Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Liberec dějištěm evropského šampionátu v aerobiku!

Již zanedlouho se v liberecké Tipsport aréně sjedou reprezentanti z 22 evropských zemí starého kontinentu na Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku. Mezi naše největší české naděje bude patřit juniorka Monika Geržová, která se již letos dokázala prosadit na závodech Světového poháru mezi absolutní špičku. Generálním partnerem akce je Corny linea.

Vrcholného evropského mítinku se zúčastní kompletní evropská špička, což čítá zhruba 700 závodníků, trenérů, rozhodčích a dalších členů národních delegací. Soutěže budou probíhat v pěti sportovních a dvou věkových kategoriích (junioři 15 – 17 a dospělí nad 18 let).

V kategorii dospělých se diváci mohou těšit například i na 3 úřadující mistry světa a chybět nebude ani 25letá rodačka z Liberce Andrea Cvachová. Šampionát pod záštitou České gymnastické federace hostí Česká republika úplně poprvé. Kvalifikační kola proběhnou ve dnech 19. – 21. 11. 2009. Samotné finále se uskuteční v neděli 22. 11.a bude jej přenášet živě Česká televize.  

Za favoritky je v kategorii žen považována například Rumunka Cristina Nedelcuová, vítězka nedávného závodu série Světového poháru v rumunském Temešváru či Španělka Sára Moreno, medailistka z letních Světových her na Tajwanu. Zapomenout nesmíme ani na juniorskou Mistryni Evropy Julii Bianchi z Itálie. Dobrý výkon jistě předvede také francouzská reprezentantka Aurelie Joly, či Bulharka Parichkova a Ruska Cherepanova. Pozadu určitě nezůstane ani druhá Rumunka Constantinová.

Z české reprezentace se kromě favorizované Andrey Cvachové můžeme těšit i na výkony zkušené Kateřiny Hortové. Také ona, stejně jako Andrea bude procházet kvalifikací i v další ze soutěžních kategorií. Tou je kategorie tříčlenných týmů neboli trií. Kvalifikace obou těchto kategorií začínají současně, a to v sobotu 21.11. ve 14:00 hodin v liberecké Tipsport Aréně. V trojicích budou jistě největším lákadlem pro diváky nejen domácí závodnice Marta
Mrklasová a Markéta Burianová v čele s již zmíněnou Andreou Cvachovou, ale v Liberci se představí i úřadující mistři Světa a dvojnásobní mistři Evropy Rumuni Zamfir, Brinzea a Mavrodineanu. I zde to ovšem nebudou mít favorizovaní Rumuni vůbec jednoduché. Těžkou konkurenci představují reprezentanti Francie Jaquemin a bratři Garavelové, dále pak reprezentanti Ruska či Itálie.

 

text: tisková zpráva Komise aerobiku ČGF, foto: archiv www.sportovniaerobik.cz – 14. 11. 2009, 20.26:58

Přečtěte si také

Sportovní aerobik na Aerobic.cz

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist