Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kajča Jarošová: NOVINKY Z AEROBICMANIE

17. kongres Aerobicmania v Brně začal jako vždy úžasně. Ani hodina a půl před zahájením nestačila na obejmutí a pozdravení se se všemi lektory, kteří dorazili snad z každé části světa. Je to vždycky první věc, co každému vykouzlí  úsměv na rtech. Všichni tu jsou kamarádi.

První lekce byla jasná volba. Yoga a wheel yoga měla být původně s Katkou Mrugalovou, ale protože je čerstvou maminkou, tak nás čekala příjemná změna v podání Vendy a Vendy. Vendy Scheibová udělala krásnou lekci power yogy, která byla po ránu ideálním startem do cvičícího dne. A Vendula Černá zase lekci oživila wheelem, což je takové kolečko, které nám v mnoha pozicích pomáhá například jako podpěra, anebo je ztěžuje jako balanční pomůcka. Obě dvě Vendy cvičily vedle sebe současně stejné prvky, ale každá trošičku jinak, takže to působilo moc zajímavě.

A pak přišla Katia Vasilenko. Ono stačí, jen když jde kolem, a už se nám tají dech. Během dne měla dvě nádherné choreografie dance aerobiku a step aerobiku, které se snad ani nedají popsat. A k tomu ještě krásná Katia, úchvatná hudba a lekce pilates. Tentokrát ji měla zaměřenou na skoliózu. To je vychýlení páteře do strany, které má samozřejmě následky i do oblasti ramen, pánve a celkového postavení těla. Nejprve nám vše vysvětlila a pak jsme pokračovali v napravování těla už v rámci jednotlivých cviků. A každý cvik byla naprostá bomba.

NOVINKY Z AEROBICMANIE

Celý kongres probíhal jako vždy ve všech čtyřech sálech a přednáškové místnosti, tak je opravdu těžké si vybrat. Třeba třetí hodinu probíhal Cardio dance s Lenkou a Romanem, který je už tradičně tak jedinečný, že se musíte zajít podívat alespoň na finálovou část. V druhém sále to rozjížděl zase největší showman Milan Ondruš se step aerobikem. Dalším velkým lákadlem byl David Stauffer s lekcí legs/cardio/abs. Hned vedle začínala lekce Bodyart s Leou Grančič a za rohem ještě  přednáška Wheel yogy.  A teď -  co si má člověk vybrat. Já nebyla sice nikde pořádně, ale byla jsem pro jistotu všude.

Další hodinu jsem na tom byla podobně. Vycházela jsem úplně učarovaná ze step sálu, kde tančila Katia, zvědavě nakukovala na lekci Procedos Platform9 (to je další letošní novinka- systém silových prvků prováděných na obdélníku s předem vyznačenými body, kam přesně skočit), až jsem dorazila zpátky do svého body and mind sálu na lekci Ground force method. Tento pohybový systém je založen na hravém cvičení dětských a zvířecích pohybů. Jde tam hlavně o mobilizaci a návrat k základním pohybům. A také je to sranda.

Ještě nemohu zapomenout na poslední novinku Wouding, který byl veden v přednáškovém sále i na lekci. Wouding je balanční deska, na které se dá různě houpat a tím podporovat hluboký stabilizační systém.

Na předposlední lekci byla jako vždy až fronta. A není se čemu divit, Pilates s Lenkou Velínskou je jedna z nejvíce oblíbených lekcí celého kongresu. Tentokrát jsme využívali therabandy. Super inspirace s tak jednoduchou pomůckou se hodí vždycky a všem. Parádní srovnání jak má být.

Sladká tečka na konec byla pro mě Port de bras s Ivou Mojžíškovou. Iva působí tak kouzelně, že by se na ni klidně dalo celou lekci jenom dívat. Ale ladná choreografie s lehce balančními a protahovacími prvky nám nedala šanci jen přihlížet. Byl to krásný zážitek.

Krásným zážitkem byl i celý kongres. Už spousty roků se všichni moc těšíme a pravidelně kroužkujeme říjnové i únorové datum a stále dokola organizátorům děkujeme. Tento rok rozhodně není výjimka, a tak děkuji, kroužkuji další termín a těším se za půl roku zase.

Pro Aerobic.cz Kajča Jarošová, fitnesslifekajca

 

 

text: Kajča Jarošová – 18. 10. 2017, 20.53:51

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist