Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

JUKARI Fit to Fly

Celosvětový průzkum ukázal, že současné formy fitness cvičení jako pilates, jóga nebo spinning nemotivují již ženy k jejich pravidelné návštěvě lekcí. Průzkum provedla společnost Reebok mezi více jak pěti tisíci ženami a měl odpovědět na otázky, co ženám v současné době při cvičení nejvíce chybí.

Dotazované ženy se shodly na tom, že stávající formy fitness pro ně nejsou dostatečně zábavné. „Téměř dvě třetiny z oslovených žen přiznaly, že by cvičily častěji, kdyby cvičení pro ně nebylo „nutným zlem“, nýbrž určitou formou zábavy, která je zároveň udrží v kondici,“ komentuje výsledky průzkumu Markéta Seidlová, Sports Marketing and Events Specialist pro značku Reebok.

Značka Reebok se proto rozhodla nabídnout ženám řešení a společně se slavnou artistickou skupinou Cirque du Soleil vytvořili cvičební program JUKARI Fit to Fly, při kterém by se nejen protáhly a posílily žádané partie těla, ale zažila se i legrace a vzrušení. Vývoj nového cvičení, jehož hlavním heslem je zábava, trval osm měsíců. „Po osmi měsících vývoje a důsledného testování byl program JUKARI Fit to Fly připraven. Každý pohyb cvičebního programu je inspirován skutečnými pohyby artistů Cirque du Soleil, které vykonávají při svých show, ale jsou upraveny tak, aby je zvládly všechny ženy bez ohledu na pohybovou vyspělost. Každý, kdo zkusí lekci JUKARI Fit to Fly, by ji měl opustit s pocitem, že okusil něco úplně jiného a jedinečného,“ vysvětluje Markéta Seidlová.

Tréninková lekce trvá hodinu a je určena pro maximálně 12 cvičenců. Provádí se za pomoci speciálně zkonstruovaného zařízení s názvem FlySet. FlySet se skládá ze dvou od stropu zavěšených pevných lan s poutky v různých výškách, do kterých se během cvičení vkládá ocelová hrazdička. Vzniká tak důmyslné náčiní, které dokáže posilovat a protáhnout celé tělo,  a navíc přináší osvobozující pocit z létání.

Kurzy cvičení JUKARI Fit to Fly budou otevřeny ve vybraných fitness centrech ve 12 městech světa (Hong Kong, Mexico City, Madrid, Londýn, Krakov, Mnichov, Soul, Kuala Lampur, Buenos Aires, Santiago, Montreal, Los Angeles).

Instruktorkou pro Evropu byla vybrána Johanna Fellner, jedna z nejlepších fitness instruktorek Německa, jejíž specializací je yoga a body art, ale zabývá se i ostatními druhy kondičního cvičení. Pro Johannu je fitness důležitou součástí i smyslem života. Jeho prostřednictvím má možnost uplatnit svůj talent v plné šíři a spojit svou tvůrčí kreativitu s fyzickou obratností. Johanna se vedle cvičení věnuje i modelingu a koučování modelek a herců.

„Stanovili jsme si za úkol vytvořit pro ženy takové cvičení, aby se při něm usmívaly a přitom se potily. Stovky žen, které se tohoto cvičení již zúčastnily, nám potvrdily, že se nám to podařilo“, říká Leslie Calvagne, ředitelka programu JUKARI Fit to Fly v Reeboku. „Na nás je milá povinnost přivést JUKARI Fit to Fly co nejdříve také do České republiky“ konstatuje Martin Šír, Head of Marketing pro značku Reebok.

Pro nové cvičení JUKARI Fit to Fly návrháři Reeboku vytvořili také novou kolekci dámského fitness oblečení a obuvi On The Move, u které se nechali inspirovat atletickými a uměleckými pohyby artistů ze Cirque du Soleil. Skládá se z univerzálních modelů, které mohou být nošeny v řadě sportovních disciplín, nejen v tělocvičně, ale i mimo ni. Všechny byly navrženy s hlubokým pochopením a poznáním jedinečností pohybů ženského těla.  Vybrané modely kolekce On the move si mohou zakoupit i naše ženy v prodejnách sítě A3 Sport a Lifestyle Sports.

 

24. 03. 2009, 12.29:25

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist