Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kladno vítá evropskou aerobikovou špičku

Až do neděle 6. června bude v Kladenské sportovní hale probíhat významná událost evropského aerobiku. Uskuteční se zde Aquila Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmech, a také otevřená pohárová soutěž pro kadety a juniory. Finále mistrovství proběhne v sobotu a noví mistři Evropy budou vyhlášeni téhož dne v podvečer. Finálový večer bude v přímém přenosu přenášet i Česká televize. Generálním partnerem akce je pramenitá voda Aquila Aqualinea.

Bezprostředně na mistrovství bude navazovat otevřený kongres pro veřejnost FISAF fitness Convention se soutěží Breo Hip Hop Individual Trophy, který je určen milovníkům a příznivcům aktivního pohybu.

V České republice se mistrovství Evropy FISAF koná již potřetí. Do soutěže je přihlášeno 730 závodníků z členských zemí asociace FISAF (Mezinárodní federace sportovního aerobiku a fitness, Federation International Sports Aerobics and Fitness), kteří budou bojovat o tituly Mistrů Evropy. Svou účast potvrdili závodníci z Německa, Finska, Srbska, Malajsie, Austrálie, Itálie, Ruska, Iránu, Švýcarska, Francie, Belgie, Holandska a České republiky.

Soutěžit se bude ve třech věkových kategoriích (kadeti 11 – 13, junioři 14 -16 a dospělí 17 a více let) a v sedmi sportovních kategoriích (ženy, muži, páry, teamy, fitness aerobik, fitness step a fitness hip hop). Mezinárodní hodnotící komisi budou tvořit rozhodčí z Holandska, Srbska, Ruska, Izraele a České republiky.

Protože souběžně s Aquila Mistrovstvím Evropy bude probíhat také otevřené mistrovství, do Kladna přijedou i špičkoví závodníci z Austrálie, Brazílie nebo Malajsie a diváci budou mít možnost porovnat jejich výkony s evropskou závodnickou špičkou. V České republice proto můžeme přivítat např.jednoho z nejlepších australských choreografů a tanečníků Anthony Ikina, hvězdu taneční show „So you think you can dance 2009“, který bude lektorem doprovodné akce.

Naši zástupci se kvalifikovali ze dvou nominačních závodů, které proběhly v Luhačovicích a Mladé Boleslavi. České barvy budou na Aquila mistrovství Evropy hájit: Jan Pochobradský, mistr Evropy z let 2006 a 2009 a mistr světa z let 2006 a 2008 a Denisa Barešová, loňská mistryně Evropy, a 4. z mistrovství světa a zlatý tým z Aquila Aerobic 2010 Fitness Centra Hanky Šulcové. Čeští reprezentanti se na evropských i světových soutěžích pravidelně umísťují na předních místech, a to jak v sólových, tak skupinových disciplínách.

Český svaz aerobiku je občanské sdružení, jehož cílem je rozvíjet rekreační formy aerobních forem cvičení a wellness aktivit obyvatelstva, podporovat mistrovské i nemistrovské soutěže a s tím spojené soutěžní a reprezentační aktivity na všech úrovních a pečovat o vzdělávání trenérů a instruktorů pro širokou veřejnost. Je zástupcem ČR v organizaci FISAF s právem vysílat závodníky na mezinárodní závody a organizovat mistrovství Evropy i světa.

 

text: tisková zpráva – 02. 06. 2010, 08.56:40

Přečtěte si také

Kladno 2010 FISAF

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist