lekcí jsme byli rádi, že jde o třicet minut, nicméně ten pocit plný endorfinů a namoženého těla byl nepopsatelný.

Do poloviny programu byla vložena lekce Stretch Effect, kdy jsme všichni načerpali další síly. Poslední částí, plně zapadající do programu, byl The Warrior Workout UFC® s Adres Reindersem. I když už bez sil, párové cvičení ve stylu MMA, kdy jsme se učili porazy či obrané techniky, bylo super tečkou. Pardon, super tečka přišla vlastně až o pár chvil později. Na programu bylo od začátku zveřejněno pouze to, že ve 23:05 přichází na řadu Reebok Fitness Surprise. Když se ale na plochu přihnali Superman s Batmanem, ukázalo se, že jde o souboj dvou superhrdinů.

  • Rozděleni na dvě půlky jsme trénovali společné závěrečné choreo. Ve 23:20 skončil večer právě touto supertečkou, nejsem si jista, jestli se někomu po tom všem chtělo spát.

Lucie Drahozalová: O co přišel ten, kdo nebyl na Reebok Fitness Sensation 2016

V sobotu ráno program pokračoval v úplně jiném duchu, podtitul byl Yoga Sensation. Tato akce navazovala na Reebok Yoga Sensation z minulých let. Jógových lekcí bylo celkem sedm, osmá hodina byla opět z kategorie Les Mills, tentokrát BODYBALANCE®, mezi lekce ale zapadla dokonale.
Během jógového dopoledne a odpoledne se představili v různých druzích lekcí například Patricia Thielemann (Německo), SannaYogini (Bali), Kristin Anderson (Švédsko), Veronika Carmanová, Katarína Mikulandová, Vladimír Mikuláš, Václav Krejčík, Jakub Šamberger, Kateřina Bílková a Zuzana Klingorová (všichni ČR).

Společné sdílení energie bylo nepopsatelné a krásně barevné  jógamatky luxusně podtrhovali celkovou atmosféru.

  • Už chápu význam rčení, kolik je učitelů jógy, tolik je jógových stylů…Rozmanitost byla skvělá.

Kdokoliv odcvičil páteční program a pokračoval také tím sobotním, krásně protáhl namožené svaly a celkově všichni v 17:20 končili s pocitem plně dobitých baterií. Však se to na večerní část ještě hodilo.

Ve 20:00 začala poslední netradiční část večera – Yoga Party Night, jak již bylo uvedeno i v programu, jednalo se o společenské setkání na oslavu života. Došlo k unikátnímu spojení jógy, živé muziky, tance a DJ. Po závěrečné meditaci s Vaškem Krejčíkem a Zuzkou Klingerovou začala Yoga After Party, která luxusně zakončila celou akci.

Že toho bylo během dvou dnů celkem dost? Pořád to ještě není všechno. Před místem konání, tedy před pražským klubem SaSazu, totiž po celé dva dny fungoval Reebok Free Gym free, jelikož vstup byl pro všechny zdarma. Po celou sobotu i zde panoval nabitý program plný funkčního tréninku, core tréninku, Cross Fitu pro začátečníky i pokročilé, či tanečních tréninků. Když už jste opravdu neměli sílu, zasedli jste do lehátka a vše zblízka pozorovali.

Co dodat na závěr? Během dvou dní jsem vnímala poznatky také od okolních nadšenců. To, že bylo vedro, nemohl ovlivnit nikdo a nic a absenci naplno zapnuté klimatizace jsme naopak chválili všichni, neb raději se potit ve vlastní šťávě než mít angínu.

Ač po neuvěřitelném počtu ve dvou dnech odcvičených hodin, cítím se po akci plná energie, zázračně nebolavá a až odpočatá. Za mě  jednoznačně palec nahoru a už se těším na další rok. Děkuji.

Poznámka redakce: Lucie má náš bezmezný obdiv, protože na akci dorazila v pátek z domovských Karlových Varů a cvičila naplno až do noci. Pak odjela domů, aby brzy ráno mohla odcvičit svou lekci, a opět se vrátila do Prahy na pokračování programu. Klobouk dolů!


Lucie DrahozalováLucie Drahozalová

- FITBOX
- Zumba
- Flowin
- BOSU
- Street Dance
- PortDeBras
- DanceXtreme
- sportovní příprava dětí
- tvorba skupinových choreografií
a další...

Domovský klub SPORTSTUDIO PRIMA

 

text: Lucie Drahozalová – 27. 06. 2016, 22.50:57

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist