Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kajča Jarošová: Hvězdná Aerobicmania – podzim 2016

Je sobota 15. října a já si už tradičně dělám míchaný vajíčka, hledám boty a znovu zaškrtávám další lekce, které rozhodně nesmím zmeškat. Právě totiž vyrážím na naši oblíbenou Aerobicmanii, tentokrát již patnáctou.

Kajča Jarošová: Hvězdná Aerobicmania – podzim 2016

Jako první jsem zamířila do přednáškové místnosti na Foam rolling, který vedl Ondřej Lunga. U trigger point konceptu je vždycky příjemné si oživit účinnost fascií a jejch terapií, ale bohužel není moc příjemné to pak praktikovat. Je to samozřejmě potřeba. A když si u toho vyzkoušíte pár diagnostických cviků před i po masáži, opravdu ucítíte obrovský rozdíl. Po vyzkoušení několika  uvolňovacích masáží nám za chvíli bylo parádně. Pokud ještě někdo nezkusil, určitě doporučuji.

Pak přišla na řadu další novinka - Rubber jumping s Eliškou a Pepou Růžičkou. Cvičení s gumou mi přijde jako naprosto jedinečný nápad! Každá skupinka po třech lidech dostala barevnou gumu a šlo se cvičit. Ti dva, kteří gumu drželi,  měli za úkol vždy vydržet v nějaké silové pozici, třeba sqoatu, a třetí mezi tím přeskakoval. Občas se tam přidal i nějaký klik nebo skipping přes všechny trojičky. Jako součást například kruhového tréninku to musí být úplná bomba.

Další můj výběr už byla jasná volba a to sázka na jistotu. Katia, Lenka a Fabio. To jsou tři jména, které v žádném případě nemůžete minout.

TBW s bezvadným Italem Fabiem Ponzio byla pořádná pecka. Dívat se na Fabia, jak přidává další a další bloky, skáče metr vysoko a  nějaké kliky navíc mu nedělají problém, bylo až neuvěřitelné. Ale ještě neuvěřitelnější bylo, že jsme to nakonec všechno opravdu zvládli. Skvělá inspirace!

Třetí hodina byla už v pomalejším duchu. Pilates roller s Lenkou Velínskou. Vždycky, když jdeme na Lenku, tak si říkáme, že by nám vůbec nevadilo, kdyby na celém kongresu byla jenom ona. Perfektní lekce s rollery nás zas krásně vrátila do rovnováhy z předchozích lekcí a my mohli vyrazit do druhé poloviny kongresu.

A teď to přišlo, dorazila naše oblíbená fitness star Katia Vasilenko, která měla lekci Vyniasa Yoga. Krásné protažení, krásné posílení, krásná hudba, krásná Katia.  Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli jsem více unešená z jejich body and mind nebo tanečních hodin. Ani jedna totiž nemá chybu.

Další lekce byla taková ochutnávka k následujícímu nedělnímu workshopu- FACTS s Pawlem Oraczem. FACTS  je nový cvičící program, který kombinuje prvky vysoké intenzity podobné tabatě, mobilizační cviky pro klouby, zpevňovací cviky a fasciální uvolnění na válcích.

Druhý den jsem si jeho odborný workshop v MY FIT - studio Lenky Velínské a Romana Ondráška nemohla nechat ujít  a musím říct, že i když jsme málem vypustili duši, stálo to za to. Určitě jeden z konceptů, který se v hodinách funkčního tréninku bude jen rozvíjet.

Předposlední hodinu jsem si ještě jednou vyrazila pořádně máknout na step TBW s Fabiem. Opět perfektní výběr, každou chvíli jsme byli před - za - vedle i nad stepem. A kdyby nám ještě zbývalo trochu síly, tak tam klidně skáčem až do konce, jak to bylo super.

Třešničkou na dortu byl samozřejmě jedinečný Dance s Katiou. Když už jste sestavu necvičili, museli jste se alespoň dívat. Když se spustila finálová dynamická hudba a Katia začala přidávat ostré paže a skoky, tak z toho šel až mráz po zádech, jak to bylo nádherné !

Aerobicmania je cvičební kongres, který se může pyšnit opravdovými hvězdami, kde při výběru člověk nemůže udělat chybu. Všichni jsou to profíci! Já si vybrala jen svých pár oblíbených, ale kdyby to šlo, určitě bych si ještě šla ráda zatancovat na cardio dance s Lenkou a Romanem, zaskákat na stepy s Milanem Ondrušem nebo se protáhnout na překrásné port de bras s Ivou Mojžíškovou.

Naštěstí budeme mít za chvilku další příležitost si udělat výlet do Brna na  únorovou 16. Aerobicmanii. Těšíme se už teď.

 

foto: archiv Aerobicmania – 21. 10. 2016, 10.06:53

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist