Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kajča Jarošová: Litex aerobic show – podzim 2018

 Litex aerobic show – podzim 2018

Po dlouhé době jsem se opět vydala do své oblíbené Litomyšle. Litex aerobic show se konal již po šestnácté. A je stále lepší a lepší. Opravdu.Pokaždé si říkám, že to už snad ani nejde, přesto nás skvělý organizátor Karel Jandík něčím vždy překvapí. Než se začnu rozplývat nad jednotlivými lekcemi, chci vám celý den trochu přiblížit. Litex aerobic show je opravdu show. Už od velkolepého představení, skvělého moderátora, spousty zajímavých rozhovorů až po módní přehlídku. Nenudíte se ani minutu.

V přestávkách mezi lekcemi jsme mohli vidět spoustu krásných vystoupení sportovního aerobicu HIP HOP Hradce Králové nebo tanečního studia ERA. Pokud se zrovna nekocháte, můžete si vyzvedávat dárečky od sponzorů, které nemají chybu. Když už máte plné ruce dárků, tak přichází ještě bohatá tombola plná dalších dárečků. 

Piráti z Litomyšle - Vláďa Valouch a Roman Ondrášek

Ale zpátky na začátek – k hlavnímu cvičebnímu programu.

První lekcí byla Aerobicmania, kdy nás Roman Ondrášek naučil nádhernou choreografii dance aerobicu. Všichni jsme byli nadšeni, jak krásně a lehce kroky navazovaly. Vůbec jsme nemuseli přemýšlet, jestli máme jít otočku do pravé, nebo levé strany. A jestli další nůžky jsou čelem vzad, nebo ne. Jen jsme se nechali vést a najednou tu bylo finále nádherné sestavy.

Po tanečním zahřátí následovalo zahřátí ještě větší - Piloxing s Adélou Hurníkovou a Anetou Šlemendovou. Cvičení je založeno na spojení boxu, pilatesu a tance. Tak není pochyb, že jsme si u toho dali pořádně do těla.

A cvičíme dále, tentokrát Dance aerobic a naše oblíbená mistryně světa z roku 1997 Olga Šípková, s kterou nás čekala trochu zamotanější, ale opět nádherná taneční choreografie. Ve finále ji doprovázeli bubeníci ze souboru Tap týda, což nádherně dokreslovalo úžasnou  atmosféru.

Před lekcí dorazila i aktuální mistryně světa Adéla Citová, což moderátor vtipně komentoval: „V Litomyšli se nám zvýšil počet mistryň světa na metr čtvereční. Je to obrovský úspěch pro Českou republiku se opět dostat do čela sportovního aerobiku. Moc děkujeme oběma.“

Čtvrtou hodinou byla velká novinka - OLIT 5 ELEMENTS s Italkou Silvií Pozzato. Přiznám se, že jsem vůbec neměla tušení, co se to vlastně bude dít, ale o to více jsem byla nadšená. Cvičení Olit vzniklo teprve nedávno. Je to zajímavé spojení Jógy, Pilates a Tai Chi, kdy se v plynulém tempu provádějí kruhové uvolňující i silové cviky. Pracuje se s balancí, středem těla a mobilizací kloubů. Celé je to propojeno elegantní harmonickou hudbou do překrásné sestavy. 

Když jsme se dostali do půlky kongresu, tak přišel ten největší nával energie - Vláda Valouch a Roman Ondrášek měli Dance show ve velkém stylu. Skvělá sestava, hudba a dva úžasní instruktoři na jednom pódiu. Choreografii jsme měli naučenou a už přicházelo finále. Vláda s Romanem udělali opravdovou show a vzali si na sebe pirátské kostýmy. Finále se jelo několikrát za sebou na hudbu Pirátů z Karibiku. A nám se vůbec nechtělo končit.

Skončit se ale muselo, protože už přicházela na řadu Zumba a Lucie Tvrdonová s Vilémem Matyášem. Lucka měla svítivě růžové vlasy a zářila široko daleko. S Vilémem tančili krásně společně, pak se střídali a na závěr skočili z pódia a tančili proti sobě se všemi dohromady.

Už sedmá lekce dnešního dne a Tabata s Vládou Valouchem. Sama jsem se dlouho rozhodovala, jestli se mi opravdu ještě teď chce klikovat, ale nedalo mi to. V Tabatě se vždy střídají silové části s krátkým odpočinkem - a to několikrát za sebou. My jeli v tempu vždy 2x pět cviků, kdy jsme 20 sekund cvičili a 10 měli pauzu. Celkově 7 kol zaměřené na nohy, břicho a ruce. Skvělé to bylo. A všichni stále cvičili -  obrovský obdiv všem.

Poslední Fit jóga s Olgou Šípkovou byl snad úplně nejkrásnější zážitek celého krásného dne. Na začátku jsme si jen sedli do tureckého sedu a rozdýchávali se. Měli jsme zavřené oči. A když jsme je otevřeli, stálo před námi 20 členů pěveckého sboru Tap týda s muzikanty a zpívali tak nádherně celou hodinu. Byl to neuvěřitelný zážitek, který si vysloužil obrovský potlesk i ve stoje. Moc děkujeme všem skvělým umělcům a Olince, že nám dopřála takovou nádhernou tečku na závěr.

Litex aerobic show – podzim 2018

Velká fotogalerie na facebooku

Kdybych celý den měla shrnout do jedné věty, asi bych jen dodala, že je to opravdu čím dál lepší. Na každé lekci byla spousta lidí s úžasnou výdrží až do poslední vteřiny a neustálým úsměvem na tváři. Myslím, že tolik pozitivní energie nám vystačí minimálně do příštího jarního Litex aerobic show. 

Děkujeme.

Karolina Jarošová, www.myfitnesslife.cz 

 

foto: plavcik.eu – 08. 11. 2018, 23.02:40

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist