Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Karolina Jarošová: Funaerobic show - podzim 2014

Tak léto už definitivně skončilo, ale zato nám začíná podzim přímo nabitý skvělými akcemi! Na první z nich jsem se vypravila do krásné Olomouce.

FUNAEROBIC SHOW je známý svou pohodovou atmosférou, zajímavými novinkami ve fitness lekcích a hlavně vynikajícími instruktory! A tak už jsem se nemohla dočkat, až vše vyzkouším na vlastní kůži.

Hned u vchodu nás přivítala milá organizátorka Jiřinka Bačová a předala taštičky od sponzorů. Show probíhala ve dvou sálech olomouckého gymnázia, a tak si každý mohl vybrat lekci podle svého vkusu. Všechno bylo pečlivě připravené, nikdo nikam nespěchal a všichni jsme kolem sebe měli dostatek místa, nebylo co víc si přát. Díky dárečkům od firmy Dermacol jsme se zkrášlili, pak si dali něco dobrého na zub od Racia a už nezbývalo nic jiného než si dát pořádně do těla!

Karolina Jarošová: Funaerobic show - podzim 2014

O začátek se postarala naše oblíbená dvojka Lenka Velínská a Roman Ondrášek. Zatímco si všichni ve velkém sále spolu s Romanem užívali Cardio dance, my se s Lenkou krásně protáhli a posílili na lekci Slow-toning fascia release. Myofasciální uvolnění je novým typem automasáže, kde si s pomocí tenisových míčků nebo rollerů snažíme uvolnit obaly svalů- fascie. Občas pro některé části našeho těla trochu bolestivé, ale výsledek stojí za to.

Těžce jsem se rozhodovala, ale nakonec odolala krásné Latino show s Lenkou a vyrazila se zničit na Tabatu se slovenským prezentérem Milanem Ondrušem. Tabata představuje mix posilovacího a cardio tréninku, kdy se střídá zatížení a odpočinek v poměru 2:1, a tak vzniká poměrně náročná lekce. Miňo k tomu dodal opravdu zajímavé cvičební variace a hlavně svůj typický pozitivní elán se spoustou energie. Bylo to super, ale myslím, že o klikách s rukou side, front, back se mi bude i zdát!

Nakonec jsem si nemohla pomoct a odběhla alespoň na finálovou část latiny. Nádhera. Už jen pohled z balkónu na tančící sál, kde se všichni naprosto sehraně vlnili do rytmu, byl dokonalý!

Ve velkém sále jsem už zůstala a užívala si House moves. Na žádném předešlém kongresu jsem na house neměla odvahu, ale předčilo to má očekávání. Skoro vždycky jsme se sice v rychlých kombinacích zamotali, ale byla to sranda a když nás Miňo "dal do kopy" a tancovalo se společně, nikomu to už nevadilo.

O patro výš zase ostatní trochu potrápil Roman a jeho Metabolic training, což je vlastně podobný styl jako tabata. Hlavním cílem v tomto vysokointenzivním tréninku je dosáhnutí svého maxima a tak nastartovat metabolismus.

A už přišly na řadu dvě předposlední lekce celého kongresu. Exploziv dance se Zuzanou Švíkovou a Bosu pilates s Lenkou Velínskou. Myslím, že si opravdu každý přišel na své. Kdo si chtěl ještě naposledy zaskákat, vyrazil na taneční choreografii s temperamentní Zuzkou a kdo už si chtěl jen doprotáhnout a doposilovat unavené svaly, byla lekce pilates ta nejlepší volba.

Na úplný konec měla přijít Ivka Krížová s hodinou Deep work, ale bohužel ze zdravotních důvodů nedorazila a tak vše zachránila Zuzka Švíková se svojí body and mind lekcí, což bylo nakonec milé překvapení, protože protažení po tak náročném dni bylo určitě potřeba.

A jako bonus se nám ještě představila jedna novinka. Taneční lekce Twerk s lektorkou Radkou Liškovou. Podstatou tohoto tance je sexy vrtění a mírné posilování zadních partii. Tento styl proslavily zejména celebrity jako je například Beyoncé nebo Miley Cyrus, a tak si některé účastnice letošního Fun aerobic show mohly zkusit i tuto netradiční lekci.

Na závěr nám Jiřinka rozdala spoustu krásných cen z tomboly, jejíž hlavní výhra byl poukaz na zájezd, který věnovala cestovní kancelář Frčíme. Teď už si jen udělat analýzu na přístroji InBody u výživové poradkyně Lucie, dát si třešničku na dortu v podobě výborné kávy od firmy Café delux a hurá domů už se pomalu začít těšit na brněnskou Aerobicmanii.


Vyhrajte vstupenky na 3D FITNESS KONGRES POHYB A ZDRAVÍ 2014

 

07. 10. 2014, 08.45:39

Přečtěte si také

Fotogalerie: Funaerobic show 2014

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist