Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Lenka Krutská: 12. kongres v IQ POHYB

iq-kongres.jpg

Minulý víkend jsem prožila tak trochu jinak než obvykle. Ranní vstávání jako ve všední den do práce a po snídani vyrážím směr Praha, cílová adresa Smíchov, IQ POHYB ACADEMY. Po cestě přemýšlím, jestli dnešní program ustojím.

Přihlášení na 12.kongres na poslední chvíli mi zajistil všech pět lekcí kondičně-silových bez klidnější lekce pro relax. Ty už byly obsazeny. Takže tuším, že to bude dnes hard core, nicméně se fakt těším. Do IQčka se jezdím vzdělávat a cvičit od jejího založení a vždycky odjíždím s pocitem spokojenosti a nadšení z nových inspirací, informací a o kus moudřejší, co se týče lidského těla a pohybu s ním spojeným. Vím, že dnes to nebude jiné. Při stoupání po schodišti je ze sálů slyšet styl hudby, která je pro mě důvěrně známá a ucítím specifickou vůni tělocvičny. Přistihnu se, že se usmívám, hlavou mi projede jako blesk natěšený pocit a mé tělo se už připravuje na pohyb, který mě naplňuje a nabíjí úžasnou energií už mnoho let. Teď je mi jasné, že si to dnes užiju.

Na recepci vládne příjemná atmosféra. Usměvavé a příjemné dámy Lenka s Martinou předávají trpělivě každému zvlášť všechny informace. Vašek rozdává dárek, slušivý komplet na cvičení- kraťasy a krásná trička ve výrazných a přitom nevtíravých barvách. Potkávám mnoho známých i nových tváří, které mají všichni stejně natěšený výraz v obličeji. Po převlečení se scházíme v jednom ze sálů. Následuje uvítání všech účastníků dnešního kongresu ředitelem a hlavním lektorem akademie Danielem Mullerem. Charismatický sympaťák Zbyněk představí celý tým lektorů s přidáním špetky humoru jemu vlastním. Proběhne společná fotka v novém cvičebním kompletu a podle časového harmonogramu se rozchází všech 60 nadšenců instruktorů, cvičitelek a trenérů do tří sálů užít si každý svou hodinu cvičení a nasbírat inspiraci do svých hodin.

12. kongres v IQ zaměřený na kondici, stabilitu a mobilitu celého těla právě odstartoval. Ve třech sálech zároveň probíhalo po dobu pěti hodin cvičení všech možných stylů na zpevnění povrchového i hlubokého svalového systému. Od klasického Body stylingu v nevšedním podání Dana, přes intervalový i kruhový trénink s Michalem, zajímavý trénink ve dvojici se Zbyňkem a taneční formu Pilates nazvanou Spirals vedeným profesionální tanečnicí Janou až k úplně klidným hodinám Jogy s Nikol a Pilates s Martinou a Alenou. V hodinách nechyběly ani pomůcky. Někteří si užily kruhový trénink na závěsném systému nebo interval s therabandem, jiní Pilates s S-ballem nebo pěnovým válcem. Dynamické hodiny zaměřené především na střed těla nám nechala výživně procítit na Bosu Daniela. A nebyla by to akademie, která je zárukou inteligentního a zdravého pohybu, kdyby neobsahovala taková akce zdravotní cvičení se specifickým zaměřením na určité oblasti. Pestrou skladbu lekcí kongresu doplnil Dan hodinou zaměřenou na zdravé chodidlo, a také primářka rehabilitace Sylva se zaměřením na stabilitu páteře s výhřezem ploténky. Vždycky si tady zažívám pocit, že bych se potřebovala rozkrájet. Chtěla bych být na každé hodině.

Tým celé akademie je skvěle sehraný, časový harmonogram během celého dne jede podle řádu a všude panuje příjemná atmosféra. Na chodbách je k dispozici občerstvení v podobě čerstvého ovoce a nechybí zajištění pitného režimu. Po třech hodinách cvičení se všichni přesouvají na předem objednaný společný oběd do blízké restaurace, kde si navzájem předáváme zážitky z právě odcvičených hodin. Po obědě nás čekají ještě dvě lekce, při kterých já osobně sahám do svých rezerv. Obzvlášť poslední hodinu na Bosu zaměřenou na nohy. No ano, už si vzpomínám, že v pozvánce slibovali trénink na nohy, na který budeme vzpomínat ještě dva dny. Daniela slib dodržela.

Kongres je u konce, opět se scházíme v jednom ze sálů. Proběhne poděkování za hojnou účast, předání certifikátů a milou pozorností je přípitek šampaňským na vydařenou akci.  Dan zároveň přichází s pozvánkou na další 13. Kongres, který se plánuje na podzim s tématem „třinácté komnaty“. Tak to mě vážně zajímá, jakou má každý z lektorů svou třináctou komnatu ve cvičení. Každopádně se těším na překvapení a originalitu, která tady nikdy nechybí.

Sestupuji po schodech se svým unaveným tělem ale s uspokojujícím pocitem, jak skvěle a kvalitně jsem si zacvičila a načerpala spoustu inspirace do svých hodin. Uvědomuji si, jak se nám lektoři věnovali do poslední chvíle, postávali po chodbách a s každým se rozloučili alespoň očním kontaktem. Nikdo se nezavřel do své šatny, aby si konečně odpočinuli, ale rozdávali ještě ovoce na cestu a loučili se s přáním hezkého dne. Připomenou se mi mé první semináře, kurzy a kongres v IQ POHYB, před pěti lety, kdy Dan se Zbyňkem otevřeli akademii pro profesionály a zároveň centrum pohybu pro veřejnost. Bylo nás pár účastníků, a přesto si zachovali nadšení, úroveň a víru, že bude lépe. Dnes jsou některé semináře ihned vyprodané, kapacita sálů je naplněna, přibývá lektorů a stále se zájem o vzdělání na této akademii navyšuje. Dnešní kongres byl na vysoké úrovni, jak kvalitou a pestrostí lekcí, tak připraveností a vynikající organizací. Kluci udělali za pět let obrovský kus práce. Drží si kvalitu, tím i dobré jméno a přitom se u nich všichni cítíme, jako jedna velká rodina. IQ POHYB ACADEMY mě opět nezklamala a budu se těšit na další návštěvu.    

(fotografii nahoře lze zvětšit kliknutím na ni)

 

foto: Dominika Vyskočilová – 01. 05. 2017, 22.22:46

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist