Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kuchařka pro dceru

Kuchařka pro dceru (nebo i sestru, snachu, vnučku, či přítelkyni)  je kamarádka pro každého, kdo se chce naučit vařit dobře a s chutí. Jak překonat nástrahy složitějších jídel a dosáhnout dokonalosti? Tahle knížka je jiná než ostatní kuchařky pro začátečníky, je psaná vtipně a s láskou – tak, jak vás může naučit vařit vaše máma. Ale ne vždycky to jde. Díky téhle knížce můžete mít máminu radu vždy po ruce – a to přesně tak, jak to současná mladá žena potřebuje. 

Nepřikazuje, nehemží se nejasnými pojmy, nezdráhá se přesně vysvětlovat, co se děje v hrnci, a ochotně upozorní na kritické okamžiky a časté chyby.  Získáte tak rádce a kamarádku, která vás naučí o vaření přemýšlet, vezme vás za ruku a pomůže odhalit kuchyňská tajemství. A pokusí se zabránit zbytečným kulinářským katastrofám, díky ní uvaříte dokonalé jídlo hned napoprvé. Získáte tak potřebné sebevědomí a ve své kuchyni budete vládnout vy. Jak říká autorka: „S vařením je to jako se čtením – nejdřív se musíte naučit písmenka, pak zvládnout slova a věty a nakonec si přečtete krásný román.“ S touto knihou se naučíte úplně vše, co budete potřebovat – od špaget po svíčkovou. Najdete v ní recepty na klasická česká jídla i moderní světové recepty, recepty pro sváteční příležitosti, ale i vaření z toho, „co dům dal“.

Knížka kromě fotografií hotových jídel obsahuje i fotografie, které zachycují důležité okamžiky přípravy. Jako bonus je do každé kuchařky vloženo 16 záložek zdarma – své oblíbené recepty nemusíte hledat – založte si je!

Jana Zatloukalová (*1975), matka čtyř dětí, byla jednou z těch dívek, které toho doma, co se týče vaření, zrovna moc nepochytily. Když ji prázdné hrnce ve vlastní kuchyni přinutily se do vaření pustit, marně si nad hromadami zakoupených kuchařek lámala hlavu, co je to "dusit do měkka" nebo "středně vyhřátá trouba“. Nakonec se vaření stalo jejím koníčkem a za množstvím kuchařských experimentů se objevují úspěchy.  Přispívá do časopisu Apetit, provozuje kuchařský blog a sní o tom, že si jednou otevře bistro.

Martina Boledovičová, majitelka nakladatelství Smart Press
Rozhodování o tomto titulu trvalo přibližně 5 minut. Po přečtení ukázkové kapitoly jsem věděla, že to bude dobrá, a hlavně potřebná kniha. Sama jsem v ní našla to, co léta hledám. Naučit se DOBŘE vařit je docela kumšt. Právě v tom slově je to kouzlo. Naučit se vařit dokáže každý, ale tak, aby to všem chutnalo, to je o něčem jiném.

Nakladatelství Smart Press nabízí 20% vánoční slevu!

A ještě jedna dobrá zpráva: o knihu budeme v nejbližších dnech soutěžit!

 

 

09. 12. 2007, 16.31:30

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist