Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kajča Jarošová: Jóga dnes konference v Luhačovicích

Určitě znáte známé Energy studio, které pro nás v čele s Václavem Krejčíkem organizuje skvělé akce, školení, zájezdy, vydává časopis, vede Jóga Market, natáčí videa Jóga virtual a mnohé další. Věděli jste, že tento rok slaví už 15 let? 

foto: Katarina Mikulandova

A právě proto jsme tak krásně oslavili na Jóga Dnes Konferencí v Luhačovicích. Ta se konala ve Sportovním centru Radostova, kde byl pro nás připravený program ve dvou sálech od rána až do večera. Po stranách byla spousta obchůdků, ochutnávek a malých dárečků od sponzorů. Já zůstala v prvním sále a vyzkoušela úžasných sedm lekcí. Pojďte se podívat se mnou.

O skvělý začátek se postarala silná dvojka – Václav Krejčík a Jakub Šamberger s lekcí Žijte jógu. Klidnější rozehřívací částí začínal Vašek a po něm hned následoval Jakub, který svoji část začal akčně: „všichni uděláme 4x čaturanga - a ano, také se tomu říká klik.“ S jeho bojovníkovou variací jsme se krásně rozehřáli až až. Poté přišla opět výměna. Do té doby jsme si mysleli, že Jakub nás trochu potrápí a Vašek naopak zklidní. Ale to vůbec. Jakmile začal v prknu přidávat ruku i nohu nahoru, hned nás to vyvedlo z omylu. Power joga jak má být, perfektní úvod.

Další lekcí byla Tantra hathajoga – skrytá síla čaker a živlů se Zuzanou Klingrovou. Tady už nám bylo opravdu teplo, a tak hathajoga bylo perfektní rozdýchání a zpomalení. Zuzana cvičení prokládala zajímavou teorií čaker a pulzací v pozicích. Hned na začátku jsme měli za úkol se otočit na lidi okolo a představit se jim, abychom věděli, kdo kolem nás cvičí. Krásný nápad.

Po občerstvovací pauze následovala pro mě asi nejzábavnější lekce – Jin jang jóga s Tomášem Strnadem. Tomáš je takové sluníčko, stále nám připomínal hlavně úsměv, se všema se objímal, fotil v jógových pozicích a říkal různé vtipy. Celých 90 minut cvičení bylo moc příjemné, krásně jsme vystřídali silové i protahovací varianty. A Tomášova oblíbená věta: „Ještě 138 a když někdo povolí, tak o deset více “ se velice ujala. Po cvičení jsme měli ještě více energie než předtím, skvělé to bylo!

Tomáš přešel do vedlejšího sálu na svou další lekci Balancujeme na rukou a nohou a v našem už začínala CORE jóga s Martinem Fajkou. Opět trochu klidnější cvičení, které jsme v tom teple velice ocenili. Zapojovali jsme v jednotlivých ásánách střed těla a krásně se zpevnili. Jak už v první lekci zaznělo: „Uvolněte výrazy a usmívejte se, může se stát, že vás i někdo fotí “. Tady to v silových pozicích platilo dvojnásobně.

Už 5. lekce v pořadí byla s Martinem Wagenknechtem. Samotný název vypovídal za vše – Záklony aneb jak se nezlomit. Martin hned v úvodu řekl, že by se rád zaměřoval hlavně na tu druhou část názvu – jak se nezlomit a to nám celkem šlo. Začali jsme v leže, protože to je prý ta nejdůležitější pozice a není jí nikdy dost. Všichni souhlasili. Moc příjemné cvičení, kdy jsme se kousek po kousku dostávali dále a opravdu se zvládli v záklonech nezlomit. Několikrát během cvičení jsme se rozdělovali do dvojic a prováděli příjemnou předklonovou masáž.

Poslední částí už byla relaxace. Dana Macková pro nás připravila hodinu Naučte se dýchat a relaxovat – pránájáma, jóga nidra, nodi shodhana. Klidné cvičení plné dechových technik, relaxace a odpočinku. Moc příjemné ukončení skvělého dne.

Odjíždím z Luhačovic a mám opravdu velkou radost z toho, v jaké krásné atmosféře vše proběhlo. Moc děkuji za vynikající akci, kterou jsme si všichni skvěle užili.

A na závěr mám pro vás malý tip – 21.10. 2018 se bude akce konat i v Praze.

 

text: Kajča Jarošová, foto: Katarina Mikulandova – 09. 08. 2018, 15.45:27

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist