Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kajča Jarošová: LITEX AEROBIC SHOW XII. – tradice a novinky

LITEX AEROBIC SHOW XII.

(fotografii organizátora z akce si můžete kliknutím zvětšit)

Po dvanácté a stále něco nového. To by mohlo být klidně heslo tohoto dne, protože naše tradiční fitness akce v Litomyšli stále nepřestává překvapovat. Nové tipy  lekcí, noví lektoři, nové dárečky, nová módní kolekce Litex...

Některé osvědčené věci ale zůstávají stejné, třeba úvodní lekce AEROBICMANIA s Lenkou Velínskou a Romanem Ondráškem. Už jen kvůli tomuto úžasnému začátku se vyplatí tak brzo vstávat! Začali jsme se zahřívat, pak přišla změna tempa, mambo, chacha čelem vzad, vpřed, otočka na jednu i na druhou stranu, paže pro jistotu na všechny strany a už jsme dokončovali závěrečné finále.

Nejraději bychom u té nádherné finálovky  zůstali, ale to by zas nemohla přijít na řadu ZUMBA FITNESS s Luciií Tvrdonovou a Vilémem Matyášem. Když už jsme u těch novinek, tak i Lucka s Vilémem do své bohaté lekce zařadila spoustu nových písniček i choreografií. Nakonec seskočili z pódia a tancovalo se úplně všude.

Třetí lekcí byla novinka číslo jedna DANCE FOR YOU a hlavně Iva Mojžíšková. Když se v šatně řekne její jméno, jen slyším: to je ta krásná, malinkatá s nádhernou sestavou? A všechno je to naprostá pravda. Ivču jsme si dlouho přáli vidět ( a možná se jí trochu i báli) a věděli jsme proč. Trošku těžší choreografie, ale o to krásnější. Rytmická finálovka, kdy jsme jen na bubny šli úžasné paže vyrazila dech úplně všem v sále. Perfektní!

A jedeme dál PILOXING s rozzářenou Adélou Hurníkovou. Piloxing  je metoda, kdy se elegantně spojují prvky aerobiku, pilatesu a boxu. Tyto odlišné styly cvičení se různě kombinují a vzniká tak pásmo rychlých i pomalých částí s výbušnou silou. Zase něco jiného, co je rozhodně potřeba vyzkoušet.

Na pátou hodinu přiběhla naše další oblíbená lektorka Zuzka Švíková, která hned začala svým neuvěřitelným DANCE SENSATION. Zuzka je nezastavitelná nálož energie! Ostré paže, rychlé otočky a nepopsatelná atmosféra. Zuzka svoji náladou okamžitě nakazí všechny v sále! S ní si prostě musíte zpívat a skákat do rytmu i mimo choreografii, jinak to ani nejde.

Po energické Zuzce přišel další drak- Lea Grančič a DEEP WORK.To je silová lekce, která podobně jako Piloxing kombinuje různé cvičící techniky. Tentokrát pomalý, až relaxační úvod s extrémně kardio i silovou zátěží. Ideální lekce pro ty, kteří si chtějí pořádně máknout a spálit co nejvíce kalorií. Občas je ale těžké si v celé té rychlosti uhlídat správnou techniku a rozsah jednotlivých cviků (upozornění pro začátečníky).

Předposlední lekce patří FREESTYLE ZUMBA SHOW. Tady se moc nedá uhlídat, kdo lekci vlastně vede, protože se tu střídá celý zumba team. Což je super, protože každý má úplně jiný styl, jiné tempo a navzájem se skvěle doplňují. A čím víc, tím líp! Když se všichni chytli za ruce a začali cvičit společně, vypadalo to parádně. Na závěr jsme si mohli užít ještě jednu novinku- strašidelné taneční vystoupení lektorů na písničku Thriller od Michaela Jacksona. Paráda!

Na konečnou část se nám podařilo zkrotit dva živly Leu a Zuzku v lekci Postural Dynamics a Port de bra. Dvě krásné lektorky a dvě krásné protahovací sestavy, nic lepšího jsme si nemohli přát.

12. Litex aerobic show

Tak to byl náš cvičící den ve znamení novinek na tradiční Litex aerobic show.  Důležité je, že to hlavní se nemění. Pokaždé na tomto kongresu se mi líbí, že se stále něco děje. V každé pauze je taneční vystoupení, módní přehlídka, zajímavý rozhovor nebo se hromadně rozhazují dárky od sponzorů. Když je někdo unavený, zajde si na masáž, ochutnávky nebo si sedne s kávou na tribunu. Je toho tolik, že bych ani nestačila chválit a proto chválím hlavně našeho Karla Jandíka z Litexu, který nám tohle všechno tak parádně připravil. Děkujeme.

Karolína Jarošová: Jak jsem si užila FIT FEST 2013, foto: Karolina Kubíčková

 

06. 11. 2016, 14.39:27

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist