Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kajča Jarošová: Jubilejní Litex aerobic show v Litomyšli

Nedá se tomu ani uvěřit, že už podesáté pro nás Karel Jandík zorganizoval tolik oblíbenou LITEX AEROBIC SHOW. Hned na úvod bych mu proto ráda za nás za všechny moc poděkovala, protože za nádherným cvičením, výbornou atmosférou a krásnými dárky se skrývá obrovský kus práce. Děkujeme, Karle!

Raději nebudu vyjmenovávat spoustu dalších a dalších jmen a věcí, díky nimž je tato skvělá akce taková, jaká je,  a raději přejdu hned k první lekci.

Aerobicmania s Lenkou a Romanem. Co víc dodat. Vždycky přemýšlím, jak mám jejich lekci nějak objektivně popsat, ale vždy skončím jen jednoduchým: "oni jsou prostě úžasní!". Tentokrát si pro nás modro-šedé duo aneb když hvězdy tančí připravilo jemnou, elegantní choreografii, kdy jsme chvíli létali vzduchem, chvíli dělali piruety nebo tančili čelem vzad. To některé trošku zamotalo, ale důležité bylo, že jsme všichni skončili čelem vpřed a dokonce i s velikým úsměvem.

Po aerobikovém úvodu nastal úvod zumbový a lekce Zumba fitness s Danielou Čajovec Česnekovou. Daniela si to tentokrát vyměnila s Janou Uhlířovou, která je už pyšná tančící maminka, a celou lekci statečně odtančila s překvapením navíc. Kolem ní se to ale měnilo ve velkém stylu. Tanečníci a tanečnice v pozadí neustále střídali kostýmy, a tak se bylo pořád na co dívat. Nejdříve španělské, latinské a pak i orientální písničky, kdy zumbistky přišly v tureckých kalhotech a zumbisti jen s červenou páskou přes sebe. Pak se - zatím pomalejší lekce - začala rozjíždět a skákalo se ve dvojicích v brazilských dresech. Jako jedna z posledních částí byli černoští tanečníci v parukách nebo energické kreace s červenými třásněmi.

Třetí hodina Star dance show byla hlavním bodem dnešního kongresu, protože ji vedla sama legendární hvězda českého aerobiku Olga Šípková. Olga byla po celou dobu jako hlavní celebrita dne obklopena fotáky ( ani já jsem si nemohla pomoci), až jsme se báli, že nestihneme její taneční lekci, která opravdu stála za to. Moc povedená sestava, která byla ve finálovce doprovázena pouze živými bubny, neměla chybu. Nádhera!

Olga o sobě neustále z legrace tvrdí, že už je starší člověk, ale vypadá, cvičí a hlavně působí velice příjemně mladistvým dojmem, který bychom ji všichni mohli jen závidět.

Kajča Jarošová: Jubilejní Litex aerobic show v Litomyšli

Další lekce byla opět Zumba - tentokrát s LuciÍ Tvrdonovou, Janou Uhlířovou a Vilémem Matyášem. Na pódiu se jich vystřídalo nakonec víc, včetně i těch nejmenších zumbistek. To je na Litomyšli také jedinečné, cvičí opravdu každý. Přes všechny věkové generace - muži, ženy, dokonce se občas přidává i šikovný fotograf. Po té, co lektoři rozdělili halu na dvě části a tančili se všemi i mimo pódium, zazněla poslední španělská písnička a začala přestávka.

Asi bych měla naznačit o jaké přestávky tu jde. Nejen, že nestačíme chodit od jednoho stánku k druhému a neustále odebíráme překrásné dárečky, my se nestačíme ani dívat. Každá volná chvilka je totiž naplněna krásnými vystoupeními, módní přehlídkou nebo bohatou tombolou. Z té hromady dárečků musím vyzdvihnout alespon dva - úžasně pohodlné papučky od firmy Coquí a letos velkou novinku - modrou sportovní tašku Addidas s nápisem Litex aerobic show.

Jakmile jsme si pochutnali na všech ochutnávkách, už začínala další lekce. Pátá v pořadí byla Zuzka Švíková a Dance sensation. Zuzka se svojí obrovskou dávkou energie dokázala hned rozpumpovat už trošku unavenou halu a rozjet to ve velkém stylu. Super, super sestava! Nevím, jestli to dnes všichni říkali schválně, ale ve finálové části začínal Roman slovy: " Ano nebo ano?", Olga k tomu přidala : " no nebo jo?" a Zuzka už se rovnou ptala: "Jo nebo jo?" .

Samozřejmě, že jo! Zuzka je svou dobrou náladou strašně nakažlivá, a tak jsme si její hodinu užívali naplno až do poslední minuty.

 Litex aerobic show

FOTOGALERIE ZDE

Blíží se konec a s ním i jediná silová lekce dnešního kongresu Deep work s Leou Grančič. Ta začala lekci trefným doporučením: "Dostaňte se až na svoji hranici a tu překonejte ". Tak jsme překonávali. Ono u deep worku se to ani jinak dělat nedá. Začíná se zcela nevinně mobilizací a protažením, které postupně nabývá na důrazu, až se z toho stane posilování s kombinací cardia, balančního držení i silových pozic.

Poslední taneční lekce byla československá Freestyle Zumba show s tolika lektory, že se je asi ani nedá spočítat. Oproti předchozích Zumba lekcí byla tady ta v rychlejším tempu a tak to zbytek neúnavných zumbistek probralo k akci. Během všech písniček se na pódiu i pod pódiem vystřídalo spoustu výborně sladěných prezentérů, kteří měli chvíli košile, pak kravaty, kšiltovky a zářili všemi barvami. Ponořili se do toho až tak, že jsme je opět nemohli dostat pryč, protože na pořadí už byla další lekce.

Sladkou tečku na konec si připravily dvě zdánlivě drsné lektorky Lea a Zuzka. Z předchozích lekcí by se jich člověk klidně i bál, ale tentokrát na jejich hodině Postural dynamics a Bodyart byly tak neskutečně jemné a elegantní, že jsme nestačili fotit, cvičit nebo natáčet. S překrásnou hudbou v pozadí nás Zuzka v jedné sekvenci protáhla a v druhé Lea zase trošku nakopla ztuhlé svaly. Krásný závěr.

Jubilejní desítka je za námi, tentokrát spíše ve znamení aerobiku, což akorát potvrzuje Romanovu oblíbenou závěrečnou větu: "A pak, že aerobik už nikdo necvičí! ". Myslím, že celá Litex aerobic show je o tom, že ať už je to jakékoliv cvičení, tak se cvičí... A cvičí se s velkou radostí už deset kol této show, takže není pochyb, že by se necvičilo dál!

 

text: Kajča Jarošová – 22. 11. 2015, 15.01:27

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist