Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kompletní zpráva o FISAF European Fitness Championships 2013

pro FISAF Jaroslav Appeltauer, Jan Kratochvílpro FISAF Jaroslav Appeltauer, Jan Kratochvílpro FISAF Jaroslav Appeltauer, Jan Kratochvíl

Reprezentanti České republiky získali v kategorii dospělích na FISAF mistrovství Evropy v Belgii čtyři zlaté medaile.

V individuálních kategoriích žen skončily Češky na dvou nejvyšších místech. Reprezentantka Kristýna Zahradníčková, která teprve letos bojovala v seniorské kategorii, získala zlatou medaili. V těsném závěsu na druhém místě skončila známá závodnice Denisa Barešová.

V letošním roce poprvé na šampionátu chyběl úspěšný pár Pavel Sirotek a Veronika Šindelářová, své kvality však potvrdil Josef Vůjta - se závodní partnerkou Karolínou Svobodovou vezou z Belgie zlatou medaili.

Ve stepu se podařilo Češkám porazit Rusky. Zlato si z Belgie odváží SRC Fanatic Havlíčkův Brod, který je prvním rokem v seniorské kategorii. „Vzhledem k výsledkům z minulého mistrovství světa jsme se obávali týmů z Ruska, vůbec jsmesi  nemysleli, že hned na poprvé dosáhneme v prestižní seniorské kategorii na zlatou medaili,“ říká trenér tradičního klubu, který vznikl v roce 2003 v Havlíčkově Brodě, Robert Mrkvička.

V mužské kategorii sportovního aerobiku tentokrát měla Česká republika zastoupení pouze v mladších kategoriích. Jako velmi nadějným závodníkem se jeví stříbrný medailista juniorské kategorie Michal Váňa z Aerobic studia Dvojka. Na nejvyšší stupeň vítězů v seniorech vystoupal Juuso Vaisanen, mistr světa minulé sezóny. Také Jan Pochobradský, Čech, který se stal předním trenérem ve Švýcarsku, slavil úspěch svého svěřenec, který získal v kategorii mužů bronz.

Ve tříčlenných týmech se dostala na nejvyšší příčku opět Kristýna Zahradníčková, společně s Klárou Benešovou a Hanou Volfovou. Halou se tak rozezněla česká státní hymna na počest i jejich prvního místa. Na stupně vítězů je doprovodily ještě další dvě české výpravy ze Sport Academy Kladno a z Corridoru.

Nejmladším mistrům Evropy není více než 13 let. „Vše, co podnikáme, podřizujeme aerobiku. Pokud je to jen trochu možné, účastníme se všech závodů. Ale stojí to za to, jde o naprosto úžasný pocit vyhrávat. A to nejen pro naše děti, ale i pro nás,“ říká za rodiče mistrů Evropy v kategorii kadet step paní Jana Pešková. V kategorii stepů se nejlépe umístil klub BM Fitness Havlíčkův Brod.

Pozornost všech se již tradičně upínala především na sportovní aerobik jednotlivců, kde v dětských kategoriích máme zastoupení jak v mužské, tak v ženské kategorii. Mistryní Evropy v jednotlivcích sportovního aerobiku se stala Kateřina Sekerová z Fitness center Báry a Hanky Šulcové. V mužích pak zvítězil Matěj Poláček z Aerobic teamu Chuchle, který ve své vítězství po prvním kole vůbec nevěřil: „Můj konkurent z České republiky, David Pilík, je podle mě na lepší úrovni než já, ale jsme kámoši, vzájemně se podporujeme a já jsem se svým výkonem spokojený, tak uvidíme,” říkal mladý šampion v prvních dnech FISAF mistrovství Evropy.

Ve fitness aerobiku tentokrát zlatá medaile do Čech nedoputovala. “Na ME jsme jely s ambicemi nejvyššími, a to obhájit evropský titul z loňského roku. To se nám sice nepovedlo, ale i tak jsme šťastné za takový úspěch. V Belgii jsme se utkaly s velmi dobrým týmem ruských závodnic, které byly velmi energické, synchronní a nakonec nás také porazily.  I když jsme si z Belgie přivezly "pouze" stříbro a ne vytoužené zlato, budeme dělat vše pro to, abychom na nastávající MS vybojovaly obhajobu světového titulu,” říkají stříbrné Aerobic dancers Kladno.